CBF 1000 SC64 duże spalanie i trudności w odpalaniu.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

CBF 1000 SC64 duże spalanie i trudności w odpalaniu.

Postprzez Stifler » Pt lip 23, 2021 12:09 pm

Witam serdecznie

Jestem nowym użytkownikiem forum, moje powitanie w odpowiednim dziale. xdrinks
Na wstępie powiem, że motocyklami jeżdżę od ponad 20 lat, w tym czasie miałem przyjemność jeździć najróżniejszymi maszynami. Kiedyś dawno temu miałem CBF 600, którą bardzo dobrze wspominam i teraz powróciłem do posiadania Hondy tylko, że CBF 1000 z 2010 r. po lifcie.

Zakupiłem takie właśnie moto niedawno, jeździ się super tylko mam dwa problemy. Pierwsze to spalanie, które przy bardzo delikatnej jeździe do 4 tys. obr/min. oscyluje wokół 8-8,5 l/100km. Drugi to trudne odpalanie (raczej na ciepłym silniku ale to nie reguła). Muszę kręcić czasami 3-4 razy i dopiero odpala. A teraz kilka faktów:
moto przebieg na zegarach ok 32 tys. km - od wielu lat w Polsce więc jest szansa, że taki jest. Wymienione niedawno - filtry oba, olej, świece. Filtr powietrza założony K&N. Pierwsze co mi przyszło do głowy, że może regulacja zaworów (podobno była robiona) ale może szanowni koledzy znający się na modelu i mający duże doświadczenie podpowiedzą coś innego.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
LwG
Stifler
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lip 23, 2021 11:46 am
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 SC64 duże spalanie i trudności w odpalaniu.

Postprzez zbyhu » Pt lip 23, 2021 3:28 pm

Podstawowy serwis nie zaszkodzi.
Zawory zawsze warto sprawdzić, a przy okazji możesz poprosić o sprawdzenie ciśnienia na garach.

Gdy u mnie było podwyższone spalanie problemem okazała się uszkodzona sonda lambda. Nie mierzyła składu spalin i na tłoki szła bogata mieszanka. Bogata mieszanka to okopcone świece, a więc i trudny rozruch.
Warto sprawdzić, zmierzyć sondę.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 SC64 duże spalanie i trudności w odpalaniu.

Postprzez Stifler » N lip 25, 2021 9:23 pm

zbyhu napisał(a):Podstawowy serwis nie zaszkodzi.
Zawory zawsze warto sprawdzić, a przy okazji możesz poprosić o sprawdzenie ciśnienia na garach.

Gdy u mnie było podwyższone spalanie problemem okazała się uszkodzona sonda lambda. Nie mierzyła składu spalin i na tłoki szła bogata mieszanka. Bogata mieszanka to okopcone świece, a więc i trudny rozruch.
Warto sprawdzić, zmierzyć sondę.



Dzięki Zbyhu!
Sprawdzę sondę i dam zawory do regulacji. Później zobaczymy.
Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie to śmiało.
Pozdrawiam
Stifler
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lip 23, 2021 11:46 am
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: >300 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości