Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Świeżak szuka moto

Pn wrz 06, 2021 8:07 pm

Witam Szanownych Forumowiczów

W zeszły piątek zdałem kat A.

Wcześniej jeździłem 1 sezon Varadero 125. Chcę wybrać dla siebie motocykl...I tu jest problem....

1. NC 750x

2. Deauville 700

 3. V strom 650

4. Shadow 750 spirit

Motocykl raczej uniwersalny, użytkowany drogi podmiejskie i krajowe, czasem przelot obwodnicami miast. Do spokojnej jazdy, na szaleństwa jestem za stary....

Masa 120kg wzrost 184cm.

Co byście Państwo wybrali z wyżej podanych?

Budżet 20k max

Pozdrawiam

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 5:53 am

Cześć!

Z tej listy waham się między NC750X a V-Stromem.
Serce jednak idzie z Hondą, więc NC pewnie by wygrał.
Niemniej jest to nietypowa maszyna, z bakiem pod kanapą, co bywa upierdliwe, jeśli lubisz wozić na tylnym siedzeniu rolkę bagażową.
NC ma fajnie nisko umieszczony środek ciężkości, więc jest bardzo poręczny.

Pzgr

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 6:49 am

Cześć :)
Przy Twoim wzroście wybrałbym z tej listy V-Stroma - numer 1, mimo że to nie Honda, można i po trasie, i po gorszych drogach pojechać bez problemu :)

Pozostałe:

2 - Deauville 700 - niezła propozycja, wał bezobsługowy, ale powyżej 130 km/h zaczyna nieprzyjemnie wibrować
(chyba ze taka prędkość CI wystarczy), fabryczne kufry boczne są dość mało pojemne.

3 - NC 750x - Zbyhu napisał co trzeba, dodam że dość anemicznie się rozkręca jak na moto.

4 - Honda Shadow - to ma jakieś 46 koni, potwornie ospale przyspiesza, leżysz i zasypiasz ;)

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 8:06 am

A Ty jesteś pewny, że nie jesteś jednak Mike B.

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 8:16 am

Nie nie jestem mikeB nie znam człowieka...
Dziękuję za odpowiedzi. Będę w weekend oglądać vstrom i deauville. Chyba jednak będzie wybór między vstrom a nc750x. Miałem okazję się przejechać nc750 s i całkiem ok dużo łatwiej się tym jeździ niz xj6 z egzaminu. LwG

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 8:34 am

Bierz NCka. To też jest moje pierwsze moto, miało być na chwilę, a już latam ponad 3 lata i 26k km

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 9:11 am

Po wiaderku (nawet 125) na NCku będzie Ci się jeździło leciutko jak na rowerze.
Jeśli faktycznie będziesz nawijał tylko lokalnie, to NCek Ci na pewno styknie i jest przy tym bardzo funkcjonalny.
Ale jeśli miałbyś sobie zostawić rezerwę na jakieś dalsze trasy - to przy Twoich gabarytach rozważyłbym sztormiaka.
Tak czy inaczej - przymierzyć trzeba, to minimum (a najlepiej przejechać ze 100-200km - choćby sprzętem z wypożyczalni - to bardzo dużo wyjaśnia).

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 10:21 am

Duzy chlop jestes,zapewne silniejszy i mlodszy ode mnie i z wiekszym doswiadczeniem niz ja 30miesiecy temu wiec...litra tez ogarniesz :biggrin:
2.5 roku temu bylem bardziej zielony niz Ty bo za mlodu jezdzilem tylko komunistycznymi sprzetami i po cwierc wieku wrocilem do dwoch kol.Trafila sie od znajomego pewna XJ900 wiec pozyczylem na 2 dni skuter 250tke,potem pare godzin jazdy Gladiusem i ogarnalem(z dusza na ramieniu :biggrin: )Yamahe.A po roku przesiadlem sie na Cbf1000 bo po Xj900 np.taki Trampek...nie jechal:)
Oczywiscie respekt wskazany.
Mysle ze najwazniejsze by kupic PEWNE moto-a akurat teraz dobry czas na zakup.
No i jesli bedziesz czesto jezdzil drogami''trzeciej kolejnosci odsniezania''to wtedy suv typu Vstrom wskazany.
Kupuj z kuframi bo ich zakup pozniej jest zawsze drozszy a chandlarze czesto je sciagaja by sprzedac osobno.
I szukaj moto z polskiego salonu z udokumentowana historia.Zaloguj sie na forach maszyn ktore Cie interesuja i czekaj bo tam pojawiaja sie dobre,znane na forum sprzety.
A jesli znajdziesz maszyne sam to chlopaki z forum wstepnie Ci ja pomoga przeswietlic bo np.tutaj sa chlopaki co CBF znaja lepeiej niz wlasne...malzonki :msn-wink:
Zbyhu np.w tej CBfce duzo wylapie;
http://www.olx.pl/d/oferta/cbf600fa-200 ... 0a12afdf66

I nie spiesz sie.

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 11:07 am

Ok widzę 2 drogi ewolucji
1. Nc750x potem Crosstourer albo Afryce
2. Vstrom 650 potem Vstrom 1050

Tylko "moja pierwsza" to była honda... ;)
Dziękuję za odpowiedzi w weekend przejadę się Vstrom 650.
P.S. jak znajdę konkretnie wstawię link żeby Koledzy wstępnie odsiali ziarno od plew.
Pozdrawiam
P.S znalazłem fajny nc750s ale z kufrem
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-nc- ... E2ZQQ.html
Brać ją xcrazy ?

Re: Świeżak szuka moto

Wt wrz 07, 2021 8:14 pm

Albo takiego sztorma?
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl ... DW505.html

P.S. czy vstrom lepiej trzyma cenę od nc750x czy tylko tak trafiam?
Odpowiedz