Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 6:45 am

Hi,
jakie jest przednie zawieszenie w CBFie - każdy widzi :kwasny:
W zw. z tym zastanawiam się nad wymianą sprężyn na progresywne.
Czy ktoś z Was ma takie cuś? Jak to się spisuje, czy jest wyczuwalna różnica pomiędzy standardowymi a progresywnymi? Jaką firmę ewentualnie polecacie i gdzie najtaniej? :wink:

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 8:46 am

a jakie sa, bo ja niekumaty? i co chcesz osiagnac, bardziej sportowy charakter?

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 8:48 am

to takie w zależności od stopnia ugięcia mają inną charakterystykę pracy.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 9:17 am

A mi się wydawało, że to już standard jest i montuje się w każdym przyzwoitym motocyklu.
Ale co ja tam wiem? Może nasze są nieprzyzwoite? :)

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 9:31 am

Sądząc po rysunkach w serwisówce, sprężyny standardowo są "progresywne" (mają nierównomierny skok zwojów)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 9:39 am

Jeśli się nie mylę to są częściowo progresywne. Takie dobre mają też z drugiej strony inne zwoje każdy przedział jest o innej twardości

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 11:07 am

Piotrek napisał(a):a jakie sa, bo ja niekumaty? i co chcesz osiagnac, bardziej sportowy charakter?

Rzecz zasadza się na tym, że z powodu mientkiego przodu, CBFa okropniaście "nurkuje" przy hamowaniu. Po założeniu stalowego oplotu na przewody hamulcowe, nurkowanie się wzmaga :devil:
Przy sprężynach progresywnych ugięcie sprężyn nie jest proporcjonalne do nacisku.
Właśnie qrde nie wiem jakie CBFa ma fabrycznie montowane sprężyny. Nie wydaje mi się by progresywne mogły być takim dziadostwem, nawet przy wadze kierownika ~~74 kg. W takim razie pozostawałoby wrzucenie podkładek na sprężyny + wymiana oleju na gęstszy...

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 11:59 am

PeterS napisał(a):W takim razie pozostawałoby wrzucenie podkładek na sprężyny + wymiana oleju na gęstszy...

A może wystarczyłoby byś zmienił oryginalne sprężyny na nowe. Trochę już masz wiosen nakulanych i zapewne różnica będzie. Chyba, że myślisz o zupełnej zmianie charakterystyki pracy zawiechy?

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 12:17 pm

Rupert napisał(a): A może wystarczyłoby byś zmienił oryginalne sprężyny na nowe. Trochę już masz wiosen nakulanych i zapewne różnica będzie. Chyba, że myślisz o zupełnej zmianie charakterystyki pracy zawiechy?

No, w tym roku będzie 36, ale mam nadzieję, że na razie wystarczy tylko przesmarowanie :beer: :wink:
A poważnie - moto ma 4,5 roku i na budziku 15kkm (wszelkie znaki na niebie i ziemi wydają sie wskazywać, że przebieg jest oryginalny), poprzedni właściciel był jeszcze bardziej mikry ode mnie, więc sprężyny w d. raczej za dużo nie dostały.
WYdaje mi się, że sprężyny progresywne mniej by zmieniły w prowadzeniu moto niż kombinacja z podkładkami i olejami.
Ale w ostateczności chyba tak zrobię, bo do qrwicy mnie dorowadza zachowanie przodu przy hamowaniu, nawet umiarkowanym

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 12:20 pm

A nie ma regulacji dobicia i odbicia ?? może by tam pokręcić może jakiś efekt to da
Odpowiedz