Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 12:22 pm

krisCBF600SA napisał(a):A nie ma regulacji dobicia i odbicia ??

Tak dobrze to tu nie ma :confused: niestety

Odp: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 2:09 pm

PeterS napisał(a):Tak dobrze to tu nie ma :confused: niestety

Moze sie myle, sprostujcie mnie, ale jak za mocno siada przod, to jest to kwestia amortyzacji, a nie samej sprezyny. Jezeli dobrze glowkuje, to potrzeba ograniczyc przeplyw oleju w lagach. Wiec wydaje mi sie, ze trzeba pomyslec o wymianie oleju na gesciejszy. Moze byc tak, ze masz braki i wtedy efekt latwego nura bedzie bardziej odczuwalny.
Prosze o opinie, bo moj tez latwo nurkuje i bede cos z tym probowal robic, choc determinacji do tunningu nie mam.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 2:21 pm

Regulacji niby nie ma, ale twardziele i specjaliści od SAG instalują podkładki, w celu zwiększenia napięcia wstępnego sprężyn. Pewnie jako efekt uboczny zmniejsza to też nurkowanie.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 4:42 pm

Dobry temat, też chciałbym utwardzić przedni zawias, skłaniaj bym się raczej do zainwestowania w progresy niż kombinowanie z podkładkami i twardym olejem.

Jak będę rzeźbił temat przy moto to na pewno się pochwalę:) Jednakże nie wiem czy to nastąpi na początku sezonu czy w trakcie trwania.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 5:54 pm

Dodam jeszcze, że akcesoryjne sprężyny mogą być wykonane z jakiegoś stopowego drutu o znacznie lepszych parametrach.
Wiem że Niemcy podczas serwisu nawet w autoryzowanych, często dokładają podkładki.

Jak mi ktoś poda średnicę i skok gwintu w korkach, to porównam ze swoimi. w 600 po lifcie jest regulacja i nawet działa :D może da się zastąpić seryjne z 1000 tymi od 600.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 7:49 pm

Hmmm obydwa zawiasy trochę się różnią środkiem, aczkolwiek może by spasowały.

Ale cena nowego kompletu śrub z 600 to wydatek około 270zł, a używka może być trudno dostępna.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 9:24 pm

Rhino-r napisał(a):Hmmm obydwa zawiasy trochę się różnią środkiem, aczkolwiek może by spasowały.

Ale cena nowego kompletu śrub z 600 to wydatek około 270zł, a używka może być trudno dostępna.

To i tak taniej niz sprężyny - ~~370PLN

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pt sty 27, 2012 10:04 pm

wymiana oleju akurat nie jest kombinowaniem, trzeba tylko wiedzieć ile wlać i jaki jest akurat zalany :) z tym, że spektakularnych efektów bym nie oczekiwał po tym zabiegu.

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pn sty 30, 2012 6:54 am

Mi wydaje się ze wymiana oleju da efekty i to widoczne. Wystarczy poczytać na forach większość ludzi wymienia na gęstszy i jest zadowolona z efektu. Osobiście uważam, że zmiana zmniejszy zdolność do nurkowania przodu

Re: Sprężyny progresywne w CBFie

Pn sty 30, 2012 7:16 am

Dla riderów z zasobniejszym portfelem - ostatecznie można kupić widelec od wersji po lifcie - powinien pasować :rolleyes: . Ten ma już regulację. :thumbsup:


:msn-wink: :biggrin:
Odpowiedz