YAMAHA T7

Dział poświęcony motocyklom terenowym

YAMAHA T7

Postprzez klemens » Cz wrz 19, 2019 11:49 am

Miałem dziś przyjemność testować jedyną (ponoć) w Polsce sztukę do jazdy, w ramach niespiesznego i wnikliwego poszukiwania następcy koziołka KTM. Dla mnie na razie nr1 do ewentualnego zakupu. KTM 790R nieco bardziej mi przypasował ale różnica nie jest duża a różnica w cenie już spora. Poza tym z tego, co czytam, za dużo jest w obecnych KTMach usterek. Może nie są one jakieś straszne ale ciągłe poprawianie fabryki, dokręcanie śrubek, lichutkie plastiki (w tym również kanapy - pękają). Odpuszczam.
Rozważałem Afrykę ale: za ciężka, za droga. Fakt, że to pełnowartościowy 2-osobowy turystyk ale ja szukam 1-osobowej zabawki, za którą nie będzie strach nie płacić autocasco. No i dotarłem do T7. Zacznę od wad. Troszkę za ciężka ale do przeżycia. Przydałaby się jakaś inna (ostrzejsza mapa) - reakcja na gaz minimalnie opóźniona. Ale są to zarzuty trochę na siłę. Poza tym same zalety. Dojechałem tylko do 150km/h i nie mam większych uwag. Kanapa, na którą większość pomstuje, dla mnie OK. Oni chyba nie jeździli na KTMach :biggrin: . Jazda na stojąco (dla mnie podstawowa) - bajka, nawet nie trzeba podnosić kierownicy. Lepiej niżw 790R a o niebo lepiej niż na Afryce. Z tyłu nie ma żadnego uchwytu, więc od razu brałbym akcesoryjny tylny bagażniczek z uchwytami (i gmole). Moto zdecydowanie 1-osobowe. Wąskie, poręczne, dobrze wyważone, choć w łąkowym błocie prowadzenie nieco gorsze niż KTMów (690R i 790R). Szyba dla mnie OK, większa przeszkadzałaby w terenie. Zawieszenie bardzo dobre, porównywalne z KTMami - minimalnie miększe - to dobrze (na najtwarszym ustawieniu). Kanapa wcale nie taka wysoka, jak powiadają. Dla mnie mogłaby być ciut wyższa (178 wzrostu). Ogólnie, za obecne 41k jak najbardziej warto. Sam nie kupuję go (na razie) tylko z powodu rychłego wyjazdu. Jeśli ktoś dobrnął do końca tej opowieści - w nagrodę 2 fotki. Na żywo zdecydowanie najlepiej prezentuje się niebieski.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: YAMAHA T7

Postprzez goramo » Cz wrz 19, 2019 4:36 pm

xgood
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Terenowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości