Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom terenowym
Odpowiedz

Honda CRF 450 - alternator

So wrz 07, 2019 3:54 pm

Cześć!
Jest Honda zarejestrowana, ale trzeba dorobić oświetlenie bo poprzednik miał to na ....akumulatorku li-po xnea
Co tam siedzi za generator, ile prądu da się wyciągnąć? Miałby może ktoś schemat bo to i jakieś mini aku by się przydało wstawić.
LwG

Re: Honda CRF 450 - alternator

Pn wrz 09, 2019 6:00 pm

Hej.
Nie wiem jaki model masz CRF'y (R, X czy L) i jaki rocznik.
Ja mam HM Moto 450F i u mnie wygląda to tak że prądnica daje napięcie bezpośrednio na oświetlenie przednie i tylne, i osobno ładowanie akumulatora który był podłączony tylko na rozruch silnika. Obecnie mam aku li-ion (bardzo lekki) pod siedzeniem i pod niego mam podłączone kierunkowskazy LED (przerywacz elektroniczny do nich) oraz klakson i pozycję przód. Kierunki, klakson i czujniki światła stop (hydrauliczne) podłączałem sam. Pozycję przednią mam podłączoną razem z podświetleniem tablicy rejestracyjnej z tyłu. Jak podasz model i rok to będzie łatwiej coś doradzić :)

Re: Honda CRF 450 - alternator

Wt wrz 10, 2019 5:43 pm

Moto sąsiada, sprzedał Tenerę i kupił okazyjnie.
Jutro obfocę i się dowiem dokładnie.

Re: Honda CRF 450 - alternator

Cz wrz 12, 2019 5:04 pm

Moto to CRF 450R z 2003r.
Z tyłu lampa acerbisa o pozycyjnej chyba 0.1W i stopie 1W,
z przodu rzeźba kompletna. Chyba będę robił coś na bazie aku li-ion 18650 bo trochę ich mam
po budowie baterii roweru elektro.
Jak rozumiem o zasilaniu tego z iskrownika mogę zapomnieć.

Re: Honda CRF 450 - alternator

Pt wrz 13, 2019 1:28 pm

Jeżeli jest to wersja "R" to rozumiem że to motocykl typowo Crossowy, który nie miał lampy przedniej. Nie wiem jak tam z tą lampką Acerbisa wygląda ale w starszych CRF standardowo nie było czujników stopu więc tylko pozycja się świeciła i to na tym 1W a nie na 0,1W. Ten rocznik i model to bez rozrusznika elektrycznego są (bez akumulatora) na zwykłym zasilaniu z iskrownika. Tutaj najprościej będzie faktycznie na ogniwach oświetlenie pociągnąć.
Odpowiedz