Wygoda plecaka

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Romek » Cz sie 28, 2014 10:51 am

Wesoły Dyzio napisał(a):No to żeś poleciał "Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer". Własnie pasażer odczuje to bardziej, gdyż siedzi dalej od sprężyny i na końcu dźwigni, którą stanowi siedzisko.

Sprężyna nie jest od regulacji wygody siedziska na jego końcu tylko od regulacji zawieszenia całego motocykla na wahaczu gdzie jest wyważony środek ciężkości całego motocykla. Musi przyjąć cały ciężar silnika, ramy i obu bikerów a tylne siedzenie jest najlżejszym elementem do amortyzacji z całego obciążenia.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sie 28, 2014 12:42 pm

Romek napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a):No to żeś poleciał "Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer". Własnie pasażer odczuje to bardziej, gdyż siedzi dalej od sprężyny i na końcu dźwigni, którą stanowi siedzisko.

Sprężyna nie jest od regulacji wygody siedziska na jego końcu tylko od regulacji zawieszenia całego motocykla na wahaczu gdzie jest wyważony środek ciężkości całego motocykla. Musi przyjąć cały ciężar silnika, ramy i obu bikerów a tylne siedzenie jest najlżejszym elementem do amortyzacji z całego obciążenia.

Drogi Romku,
my tutaj nie rozmawiamy o regulacji samego siedziska, gdyż takowej nie ma, tylko o regulacji zawieszenia. Jakbyś uważnie przeczytał pierwszy post cyt."...Okazało się, że pomimo wygodnego siedzenia dla pasażera ...", to byś to zauważył. Siedzisko to można sobie zrobić u tapicera bardziej lub mniej miękkie, szersze lub węższe, wyższe lub niższe i tyle. No można jeszcze zrobic podgrzewanie jak mam ja :smile: Natomiast tutaj mówimy o szeroko rozumianej amortyzacji. I tutaj, o czym wcześniej nie pisałem, największe znaczenie ma regulacja amortyzatorów, szczególnie tylnego, a właściwie regulacja jego kompresji i odbicia. Zapraszam do obejrzenia filmiku szkoleniowego w ramach filmu A Twist of the Wrist, Keth'a Code, o regulacji zawieszenia.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Enon » N lut 01, 2015 10:53 pm

Czy ktoś wymieniał oryginalne poszycie na coś takiego http://allegro.pl/pokrowiec-siedzenie-h ... 33704.html.
Wydaje mi się, że to poszycie jest mniej śliskie niż oryginalne, miał ktoś z was z tym poszyciem do czynienia.
Zastanawiam się nad zakupem i potrzebuje opinii użytkowników.
Enon
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sie 01, 2014 7:23 pm
Lokalizacja: Sieradz
Wiek: 52
Motocykl: CBF 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wygoda plecaka

Postprzez konjo8ds » Pn lut 02, 2015 2:32 pm

Enon napisał(a):Czy ktoś wymieniał oryginalne poszycie na coś takiego http://allegro.pl/pokrowiec-siedzenie-h ... 33704.html.
Wydaje mi się, że to poszycie jest mniej śliskie niż oryginalne, miał ktoś z was z tym poszyciem do czynienia.
Zastanawiam się nad zakupem i potrzebuje opinii użytkowników.

poszukaj uniwersalnej nakładki TRIBOSEAT (wpisz w google np. triboseat cbf 1000). jeśli ma być tylko dla plecaczka to jako tako będzie to jeszcze wyglądało. sprawdza się w 100%. trzeba naprawdę ostro heblować, żeby plecaczek wjechał na plecy ;) koszt z wysyłką z eBaya to jakieś 15 funtów. wizualnie szału nie ma, ale daje radę - z daleka nie rzuca się w oczy. tak to wygląda u mnie KLIK

jeśli chcesz również dla siebie to w grę wchodzi obszycie kanapy u sprawdzonego tapicera. poszukam później namiary do takiego polecanego na innych moto-forach. gość ma jakiś specjalny materiał antypoślizgowy. tutaj jednak koszt będzie 300-400 zł. ale możesz sobie zamówić wzorek i np. podpis ENON :D
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Wygoda plecaka

Postprzez klemens » Pn lut 02, 2015 4:51 pm

Enon napisał(a):Czy ktoś wymieniał oryginalne poszycie na coś takiego http://allegro.pl/pokrowiec-siedzenie-h ... 33704.html.
Wydaje mi się, że to poszycie jest mniej śliskie niż oryginalne, miał ktoś z was z tym poszyciem do czynienia.
Zastanawiam się nad zakupem i potrzebuje opinii użytkowników.

Ktoś już to kupował ale nie pamiętam kto. Musisz poszukać na forumie.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Wygoda plecaka

Postprzez Wesoły Dyzio » N lut 22, 2015 11:52 am

Tylko, że to nie jest pokrowiec w pełni tego słowa znaczenia, który zakładasz na posiadaną kanapę, tylko to jest zewnętrzne obicie, które możesz założć po zdjęciu "starego". Jeżeli chcesz zrobić to dobrze, to pozostaje tylko tapicer. Nie wiem czy widziełeś na zlocie moją kanapę. Kasia też miała za nisko, więc poprosiłem o podwyższenie kanapy. Tapicer dołożył ok. 2-3 cm gąbki i teraz siedzi wyżej. Zresztą tutaj i tutaj masz wspomniany przez klemensa pokrowiec, natomiast tutaj jest moje siedzenie robione, można by powiedzieć, od podstaw przez tapicera.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron