Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

[PYTANIE] Żarówka postojowa

N maja 06, 2012 3:46 pm

Ostatnio podczas przerabiania przedniej lampy (wersja angielska) na zgodną do poruszania się w naszym kraju zauważyłem, że nie świeci u mnie żarówka postojowa. Czy możecie mnie oświecić w jakiej pozycji musi znajdować się kluczyk aby żarówka się świeciła? Czy ma się ona świecić razem ze światłami mijania?

Re: Żarówka postojowa

N maja 06, 2012 4:09 pm

Kluczyk w pozycji zapłon i powinna się świecić razem z żarówką świateł mijania.

Re: Żarówka postojowa

N maja 06, 2012 7:55 pm

Będę w takim razie szukał i dam znać co było przyczyną. Dzięki

Re: Żarówka postojowa

N maja 06, 2012 8:21 pm

Może po prostu wymień żarówkę?

Re: Żarówka postojowa

N maja 06, 2012 8:25 pm

raphi napisał(a):Może po prostu wymień żarówkę?

Kuźwa Raphi :msn-wink: Pewnie polecilibyśmy koledze rozebrać pół motonga, a wystarczyłoby żarówę sprawdzić :notworthy: :thumbup: :lol:
Ale gdzieś tam w podświadomości wyklucza się takie oczywistości

Re: Żarówka postojowa

N maja 06, 2012 8:35 pm

rupert napisał(a):
raphi napisał(a):Może po prostu wymień żarówkę?

Kuźwa Raphi :msn-wink: Pewnie polecilibyśmy koledze rozebrać pół motonga, a wystarczyłoby żarówę sprawdzić :notworthy: :thumbup: :lol:
Ale gdzieś tam w podświadomości wyklucza się takie oczywistości

:tongue:

Re: Żarówka postojowa

Cz lut 28, 2013 8:36 pm

Zabijcie mnie, ale za cholere nie wiem jak ta zarowke wyciagnac... Mam sciagniete plastiki bo robie manetki i pomyslalem, ze wymienie postoj, ktory juz dawno nie swieci a z zalozonymi plastikami tez nie moglem sie do niej dostac... Ta okragla oslona sie ani nie przekreca, ani nie podwaza... Ciagnac nie chcialem zeby nie naderwac kabli.
Obrazek

Re: Żarówka postojowa

Cz lut 28, 2013 9:39 pm

Nie ciągnij za kable. Trzymając tą oprawkę spróbuj poobracać dookoła, jakoś rozruszać i wyciągnąć. Jest tylko wciśnięta. Ja w zeszłym roku wymieniałem, trochę się napociłem, ale jakoś poszło :)

Re: Żarówka postojowa

Cz lut 28, 2013 11:50 pm

Faktycznie, popuscilo... podwazylem z kilku stron plaski srubokretem i udalo sie :) chyba z prawej strony nikt nie wymienial zarowki od nowosci, bo jak pozniej z lewej wyciagalem zarowke zeby byly obie takie same to nie mialem juz takich problemu. Po prostu sie guma "zapiekla" :D.

Trampek dzieki za podpowiedz :)

Re: [PYTANIE] Żarówka postojowa

Pt lip 12, 2013 3:27 pm

Forumisie, sorki za odgrzewanie kotleta, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu...

Mianowicie: jaka, do jasnej ciasnej anielki, siedzi żarówka pozycyjna w CBF 600N? W5W? T4W? czy może coś innego? bo już zgłupiałem, w jednym ASO mówią A, w innym B... sam już nie wiem?
Odpowiedz