Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Pn lip 15, 2013 11:03 am

Ktos cos wie na ten temat?

Wydaje sie ze możliwość techniczna jest jak sie przyjrzeć amorkowi... Natomiast serwisówka nic na ten temat nie mowi...

Re: Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Pn lip 15, 2013 12:02 pm

poczytaj tutaj o zmianie napięcia wstępnego sprężyny http://www.sportjazda.pl/index.php/usta ... cie-wstpne

[bo chyba o to Ci chodzi?]

Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Pn lip 15, 2013 8:07 pm

Tak.
Zaraz zabieram się do czytania.

Re: Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Cz lip 18, 2013 5:14 pm

MrGlub napisał(a):Ktos cos wie na ten temat?

Wydaje sie ze możliwość techniczna jest jak sie przyjrzeć amorkowi... Natomiast serwisówka nic na ten temat nie mowi...


MrGlub, powiedz mi skad wziac servisowke do NCka? Jesli chodzi o amortyzator to regulacja jest prosta (technicznie); kolnierz i kontra na klucze hakowe. Kwestia jest tylko jak regulowac, jak mierzyc i czy faktycznie trzeba regulowac. Ja ostatnio zauwazylem, ze lepiej mi sie jezdzi z pasazerka (zona wazy tylko 50 kg) bo amor jest ugiety i lepiej wybiera nierownosci. Podczas jazdy solo mam wrazenie, ze jest za twardo, czasem potrafi nawet delikatnie wybic mnie z siedzenia. Myslalem o zmiekczeniu amorka, waze 75 kg, jak na razie nic jeszcze nie robie, musze sie wgryzc w temat.

Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Cz lip 18, 2013 5:31 pm

Nie wiem skąd wziąć serwisówkę. Piro w Motoriscie mi tak powiedział.
Wiesz... Jak jeżdżę z żoną i bambetlami to amorek w NC jest mocno ugięty.
Tak ze ledwo się daje kosę rozłożyć.

Re: Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Pt lip 19, 2013 5:47 am

W lipcowym "Motocyklu" jest o tym jak regulowac napiecie srezyny przed wyprawa z pelnym obciazeniem.

N lip 21, 2013 2:22 pm

Taa ale Sikor, chodzi o samą możliwość...
Pierścienie są ale ponoć serwisówkę nie przewiduje...

Re: Utwardzaniu tylnego zawieszenia

N lip 21, 2013 6:46 pm

Teoretycznie, mozna dokrecic pierscienie i po zawodach. Dziala to tak samo jak "regulacja" w Kawasaki ER6 tylko na gwincie a nie na zabkach.
Ale jesli powiedzieli Ci w serwisie, ze nie mozna no to nie wiem o co im chodzi. Lepiej dziesiec razy sie zastanowic niz raz zepsuc.

N lip 21, 2013 7:12 pm

sikor napisał(a):Teoretycznie, mozna dokrecic pierscienie i po zawodach. Dziala to tak samo jak "regulacja" w Kawasaki ER6 tylko na gwincie a nie na zabkach.


Teoretycznie tak właśnie sadze...

Ale jesli powiedzieli Ci w serwisie, ze nie mozna no to nie wiem o co im chodzi. Lepiej dziesiec razy sie zastanowic niz raz zepsuc.

Jestem Ciekaw właśnie o co Chodzi...

Re: Utwardzaniu tylnego zawieszenia

Pt sie 23, 2013 3:46 pm

MrGlub napisał(a):Sent from my iPhone using Tapatalk 2 <---- jestem zaje...ty bo mam ajfona!


:jupi: :lol: :thumbup: :mrgreen:
Odpowiedz