Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Podgrzewane siedzienie

N wrz 29, 2013 9:46 pm

Cześć!

Czy ktoś z Was testował akcesoryjne podgrzewanie kanapy? Chodzi o matę pomiędzy poszycie a gąbkę. Na allegro jakieś podstawowe można dostać za kilkadziesiąt złotych.

Podejrzewam, że komfort podróży znacząco wzrasta, ale pytanie czy to nie uszkodzi winylu i gąbki...

Pytam, bo akurat jestem na etapie montażu (zbieraniu materiałów) manetek podgrzewanych i gniazda zapalniczki, a skoro już będę ingerował w instalację... ;)

Re: Podgrzewane siedzienie

N wrz 29, 2013 9:50 pm

aceventura napisał(a):Cześć!

Czy ktoś z Was testował akcesoryjne podgrzewanie kanapy? Chodzi o matę pomiędzy poszycie a gąbkę. Na allegro jakieś podstawowe można dostać za kilkadziesiąt złotych.

Podejrzewam, że komfort podróży znacząco wzrasta, ale pytanie czy to nie uszkodzi winylu i gąbki...

Pytam, bo akurat jestem na etapie montażu (zbieraniu materiałów) manetek podgrzewanych i gniazda zapalniczki, a skoro już będę ingerował w instalację... ;)

Winylu i gąbki to nie wiem, ale raczej uszkodzi Ci układ ładowania w moto, który wyśrubowany jest go granic możliwości. Każde dodatkowe źródło energii (a już szczególnie jakiekolwiek ogrzewanie) wciąga volty jak hipis białą kreskę.

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 5:57 am

czyli dodatkowych 35W nie pociagnie? Teoretycznie tyle ma ta mata.

http://allegro.pl/podgrzewane-siedzenie ... 00851.html

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 8:41 am

Zamień co się da ne ledy i powinno grać. No i nie zalaczaj dlugich i klimy. :clap:

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 9:00 am

Nie możesz po prostu jakichś majtasów założyć cieplejszych jak Ci w pupe zimno, tylko kombinujesz? :smile:
Załóż kalesony i podpinkę do ciucha i będziesz ugotowany. Jajka na twardo.
Co prawda o ogrzewaniu siedziska nie słyszałem, ale widziałem na własne oczy, jak koleś w lato pomykał na siedzisku z koralikami w celu lepszej wentylacji tyłka.

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 12:22 pm

koraliki sa pewnie ok, bo w autach tez byly modne, ale chyba z trzymaniem to juz nie bardzo? (nie mam na mysli moczu ;-) ) Pewnie lata sie po siodle z takimi kuleczkami analnymi

a ja slyszalem o arabskim patencie na moto i solidnej baranicy. Podobno nie odgrzewa sie dupsko, ale czy to prawda..? No i na deszcze troche malo halo

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 2:06 pm

aceventura napisał(a):Podejrzewam, że komfort podróży znacząco wzrasta, ale pytanie czy to nie uszkodzi winylu i gąbki...


Martwiłbym się na Twoim miejscu o jajka...
:bag:

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 3:50 pm

Nie mam do tego uzasadnienia, ale ogólnie manetkom TAK, a siedzeniu NIE. Właściwie nie wiem dlaczego, ale to jakby przerost formy nad treścią w motocyklu takim jak CBF. Co innego np. Goldas...

Re: Podgrzewane siedzienie

Pn wrz 30, 2013 5:11 pm

Tutaj nawet nie chodzi o gotowanie jajek podczas jazdy - podpinka w spodniach robi to samo bez ingerencji w instalację :msn-wink:

Podgrzewanie świetnie by się sprawdziło po postoju na chłodzie, gdzie można podczas rozgrzewania silnika rozgrzać troszkę siedzenie, co by dupska na zimnym nie sadzać :msn-wink:

Re: Podgrzewane siedzienie

Pt paź 04, 2013 9:22 am

Świetny pomysł, jak jeździ się w dni gdzie masz poniżej 4 stopni. Sam zamierzam sobie coś takiego zafundować, ale jak będę przerabiał kanapę. Rozmawiałem z gościem z Grodziska, który zajmuje się tapicerką motocyklową i mówił, iż parę podgrzewanych siedzeń już robił. Co do gąbki to bym się nie martwił, gdyż w samochodowych systemach grzewczych foteli zamontowane jest to w ten sam sposób.
Co do akumulatora to myślę, że jak nie będzie się używało ogrzewania non stop, to nic złego nie powinno się dziać.

P.s. Pomysł z wymianą na ledy czego się da jest wart uwagi i chyba go zrealizuję.
Odpowiedz