łańcuchy UNIBEAR

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

łańcuchy UNIBEAR

Postprzez jokansen » Wt lip 01, 2014 8:36 am

Czołem
Kończy mi się zestaw napędowy więc szukam nowego. Poprzednio miałem DID-a VX i zębatki sunstara. Wykończyłem toto w niecałe 30tyś km. Pozostał mi niesmak, że łańcuch padł tak szybko pomimo olejarki. Zębatka tylna jest jak nowa, przednia widać, że już trochę przeżyła.
Złożyć się mogło na to kilka spraw losowych ale to i tak grubo za wcześnie w tak słabym motocyklu jak 500 ujeżdzanym normalnie a nie kaskadersko. W oczka rzuciły mi się zestawy z łańcuchem UNIBEAR, sporo tańsze od dzierżącego monopol DIDa. Opinii na temat tych łańcuchów nie ma zbyt wiele, a te które są nastrajają raczej pozytywnie. Chciałem jednak zasięgnąć waszej opinii, może macie jakieś doświadczenia z w/w łańcuhami?
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: łańcuchy UNIBEAR

Postprzez garbaty » Wt lip 01, 2014 8:44 am

Jaki masz tam łańcuch? 525 czy 530?
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: łańcuchy UNIBEAR

Postprzez jokansen » Wt lip 01, 2014 8:46 am

garbaty napisał(a):Jaki masz tam łańcuch? 525 czy 530?

525
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: łańcuchy UNIBEAR

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt lip 25, 2014 1:33 pm

jokansen napisał(a):Czołem
Kończy mi się zestaw napędowy więc szukam nowego. Poprzednio miałem DID-a VX i zębatki sunstara. Wykończyłem toto w niecałe 30tyś km. Pozostał mi niesmak, że łańcuch padł tak szybko pomimo olejarki. Zębatka tylna jest jak nowa, przednia widać, że już trochę przeżyła.
Złożyć się mogło na to kilka spraw losowych ale to i tak grubo za wcześnie w tak słabym motocyklu jak 500 ujeżdzanym normalnie a nie kaskadersko. W oczka rzuciły mi się zestawy z łańcuchem UNIBEAR, sporo tańsze od dzierżącego monopol DIDa. Opinii na temat tych łańcuchów nie ma zbyt wiele, a te które są nastrajają raczej pozytywnie. Chciałem jednak zasięgnąć waszej opinii, może macie jakieś doświadczenia z w/w łańcuhami?

Nie martw się. Mój padł po nie całych 11 tys.km. :censored: Całe szczęście wymienili mi napęd na gwarancji.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: łańcuchy UNIBEAR

Postprzez Ostlander » Pt lip 25, 2014 5:54 pm

jokansen napisał(a):Czołem
Kończy mi się zestaw napędowy więc szukam nowego. Poprzednio miałem DID-a VX i zębatki sunstara. Wykończyłem toto w niecałe 30tyś km. Pozostał mi niesmak, że łańcuch padł tak szybko pomimo olejarki. Zębatka tylna jest jak nowa, przednia widać, że już trochę przeżyła.
Złożyć się mogło na to kilka spraw losowych ale to i tak grubo za wcześnie w tak słabym motocyklu jak 500 ujeżdzanym normalnie a nie kaskadersko. W oczka rzuciły mi się zestawy z łańcuchem UNIBEAR, sporo tańsze od dzierżącego monopol DIDa. Opinii na temat tych łańcuchów nie ma zbyt wiele, a te które są nastrajają raczej pozytywnie. Chciałem jednak zasięgnąć waszej opinii, może macie jakieś doświadczenia z w/w łańcuhami?


Pamiętaj, że twin szybciej wykańcza łańcuchy ze względu na pulsację momentu obrotowego.
Avatar użytkownika
Ostlander
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 10:34 am
Lokalizacja: Olecko
Wiek: 51
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF 1000 FA GT
W siodle: <100 kkm

Re: łańcuchy UNIBEAR

Postprzez Turos » Pt lip 25, 2014 6:07 pm

Mój zwykły DID taki jak zaleca się do CBF500 (żadne złoty czy diamenty) ma 9k km i póki co zauważyłem, że jest lekko nierównomiernie wyciągnięty, ale tyko raz musiałem go do tej pory naciągnąć odrobinę. Mam nadzieję, że jeszcze chociaż drugie tyle zrobi, w końcu olejarka non stop go podlewa prawie od nowości.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości