Naprężony łańcuch CBF 1000

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Naprężony łańcuch CBF 1000

Postprzez Rychu » Wt paź 18, 2016 2:52 pm

Witam.
Szukałem na forum ale niestety nic nie znalazłem na ten temat. Jestem od niedawna posiadaczem Cbf 1000 i to pierwsze moje moto z łańcuchem, więc proszę o wyrozumiałość :biggrin:
Ostatnio pojechałem umyć motocykl i po wyjechaniu z myjki zauważyłem a raczej usłyszałem, że łańcuch jest napięty jak struna w gitarze(do tego momentu było wszystko ok). Naciągnięty był do tego stopnia iż zaczął wydawać głośne tyrkanie. Pojechałem do kolegi i go poluzowaliśmy nasmarowaliśmy i było ok. Później schowałem go do garażu. W ostatnią niedzielę postanowiłem zrobić rundkę i po wyciągnięciu moto z garażu ku memu zdziwieniu spostrzegłem że łańcuch znowu jest naciągnięty do granicy możliwości?! Nie wiem o co chodzi, może ktoś coś podpowie?
Avatar użytkownika
Rychu
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn wrz 12, 2016 7:57 am
Lokalizacja: Opole
Wiek: 48
Imię: Ryszard
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Naprężony łańcuch CBF 1000

Postprzez Turos » Wt paź 18, 2016 7:55 pm

Albo cud i masz pierwszy łańcuch który się skraca, a nie wyciąga albo nie dokręcone śruby osi koła albo źle naciągnięty łańcuch.
Łańcuch przy naciąganiu trzeba sprawdzać w kilku miejscach, bo łańcuch wyciąga się nieròwnomiernie.
http://motovoyager.net/2014/08/jak-praw ... 6-krokach/

edit
autokorekta w telefonie ssie :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Naprężony łańcuch CBF 1000

Postprzez terry » Wt paź 25, 2016 2:43 pm

Może masz nierówno rozciągnięty i ustawiasz w "luźnym" miejscu. Inna i chyba ostatnia możliwość to niedokręcenie tylnej osi (ale to raczej mniej prawdopodobne).
Avatar użytkownika
terry
Miłośnik
 
Posty: 813
Dołączył(a): N cze 23, 2013 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Motocykl: GSXR 750


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

cron