Śruby pokrywy sprzęgła Cbf 125

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Śruby pokrywy sprzęgła Cbf 125

Postprzez Slavco » Cz mar 28, 2024 7:41 pm

Witam ponownie,
Świeżo zakupiony motocykl przekazałem do serwisu...
Ma około 25kkm, więc zleciłem wymiane oleju wraz ze zdjęciem pokrywy sprzęgła i czyszczeniem filtra odśrodkowego i sitka. Po tym zabiegu na drugi dzień okazało się że jest lekki wyciek. Sprawdziłem czy śruby pokrywy dokręcone, moment 12Nm, były luźne. Po kolei je dociagalem, ale jedna byla luźna mimo prób, wyjąłem.. Wyczyściłem zacząłem dokręcac i się urwała... Czy ktoś wie jakie śruby kupić? Gdzie znaleźć? M6, takie ze zwężeniem... Troszkę się tym zdenerwowałem, zamiast jazdy coś doszło.. Z góry dzięki za pomoc..
Slavco
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N mar 24, 2024 8:43 am
Imię: Sławomir
Motocykl: Cbf 125
W siodle: <100 kkm

Re: Śruby pokrywy sprzęgła Cbf 125

Postprzez cerber » Pt mar 29, 2024 6:58 pm

Slavco napisał(a):Witam ponownie,
Świeżo zakupiony motocykl przekazałem do serwisu...
Ma około 25kkm, więc zleciłem wymiane oleju wraz ze zdjęciem pokrywy sprzęgła i czyszczeniem filtra odśrodkowego i sitka. Po tym zabiegu na drugi dzień okazało się że jest lekki wyciek. Sprawdziłem czy śruby pokrywy dokręcone, moment 12Nm, były luźne. Po kolei je dociagalem, ale jedna byla luźna mimo prób, wyjąłem.. Wyczyściłem zacząłem dokręcac i się urwała... Czy ktoś wie jakie śruby kupić? Gdzie znaleźć? M6, takie ze zwężeniem... Troszkę się tym zdenerwowałem, zamiast jazdy coś doszło.. Z góry dzięki za pomoc..
tutaj zamów https://www.bike-parts-honda.pl/
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 173 gości