Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Podnośnik tylnego koła

Pt paź 05, 2012 8:41 pm

A dlaczego nie polecasz z kółkami? :scared:
Bo ja akurat z nimi mam i nie widzę innej opcji...

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 7:46 am

przyłączam się do pytania.

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 1:40 pm

Kółka są niezastąpione, można rozebrane moto przemieszczać, przydaje się :thumbsup:

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 5:16 pm

Z kółeczkami gorzej się wstawia wg. mnie, jeśli kółka są wysunięte to jest moment przeskoku. Przy swoim jedną ręką, bez żadnego wysiłku podnoszę. No nie wiem, może kolega miał jakiś lipny podnośnik z tymi kółkami, nie podobało mi się to w każdym razie.

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 5:20 pm

Obstawiam, że miał lipny. :dusgust:

Poza tym wyobraź sobie, że nie masz dywanu czy wykładziny w garażu (jak tu niektórzy koledzy :naughty: ) i trzeba go na gołym betonie (albo np. na kostce jadar) postawić i...? Bez kółków ani rusz.

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 5:45 pm

Tiarus napisał(a):... Bez kółków ani rusz.



Nawet na tartanie bez kółków się da. Moto na przednim kole się przesunie do tyłu ;) Wystarczy kierownicę mieć prosto.

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 6:03 pm

Smok, true :thumbsup: :biggrin:
a jak chcesz postawić na obu?

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 6:09 pm

Tiarus napisał(a):Smok, true :thumbsup: :biggrin:
a jak chcesz postawić na obu?


To obracam moto do góry nogami ;) Na kierownicy najlepiej się trzyma.

A tak na serio to się da bez kółek ale trzeba wtedy 3 osób, dobrej synchronizacji i dobrze dobranej pod względem wysokości podpórki na przód. Ale to już się nazywa wyższa sztuka ekwilibrystyki ;)

Re: Podnośnik tylnego koła

So paź 06, 2012 7:38 pm

Hehe... poddaję się. :notworthy: :notworthy: :biggrin:

U mnie jest jeden testosteron i 3/4 motocyklisty - może dlatego nie pomyślałam :bag: :D

Re: Podnośnik tylnego koła

Pn paź 08, 2012 5:30 pm

Tiarus napisał(a):Obstawiam, że miał lipny. :dusgust:

Poza tym wyobraź sobie, że nie masz dywanu czy wykładziny w garażu (jak tu niektórzy koledzy :naughty: ) i trzeba go na gołym betonie (albo np. na kostce jadar) postawić i...? Bez kółków ani rusz.


Bez kółków normalnie się stawia, czy to dywan, kostka czy beton. W każdym przypadku lepiej, niż z kółkami. Uwierz, że wiele różnych motocykli na nim stawiałem i nigdy nie miałem problemów.

Tiarus napisał(a):Smok, true :thumbsup: :biggrin:
a jak chcesz postawić na obu?


Najpierw tył, potem przód? Również i z tym nie miałem nigdy problemów...
Odpowiedz