Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: blokada tarczy

Cz mar 31, 2011 12:03 pm

A ile już uskładałeś?[/quote]
Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają :tongue: ;)
Na razie nic, bo inwestuję na bieżąco :cool: ;)

Re: blokada tarczy

Cz mar 31, 2011 12:52 pm

klemens napisał(a):
PeterS napisał(a):....Osobiście, znając "od kuchni" sądowe zagrywki ubezpieczycieli z roszczeń AC/OC, wolę jednak składać do skarpetki niż płacić AC.

A ile już uskładałeś?


Ja wszystko puszczam przelewami :beer: :cheers: :lol: :lol: :lol:

Re: blokada tarczy

Pt kwi 01, 2011 5:05 pm

Dżentelmeni o pieniądzch nie rozmawiają, DŻENTELMENI JE MAJĄ. Czy są tu jacyś dżentelmeni?

Re: blokada tarczy

Pt kwi 01, 2011 7:35 pm

klemens napisał(a):Dżentelmeni o pieniądzch nie rozmawiają, DŻENTELMENI JE MAJĄ. Czy są tu jacyś dżentelmeni?


Forumowy miszcz ciętej riposty :biggrin:

Re: blokada tarczy

Pt kwi 01, 2011 7:41 pm

klemens napisał(a):DŻENTELMENI JE MAJĄ. Czy są tu jacyś dżentelmeni?



No ja mam jakieś 80 zeta w portfelu.... :tongue: Czy do klubu dżentelmena mogę zatem zostać przyjęty? :rolleyes: :biggrin: :msn-wink:

Re: blokada tarczy

Pt kwi 01, 2011 8:51 pm

hehe ja mam 40 gr ;D

Re: blokada tarczy

Cz kwi 14, 2011 4:51 pm

PeterS napisał(a):Osobiście, znając "od kuchni" sądowe zagrywki ubezpieczycieli z roszczeń AC/OC, wolę jednak składać do skarpetki niż płacić AC.

Jak się wywalisz to też możesz naprawić z AC, zależy ile moto jest warte.
Większość motocyklistów jeździ na starych maszynach po 10 lat i więcej. Widzę takich mnóstwo w Warszawie. Motocykl za 6-12 tys. A składka 2000-3000 zł!!! tu się zgodzę, że AC nie ma sensu. Ale w nowym sprzęcie, musi być i już:)

Re: blokada tarczy

Cz kwi 14, 2011 4:56 pm

Pamiętać trzeba jeszcze o jednej rzeczy... Mniej wesołej...

Nie wiem czy jest tak w większości ubezpieczycieli czy może tylko u mojego ale każda naprawa motocykla z AC wiąże się ze wzrostem następnej składki... Czyli drobne przetarcie lepiej naprawić z własnej kieszeni, a poważne zgłosić ubezpieczycielowi. W następnym roku AC może być droższe o 30-50%.
Tak podobnież jest w Uniqa, a wiem to od bardzo dobrego znajomego, który właśnie mnie ubezpiecza.

Re: blokada tarczy

Cz kwi 14, 2011 5:03 pm

Jako ciekawostka powiem, ze oczojebna pomarańczowa linka między blokadą na tarczy a kierownicą u tych mniej znających się, tudzież mniej kumatych, też wzbudza nie lada zainteresowanie :) Przynajmniej raz w miesiącu ktoś mnie pyta po co to jest i czy to jakiś rodzaj alarmu :]

Re: blokada tarczy

Cz kwi 14, 2011 5:40 pm

Wg. mnie zakładanie blokad typu U-lock czy disk-lock nie ma więszkego sensu... przecież motocykla nie kradnie się jak auta ( złamał, odjechał ) szczególnie, że mamy fabrczyne blokady i immo. Moto po prostu pakuje się na pakę i tyle
Odpowiedz