Drgania kierownicy.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez SynekM » Cz lis 11, 2010 8:45 pm

Hej !
Opony mam takie same , telepanie kierownicy występuje już przy niecałych 60 km/h ale tylko gdy mam założony kufer centralny .
Zjawisko takie występuje również w XX1100 i w Varadero , ale jak już wspomniałem tylko przy zamontowanym centralnym kufrze .
Bez kufra gołe moto - spokój absolutny . Oczywiście gdy położę ręce na kierownicy (nie muszę jej trzymać ) tylko wystarczy , żę położę natychmiast drgania ustają .
pzdr.
Synek.
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez raphi » Pt lis 12, 2010 9:18 am

Konsultowałem to z mechanikiem z moto-top (gość serwisuje motocykle w motoGP), więc uznałem że ma doświadczenie. Twierdzi, że to jest całkowicie normalne zachowanie. Jak jest dociążony tył poza osią to drgania kierownicy (shimmy) będą i należy je traktować jako normalne.

U mnie jest to samo, jak dotknę, drgania ustają. Im cięższy kufer tym mocniej muszę dotknąć. Ale efekt występuje tylko przy niskich prędkościach. Jak jadę szybciej to "siły obrotowe" są większe i równoważą tą z kufra. Przyjąłem to za fakt i przestałem się przejmować :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Basti » N sty 16, 2011 5:11 pm

Wymieniłem kapcie na nowe PIRELLI DIABLO STRADA ( koła wyważone ) i olej w lagach MOTUL 10W. Efekt, jest extra . W przedziale od 0 do 100 telepotanie kierownicy nie występuje. Puszczałem kierownice motong jedzie idealnie prostoliniowo, przed wymianą jazda bez trzymanki była niemożliwa. Zamontowane stelaże bez kufrów.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez zbyhu » N sty 16, 2011 5:52 pm

Yo!

Najczesciej winna jest przednia opona.
Ale moze olej w lagach tez ma cos do tego... Ja chcialem poczekac z wymiana, az sie uszczelniacze posypia, ale te jakos nie maja na to ochoty :].
Moze bedzie trzeba olej w lagach wymienic wczesniej...

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Basti » N sty 16, 2011 6:18 pm

zbyhu napisał(a):Yo!


Ale moze olej w lagach tez ma cos do tego... Ja chcialem poczekac z wymiana, az sie uszczelniacze posypia, ale te jakos nie maja na to ochoty :].

Pzdr


Czy wymieniałeś już wcześniej uszczelniacze i ewentualnie przy jakim przebiegu ?
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez zbyhu » N sty 16, 2011 6:41 pm

Yo!

Nie wlasnie. Caly czas fabryczne i trzymaja...

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Basti » N sty 16, 2011 6:46 pm

zbyhu napisał(a):Yo!

Nie wlasnie. Caly czas fabryczne i trzymaja...

Pzdr


To dobrze zrobiłem, że ich nie ruszałem.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez rafi777 » Śr cze 13, 2012 7:01 pm

u nie była taka historia że zakupiłem komplet Dunlop Roadsmart i przy 70-80 było duże shimmy (bez kufra, zamontowany stelaż), przy większej prędkości trochę lepiej ale nadal źle.łożysko główki nowe, olej w lagach zmieniony. trochę się załamałem bo dosłownie nie dało się normalnie jechac, ale zaczęliśmy kombinowac i tak zamiana poszła na używanego Qualifiera który bankowo działał dobrze na innym motocyklu. niestety shimmy ciągle występowało, mniejsze ale było. zacząłem szperac po necie i trafiłem na forum, doczytawszy wróciłem do starej Pilot Road która była w motocyklu od nowości. efekt ustał. kurcze nie mogłem w to uwierzyc, że motocykl nie chce współracowac z inną oponą ale masz ci los. właśnie wróciłem z dłuższego wyjazdu i niestety stwierdzam że powyżej 170km/h mocno zaczyna wężykowac z kufrem. kolega który jeździ zr7 mówi że u niego nie ma takiej opcji z kufrem a nawet pasażerem przy prędkości 200 km/h. muszę jeszcze zrobic test bez kufra.
mam do was pytanie czy macie doświadczenia z Michelin Pilot Road 2 lub 3 ? bo to masakra żebym mogł tylko jedną gumę założyc do motocykla. Pirelli jakoś mi nie leży więc nic innego mi nie zostanie...
rafi777
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 6:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 47
Imię: Rafał
Motocykl: CBF1000A '07
W siodle: <100 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Sarnaon » Cz cze 14, 2012 4:33 am

PR 2 miałem -byłęm bardzo zadowolony,nie było żadnych dziwnych zachowań motocykla -wtedy cbf1000. W/g mnie świetna guma. PR 3 ma córa w swojej KAwie i w deszczu na winklach oglądała się za mną do tyłu :eek: .Ale tu większość jest do tych opon jakoś nieprzekonana.Do PR3 namówilem kolegę na FJR- od razu stwierdził ( niestety bez badań laboratoryjnych) -że lepiej się skręca, szybciej zatrzymuje.
Sarnaon
 

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez rafi777 » Cz cze 14, 2012 5:17 pm

jeśli PR2 działa ok w cbf1000 to już lepiej, w innych motocyklach będzie całkiem inna historia... natomiast nie wiemy jeszcze co z PR3 w tym modelu. ale dziękuję za informację bo stoję przed wymianą opony na przodzie na jakąś nową
rafi777
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 6:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 47
Imię: Rafał
Motocykl: CBF1000A '07
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości