Drgania kierownicy.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Basti » Pn sie 06, 2012 7:45 pm

Mogę być z siebie dumny. Moja EFcia po dzwonie i dużych obrażeniach. Odbudowa pochłonęła sporo godzin, dni, tygodni. Przyznam się, że miałem obawy czy się uda, dotyczy uszkodzonej ramy. Wiem jedno, było warto :jupi: . Jestem już po jazdach testowych i moto prowadzi się idealnie zero telepania kierą, puszczałem przy różnych prędkościach, nie ściąga na boki, przy 200 też prawidłowo. Na testach nie miałem założonych jeszcze stelaży pod kufry i akcesoryjnych owiewek bocznych.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Arti » Wt sie 07, 2012 7:47 am

Co do telepania kierą, to zauważyłem przy przelocie, że w szybkim zakręcie zaczyna mi tył pompować. Po zatrzymaniu się stwierdziłem, że :excl: odpadł ciężarek z przedniego koła :excl: Gumy były świeżo po wymianie więc chyba ktoś coś spartolił.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez Ryży Koń » Wt sie 07, 2012 11:08 am

Klemensie a gdzie ja napisałem, że lagi są w stanie agonalnym? Poprzedni właściciel jeździł na zbyt niskim ciśnieniu i na przedniej oponie zęby jak u rekina :-)
Ryży Koń
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 6:36 am
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez rafi777 » N sie 12, 2012 4:06 pm

kurcze panowie wcześniej opisywałem historię oponiarską z dunlopem roadsmart, założyłem ostatnio PR1 i wporządku a dunlopa odsprzedałem koledze na vfr. niestety ten mi melduje że ma drgania więc wniosek jeden , trafiona opona. nies słyszałem osobiście od nikogo o takowej historii więc obawiam się co będzie z moim zgłoszeniem reklamacyjnym ale życie pokaże
rafi777
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 6:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 47
Imię: Rafał
Motocykl: CBF1000A '07
W siodle: <100 kkm

Re: Drgania kierownicy.

Postprzez rupert » Pn sie 13, 2012 8:26 am

Zmieniony olej w lagach, przesmarowane łożyska główki i zlikwidowany luz, wymieniona opona na PR2. Drgania ustały. Ostatnio założyłem stelaż i kufer Kappa K53 i drgania wróciły, delikatne i tylko czasami, ale są.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości