[DYWAGACJE] Klocki hamulcowe - zbiorczy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

[DYWAGACJE] Klocki hamulcowe - zbiorczy

Postprzez Glub » Cz lip 18, 2013 1:00 pm

raphi napisał(a):Co można namieszać z hamulcami?
Może w motorismo mieszają że poprzedni namieszał aby uzasadnić wysoki rachunek bo kiebieta przyjechała to na bank się nie zna i na drugi bank asertywność zero?

Chopaki z Motorismo to znajome goście są.
Lisciu i Młody nie odwaliliby takiego numeru.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [DYWAGACJE] Klocki hamulcowe - zbiorczy

Postprzez Dominika » Cz lip 18, 2013 1:22 pm

MrGlub napisał(a):Lisciu i Młody nie odwaliliby takiego numeru.


No i nie odwalili. Odebrałam już motocykl, wszystko cacy.

Mepik, najłatwiej mówić, żeby zrobić samemu. Ja się niestety na tyle nie znam na tym, by móc samej zajmować się swoim motocyklem. Po to są właśnie serwisy, które jak się okazuje, należy wybierać metodą prób i błędów lub poleceń. Tak samo do domu zamawiasz hydrualika albo idziesz do dentysty. Nie ma możliwości by znać się na wszystkim.
Avatar użytkownika
Dominika
Znawca
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 1:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: SV 650S '07

Re: [DYWAGACJE] Klocki hamulcowe - zbiorczy

Postprzez Mepik » Cz lip 18, 2013 6:44 pm

Oczywiście, że nie da się wszystkiego wiedzieć i zrobić, np. trudno by było sobie samemu zaplombować zęba, jednak z motorem jest trochę prościej, wystarczy trochę chęci i poszukania informacji, których w necie nie brakuje. Wiadomo też, że nie każdy ma czas na takie zabawy i niekiedy trzeba oddać moto do serwisu . Tylko, że potem właśnie się okazuje, że jakiś "fachowiec" coś spartaczył a nam z portfela ubywają PLNy, bo z całym szacunkiem, ale 500zł za wymiane oringów klacków i zalanie płynu to troche duużo. :dusgust:
Mepik
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): So sty 05, 2013 2:18 pm
Imię: Michał
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Odp: [DYWAGACJE] Klocki hamulcowe - zbiorczy

Postprzez raphi » So lip 20, 2013 6:54 am

Dominika napisał(a):Oczywiście poprosiłam już o wystawienie odpowiedniego dokumentu tak, by pojechać do poprzedniego mechanika-wymieniacza, by wyjaśnił, gdzie była jego cała wiedza w momencie zajmowania się motocyklem.

Słusznie. Powinien wiedzieć że jego niekompetencja jest już znana. Napisz jeszcze dokładnie który to serwis i który serwisant. A potem odeslij go do tego wątku. Będzie mu łyso i może się douczy aby nie zrobić komuś krzywdy.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: sopranovw i 143 gości