Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Płyny

Wt sie 05, 2014 12:37 pm

Witam

Podpowiedzcie proszę jakiej średnicy wężyk kupić aby pasował na odpowietrznik układu hamulcowego.
Pacjent to CBF600NA/2004r z ABS.

Re: Płyny

Cz lut 04, 2016 6:14 am

Zmierz średnicę odpowietrznika potem kup wężyk o średnicy wewnętrznej o 2 mm mniejszej załoz na wcisk, jak nie wejdzie to podgrzej wężyk zapalniczką

Re: Płyny

Pt lut 05, 2016 11:16 am

6mm ;)

Re: Płyny

Wt mar 29, 2016 3:03 pm

Mi się przydała - dzięki!!!

Re: Płyny

Pn kwi 11, 2016 6:48 am

rupert napisał(a):6mm ;)

W innym wątku już było, ale jak by ktoś tylko ten widział, to 6mm to trochę za dużo.
Średnicę 6mm ma końcówka odpowietrznika i wężyk o tej średnicy będzie luźno siedział co za tym idzie przy próbach kręcenia kluczem może spadać.
Mi tak robił, a że robiłem to sam - to pompowanie hamulca, kręcenie odpowietrznikiem i trzymanie wężyka żeby nie spadł zaczynało mnie irytować.

Re: Płyny

Śr kwi 13, 2016 12:03 pm

pierzo napisał(a):
rupert napisał(a):6mm ;)

W innym wątku już było, ale jak by ktoś tylko ten widział, to 6mm to trochę za dużo.
Średnicę 6mm ma końcówka odpowietrznika i wężyk o tej średnicy będzie luźno siedział co za tym idzie przy próbach kręcenia kluczem może spadać.
Mi tak robił, a że robiłem to sam - to pompowanie hamulca, kręcenie odpowietrznikiem i trzymanie wężyka żeby nie spadł zaczynało mnie irytować.


To chyba nawet ja pytałem i jak słusznie kolega zauważył 6 mm to za dużo. Dostałem w motocyklowym wężyk 4mm (średnica wewnętrzna) i jest ok.

Re: Płyny

Pn maja 09, 2016 5:31 am

Na koniec wężyka i tak najlepiej założyć zipka. Dobrze uszczelnia.
Odpowiedz