Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Śr wrz 19, 2012 8:28 am

Avalon napisał(a):Nie chciałem zakladać nowego tematu, więc zapytam tutaj posiadaczy 1000 classica.
Podświetlenie zagarów w naszych motorkach załatwiają chyba LED'y ?
Czy kontrolka HISS /ABS /FI powinna być również podświetlona, czy świecą tylko prędkościomierz, obrotomierz i wskażnik paliwa ?

Temat już gdzieś był poruszony, "lewe oko" się nie "pali", trzeba się przyzwyczaić do asymetrii jadąc nocą :cool:

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Śr wrz 19, 2012 8:55 am

Smok napisał(a):
Avalon napisał(a):Czy kontrolka HISS /ABS /FI ...


Kontrolki świecą a nie są podświetlane. Tak z zasady ;)

Serdecznie dziekuję Ci za wyjaśnienie, Bardzo mi ono pomogło...
A dla Twojej wiadomości: zapytałem o podświetlenie, a nie o to czy kontrolki te powinny świecić, a to chyba zasadnicza rózniaca.
zbyhu napisał(a):U mnie nigdy nie była.
I nie widziałem jeszcze żadnej innej z podświetleniem ;).


Tak też sądziłem, jednak ta "asymetria" w nocy wygląda nieco dziwnie :thumbdown:

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Śr wrz 19, 2012 9:59 am

Avalon napisał(a):Serdecznie dziekuję Ci za wyjaśnienie, Bardzo mi ono pomogło...
A dla Twojej wiadomości: zapytałem o podświetlenie, a nie o to czy kontrolki te powinny świecić, a to chyba zasadnicza rózniaca.


Tak dla zasadności i zrozumienia - wiem dokładnie o co Ci chodzi (zresztą sam napisałeś kontrolki) i jeszcze raz wyjaśniam - Kontrolki nigdy nie są podświetlane bo po co - to są kontrolki a nie zegary. W tym lewym oku po prostu nie ma co być podświetlane... Pomijam oczywiście fakt, że podczas jazdy się nie palą bo też nie mają powodu ;)

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Śr wrz 19, 2012 11:33 am

A ja w swojej poprzedniej CBF600S ,model 06, miałem piękny napis CBF (przy kontrolce ABS).Oczywiście jako ,że to lewy mały zegar nic tam nie było podświetlane ,no bo niby co miało być. Nie wytrzymałem i sobie podświetliłem "ten" napis CBF ,na piękny bursztynowy kolor. Jedna mała dioda ,a tyle radości ;)

Szkoda ,że nie zrobiłem fotki tego dzieła jeszcze przed sprzedażą.

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Śr kwi 10, 2019 6:51 am

podbijam temat pytaniem :)
Z racji, że wczoraj zaliczyłem pierwszą przejażdżkę po zmroku to już widzę potrzebę modyfikacji podświetlenia zegarów.
Świeci, że tak napiszę blado :( kierunek LEDy ... zerkam do serwisówki a tam info, że tam już siedzą LEDy.
Możecie mi potwierdzić, że faktycznie producent w CBF600SA PC43 zainstalował LEDy w podświetleniu zegarów ?

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

So maja 04, 2019 5:14 pm

Radek.....też o tym myślałem bo teraz mam jakieś niebieskie podświetlenie i w nocy słabo widać chyba lepsze by było białe no ale gdzieś wyczytałem, że do wyjęcia zegarów to trzeba sie trochę nagimnastykować kurde :/

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

So maja 04, 2019 6:25 pm

W wersji N PC43 nie ma ledów. Są zwykłe W5W, o ile dobrze pamiętam. Roboty przy wymianie trochę było - trzeba zdjąć kierownicę, chyba górną półkę.

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Cz maja 09, 2019 9:57 am

Myślę, że w maju zrobię akcję "sprawdzam" i ten mały mod, oczywiście dzieląc się wiedzą.
W wersji SA to kilka min, więcej czasu pewnie zajmie dobór LED.
c.d.n

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Cz maja 09, 2019 10:48 am

Tutaj jest fajnie pokazane jak zdemontować zegary...a ogólnie to cały przód ;) - dla wersji SA - może komuś się przyda

http://tiny.cc/6svf6y

Re: DEMONTAŻ ZEGARÓW- PODŚWIETLENIE

Pn lis 18, 2019 11:57 am

To zrobiłem akcję sprawdzam (PC43 SA) i potwierdzam, że są tam mini ledy wlutowane w płytce. Na nich stoją nóżki/podstawy tarcz licznika i dzięki temu całość świeci. Dla mnie ewentualny mod zbyt trudny, a nie będę tego zlecał więc odpuszczam. Na otarcie łez osłona chłodnicy cieszy oko :)

LwG
Odpowiedz