brak swiatel

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

brak swiatel

Postprzez zbyhu » Pn lis 01, 2010 8:06 am

Yo!

Ku potomnosci opisze tutaj pokrotce problem kolegi adix - moze kiedys komus sie przyda.

Kolega Adix nie mial swiatel w swojej CBF 1000. Na poczatku (jak pisal) potrafily znikac, ale po zgaszeniu i odpaleniu moto, swiatla wracaly. Potem umarly calkiem. Bezpieczniki cale, zarowki zdrowe, przekaznik swiatel zdrowy.

Okazalo sie, ze winny byl slaby lut kabla wchodzacego do guzika ROZRUSZNIKA. Guzik ten w momencie nacisniecia zamyka obwod sterujacy rozrusznikiem i jednoczesnie przerywa obwod swiatel. I wlasnie w tym miejscu zimny lut kabla swiatel spowodowal, ze nie bylo ciaglosci obwodu i swiatla nie swiecily :).

Adix, sprostuj, jesli cos zle napisalem.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: brak swiatel

Postprzez adix » Śr lis 03, 2010 7:16 pm

Bardzo dobrze to opisałeś. Nie doszedłbym do tego bez schemat elektrycznego do CBF no i podpowiedzi Zbycha. Dzięki i Pozdrawiam
Avatar użytkownika
adix
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N paź 31, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiek: 44
Imię: Adrian
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: brak swiatel

Postprzez Goral4t » N lis 21, 2010 1:27 pm

miałem ten sam problem w 600 ale u mnie wystarczyło wd-40 i wszystko cacy :P a ja cala lampę wyciągałem i po kostkach i kablach sprawdzałem :D
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości