Wymiana płynu hamulcowego ABS

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez lukszy » Pn mar 05, 2012 12:26 pm

też mnie strasznie kusi samodzielna wymiana płynu, bo jak patrzyłem na cene w serwisie to wymiana płynu w zwykłym układzie to 60zł wiec bez bólu, a układ abs, cbs,dual - 300zł :eek: :eek: :eek:
w motocyklu mam najzwyklejszy abs, a tak jak piszecie i grzebałem w necie to niewyglada to na nic trudnego... tylko że pierwszy raz bym to robił...
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez rupert » Pn mar 05, 2012 1:07 pm

Kiedyś musi być ten pierwszy raz :msn-wink: Napewno Ci się uda, a jak coś pójdzie nie tak, to zawsze serwis możesz odwiedzić
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez lukszy » Pn mar 05, 2012 2:30 pm

mam taka myśl jak przed tym pierwszym razem - "żeby guma nie pękła" :biggrin: a właśnie moto mam ponad 150km od domu schowane u rodzinki w małej miejscowości i jak cos pójdzie nie tak to bym musiał wzywać Pane Henia mechanika...
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez raphi » Cz mar 08, 2012 9:50 am

lukszy napisał(a):też mnie strasznie kusi samodzielna wymiana płynu, bo jak patrzyłem na cene w serwisie to wymiana płynu w zwykłym układzie to 60zł wiec bez bólu, a układ abs, cbs,dual - 300zł :eek: :eek: :eek:
w motocyklu mam najzwyklejszy abs, a tak jak piszecie i grzebałem w necie to niewyglada to na nic trudnego... tylko że pierwszy raz bym to robił...

To ja nie ogarniam z tymi cenami co się dzieje.
Ja za wymianę płynu hamulcowego, płynu w sprzęgle, chłodniczego, oleju, filtra oleju, filtra powietrza (oryginalny), naprawy kostki ze światła przedniego, zawiezieniu i przywiezieniu do/z hondy celem wymiany alternatora, a także wymiana kostki przy regulatorze napięcia i poskładaniu wszystkiego zapłaciłem w sumie 540 zł. Aha, jeszcze przyjechali pod dom po motocykl.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez mart » Cz mar 08, 2012 12:00 pm

ale raphi, te 540 to wg ciebie drogo czy tanio? bo nie załapałem intencji. Mogłeś to sam porobić, bo to nie żaden kosmos, wtedy drogo. Ale czas to pieniądz i patrząc z takiej perspektywy, ile byś się nałaził za płynami, kostkami, za przyczepką, do i od motonga, itd, to w sumie niedrogo :)
zależy, co kto ma, czas, czy pieniądze.
Avatar użytkownika
mart
Znawca
 
Posty: 457
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 12:49 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Wiek: 50
Motocykl: DL650

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez raphi » Cz mar 08, 2012 1:07 pm

mart napisał(a):ale raphi, te 540 to wg ciebie drogo czy tanio? bo nie załapałem intencji. Mogłeś to sam porobić, bo to nie żaden kosmos, wtedy drogo. Ale czas to pieniądz i patrząc z takiej perspektywy, ile byś się nałaził za płynami, kostkami, za przyczepką, do i od motonga, itd, to w sumie niedrogo :)
zależy, co kto ma, czas, czy pieniądze.

IMO chłopaki za to wszystko wzięli rozsądne pieniądze. Jasne, że mógłbym, tyle, że po 1 nie mam gdzie tego robić (brak garażu, w sezonie moto stoi pod pokrowcem), po 2 brak czasu (ja pracuje, Aga pracuje, w domu małe dziecko). A po 3 nasze hobby jest drogie i trzeba liczyć się z tym, że będą wydatki. Można taniej, można drożej, ale generalnie tanio nie jest. Nawet licząc same części.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez landryn87 » Wt mar 20, 2012 5:05 pm

lukszy napisał(a):mam taka myśl jak przed tym pierwszym razem - "żeby guma nie pękła" :biggrin: a właśnie moto mam ponad 150km od domu schowane u rodzinki w małej miejscowości i jak cos pójdzie nie tak to bym musiał wzywać Pane Henia mechanika...

Witam i jak wymieniłeś płyn hamulcowy , jestem ciekawy jak poszło tobie...???
landryn87
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): N sty 29, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Wiek: 36
Motocykl: CBF 500 /2006/

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez lukszy » Wt mar 20, 2012 6:03 pm

nie nie, jeszcze nie. Mój sezon rozpocznie sie może w maju, do tego dąże :) narazie sie rehabilituje.
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez Polbaj » So wrz 07, 2013 8:02 am

Witajcie.
Odkopię trochę wątek. Przed sezonem wymieniłem metodą przetoczenia płyn hamulcowy ( mam CBF600 z 2004 z ABS). Niby wszystko ok. ale czasami klamka robi się bardziej miękka i po "podpompowaniu" znowu twargnieje. Pomyślałem - zapowietrzony układ. Odpowietrzałem już ze 3 razy za każdym razem jest trochę lepiej, ale miękka klamka choć coraz rzadziej to się jednak pojawia. Czy to możliwe by po 3 odpowietrzeniach było konieczne kolejne. Przed wymianą płynu było ok . tzn. klamka był zawsze taka sama, choć bardziej miękka niż teraz, no ale to była wina płynu.

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie opisać jak skutecznie odpowietrzył układ w CBF600 z ABS-em. W moim modelu nie ma CBS więc powinno się odpowietrzać tylko na zaciskach...chyba że się mylę...?

Pozdrawiam Polbaj
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: Wymiana płynu hamulcowego ABS

Postprzez benekk » N wrz 08, 2013 8:01 am

Troche dziwna sprawa, bo z zalozenia przy przetaczaniu nic nie trzeba odpowietrzac ;-) Ja w swojej przetaczalem raz i w ogole nie odpowietrzalem. Dwa razy zupelnie spuszczalem plyn i po zalaniu nowym (zalewalem od gory, czyli zapowietrzajac) :
1. Odpowietrzalem przy zaciskach
2. Odpowietrzalem przy pompie
3. "Obilem" trojnik, pompe hamulca przedniego i pompe ABS
4. Zostawilem na noc ze scisnieta do oporu klamka
5. Nastepnego dnia wylecialy resztki powietrza przy zaciskach, przy pompie juz nic nie bylo

Odpowietrzales 3x, bo trzeba bylo i wypuszczales powietrze czy dla sztuki ? Jak powietrze bylo, to TAK, moze trzeba odpowietrzyc kolejny raz.

A moze zapierd..asz i gotujesz plyn... ;-) Ale na to nie pomaga pompowanie... B-)

Mozesz tez zainwestowac w tester jakosci plynu. Ja za swoj zaplacilem 20PLN.
Plyn nowka czy stal po otwarciu sezon czy dwa ;-)
benekk
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2012 3:00 pm
Imię: Kuba
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 162 gości