Czym czyścicie?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Czym czyścicie?

Postprzez jack » So mar 10, 2012 3:45 pm

PeterS napisał(a):btw, jakie macie doswiadczenia z myciem moto w myjni bezdotykowej? te wszystkie mikrogranulki, woski, osmozy, dzkie węże :) Chcialbym zafundowac CBFie male Spa ale nie wiem czy jej to nie zaszkodzi...

Od czasu do czasu poddaję mój moto takiemu myciu i jak na razie wychodzi z tego zawsze cało i czysty. Ten sprzęt nie jest zrobiony z papieru ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
jack
Miłośnik
 
Posty: 594
Dołączył(a): Wt sty 11, 2011 11:38 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 49
Imię: Jacek
Motocykl: Honda CBF600S
W siodle: <100 kkm

Re: Czym czyścicie?

Postprzez pet3r » So mar 10, 2012 4:59 pm

krisCBF600SA napisał(a): i wysuszyć zakamarki żeby woda tam nie stała

0-200-0 i wszystko suche ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: Czym czyścicie?

Postprzez raphi » So mar 10, 2012 8:52 pm

PeterS napisał(a):btw, jakie macie doswiadczenia z myciem moto w myjni bezdotykowej? te wszystkie mikrogranulki, woski, osmozy, dzkie węże :) Chcialbym zafundowac CBFie male Spa ale nie wiem czy jej to nie zaszkodzi...

Ja czasami myje na BP i polecam bo tam maja jakies dobre proszki do prania co ladnie usuwaja brud a potem splukiwanie z woskuem po ktorym nie zostaja slady po wodzie. Podstawowa zasada to ostudzic silnik!!! Pod zadnym pozorem nie wjezdzac z woda na goracy piec! Nalezy tez unikac mycia z bardzo bliskiej odleglosci. Omijac kostki elektryczne a zegary i kierownice to tylko mgielka. I nic sie wtedy nie stanie. Dobrze jest tez osuszyc po myciu szmatka.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Czym czyścicie?

Postprzez goramo » So mar 10, 2012 9:22 pm

Ja często myję puszkę na BP - mam kartę na myjnię. I uważam, że ta ich bezdotykowa myjnia i te proszki to o kant dupy potłuc - kiepsko usuwają brud. Zawsze puszka nie domyta, mimo, że się na prawdę staram to zrobić jak najlepiej...

Za to od niedawna mam niedaleko Statoil i też tam jest bezdotykowa myjnia. Tyle, że tam można najpierw z oddzielnej "lancy" zlać pojazd aktywną pianą. I to dużo daje - myję tam CBFką a ostatnio umyłem też auto i jestem zdania, że jest dużo lepiej niż na BP.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czym czyścicie?

Postprzez raphi » So mar 10, 2012 9:30 pm

Wniosek z tego jest taki, ze BP BP nierowne...
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Czym czyścicie?

Postprzez pet3r » N mar 11, 2012 8:12 am

ja puszką śmigam na bezdotykową ze szczotką, ale do umycia motonga spokojnie wystarczy aktywna piana + ciśnienie i wszystko ładnie schodzi :)
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: Czym czyścicie?

Postprzez Marcin73 » N mar 11, 2012 12:27 pm

Siemka
Swoją cbf myję na myjniach bezdotykowych i na razie nie miałem problemu z tym, że nie mogłem jej domyć.
Przed myciem zawsze czekam aż ostygnie silnik i układ wydechowy. Myjąc uważam na to kiedy mogę bardziej zbliżyć lancę a kiedy ją odsunąć (mój braciszek za bardzo zbliżył lancę w trakcie mycia chłodnicy i trochę powyginało mu blaszki).
Po umyciu robię jeszcze rundkę żeby wszystko przeschło.
Nie wyobrażam sobie jakbym miał czyścić wszystkie zakątki motocykla szmatką :)
Do końcowego picu używam preparatu motula który naprawdę polecam. Po użyciu preparat zostawia fajna śliską warstewkę a dodatkowo odkryłem, że bez problemu usuwa wszelki syf z felg.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Marcin73
 

Odp: Czym czyścicie?

Postprzez trampek » N mar 11, 2012 12:38 pm

Z tym czekaniem na ostygniecie to chyba nie ma co przesadzac. Motocykl z natury rzeczy jest narazony na np. wjezdzanie w kaluze i oblewanie cieplego silnika i kominow, wiec raczej konstruktor wzial to pod uwage. Aha no i na bezdotykowych na ogol pierwszy program z tym proszkiem to goraca woda, zeby lepiej czyscic...wiec wielkiego szoku raczej nie ma.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Czym czyścicie?

Postprzez Jurek » N mar 11, 2012 1:19 pm

trampek napisał(a):Z tym czekaniem na ostygniecie to chyba nie ma co przesadzac. Motocykl z natury rzeczy jest narazony na np. wjezdzanie w kaluze i oblewanie cieplego silnika i kominow, wiec raczej konstruktor wzial to pod uwage. Aha no i na bezdotykowych na ogol pierwszy program z tym proszkiem to goraca woda, zeby lepiej czyscic...wiec wielkiego szoku raczej nie ma.

Nigdy nie myłem moto na myjni ale też się nad tym zastanawiałem co napisał trampek.
Na elektrykę,łożyska to wiadomo że trzeba uważać, no i zbyt blisko nie przystawiać lancy żeby nam nie uszkodziło lakieru itp.
Jurek
 

Re: Czym czyścicie?

Postprzez klemens » N mar 11, 2012 4:50 pm

Jak piszecie, że odczekujecie na myjni, że by moto ostygło, to zastanawiam się, ile to trwa. Jak wracam z rajzy latem, stawiam moto pod domem, stoi czasem godzinę i wcale przez ten czas za bardzo nie ostyga. NIGDY do tej pory nie myłem myjką gorącego motocykla. Ale mam ten luksus, że mogę go sobie wyciągnąć z garażu w każdej chwili (zimny) i umyć go sobie swoim Karcherem.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości