Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 2:25 pm

Zamontowałem, jak wiecie, gmole, ale mam jeden problem. W łączeniu prawej z lewą częścią (pod kolektorem) bzyczy mi tuleja, ta skręcana małym ampułem.
Zastanawiam się jak to uciszyć. Raphi polecił zalać silikonem.
Macie jakieś inne patenty?

Re: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 2:34 pm

Rupert napisał(a):Zamontowałem, jak wiecie, gmole, ale mam jeden problem. W łączeniu prawej z lewą częścią (pod kolektorem) bzyczy mi tuleja, ta skręcana małym ampułem.
Zastanawiam się jak to uciszyć. Raphi polecił zalać silikonem.
Macie jakieś inne patenty?

Nie tyle poleciłem co ja tak mam zrobione :) Gdy na to spojrzeć, to brzydko. No, ale zadanie spełnia. I prawie tego nie widać bo silikon jest czarny.

Re: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 3:10 pm

Jak zwał, tak zwał :msn-wink:

Pomyślałem, że zrobię tak samo, lecz wcześniej poluzuję reszę mocowań i spróbuje dokręcić imbusa, jak nie to zajebię silikonem, tudzież klejem poliuretanowym :devil:

Re: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 5:54 pm

Ta mała kurwa brzęczy chyba u każdego. Nie dokręcisz jej. Trzeba nakitować silikonu, wcisnąć taśmę teflonową lub zastosować inne tego typu chamskie roz :bash: wiązanie.

Odp: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 6:03 pm

Wbrew pozorom Mlody uspokoiles mnie :)
Postaram sie szmate okielznac i dam znac w jaki sposob.

Myslalem jeszcze o uszczelkach hydraulicznych...

Re: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 6:54 pm

Silikon to trzeba było dać w rurę podczas montażu. W gmolach za kolektorem zbiera się woda, uważam że uszczelnienie łącznika (tej tulejki z kołnierzem) jest konieczne żeby nie gniło od środka.

Re: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 7:11 pm

mtr napisał(a):Silikon to trzeba było dać w rurę podczas montażu. W gmolach za kolektorem zbiera się woda, uważam że uszczelnienie łącznika (tej tulejki z kołnierzem) jest konieczne żeby nie gniło od środka.

Słuszna uwaga :thumbsup:

Re: Gmole Givi - problem

Wt mar 20, 2012 8:10 pm

Też tak zrobiłem zgodnie z radami czcigodnych forumowiczów ;0 :clap:
Odpowiedz