Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Avalon » So mar 24, 2012 4:57 pm

Generalnie to w przydomowym warsztacie/garażu warto mieć trochę narzędzi, a jeszcze lepiej jak są dobrze poukładane. Szafka narzędziowa tez mi "chodziła" po głowie, jednak to dla mnie za duży wydatek. Za to garaż mam nie za duży, więc wszystko mam w zasięgu ręki :msn-wink: ( no prawie ) Na chwilę obecną chciał bym zakupić wiertarkę stołową, jakąś tokarkę ( najchętniej polską TUM/TUB/TUS/TSB ) i porządną akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, bo te marketowe Skile, Einhele, Dedry itp. to jedno wielkie gówno.
A z bardziej prozaicznych narzędzi to brakuje mi dobrego kpl. kluczy płasko- :eek: ... no... oczkowych
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez RxxxP » So mar 24, 2012 6:37 pm

Avalon napisał(a):...Na chwilę obecną chciał bym zakupić wiertarkę stołową, jakąś tokarkę ( najchętniej polską TUM/TUB/TUS/TSB ) i porządną akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, bo te marketowe Skile, Einhele, Dedry itp. to jedno wielkie gówno.
...


Ja uzywam czegoś takiego od przynajmniej 4-5 lat - http://allegro.pl/wkretarka-gsr-12v-z-2 ... 55871.html

Bardzo polecam, przydawała się podczas budowy domu, po budowie, i wogóle nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Rewelacyjna - też kupiłem Ją w bardzo, bardzo okazyjnej cenie. Teraz ten model uległ lekkiemu liftingowi zdjęcia, link przedstawia dokładnie taki sam produkt jak Ja mam (ten nowszy model kosztuje pow. 600 zł).

a jesli chodzi o klucze płasko oczkowe to polecam: http://allegro.pl/klucze-plasko-oczkowe ... 24897.html - mam zestaw, chyba o dwa klucze większy i matowy metal.

mam jej od kilku lat - nie rdzewieją, cieżkie, nie pękają, nie wyrabiają się - zresztą jeśli chodzi o "wyrabianie" to tyle co my uzywamy tych kluczy w warunkach domowych to raczej nam nie grozi, no chyba, że kupimy najgorszy szajs. Ja je polecam a cenowo nie są zbyt drogie. Jak je weźmiesz do ręki to jestem przekonany, że je kupisz. No chyba, że będziesz chciał coś lepszego, lub tańszego.

a pozostałe narzedzia: Imbusy, oczkowo - wygiete, nasadowe, i wiele, wiele innych narzędzie to mam Jonnesway-a! super jakość a i cena nie z tej wyższej półki.

Ostatnio zamówiłem klucz pneumatyczny do kół firmy CP, plus nasadki do felg aluminiowych, będę to mógł szybciej robić a w planach na jesień klucz dynamometryczny też Jonnesway-a w zakresie od 40 do 210 nm, bo w tej chwili za każdym razem pożyczam a nie lubię tego robić.
RxxxP
 

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Avalon » So mar 24, 2012 7:15 pm

Wiertareczka - super :thumbsup: I widzę że to chyba jest Bosch "niebieski" więc mocny i niezawodny. Kupię właśnie albo niebieskiego Boscha albo Makitę. Klucza pneumatycznego nie mam i raczej nie kupię, ponieważ mój kompresor ma zbiornik tylko 50l, max daje 8,5 bara no i wydajność ma "amatorską". Klucz dynamometryczny mam firmy Proxxon, ale kupiłem taki z zakresem chyba 5-25 pod kontem dokładnych/delikatnych prac przy motocyklu. (w Kawie do regulacji zaworów co 6kkm trzeba było zdejmować wałki rozrządu, a mostki wałków aluminiowe, delikatne)
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez rupert » N mar 25, 2012 4:07 pm

Wkrętareczkę taką Bosha kupiłem używaną na aukcji. Wyprzedaż z jakieś fabryki. Służyła do przykręcania etykiet. :msn-wink: Stówka + przesyłka, a pracuje wzorowo. Mocna i wytrzymała, bateria niby wiekowa, ale działa długo.

Co do skrzynki narzędziowej, to te warte są rzeczywiście za kosmiczną kasę. U taty w garażu musieliśmy pomyśleć o zagospodarowaniu narzędziami i zrobiliśmy tablicę na ścianę 100x150cm. Wszystko wisi na hakach i gwoździach. Nalepkami, czy korektorem można opisać. Rozwiązanie super, dodatkowo zajmuje przestrzeń płaską-pionową :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez zbyhu » Pn mar 26, 2012 7:58 am

Avalon, jeszcze zanim kupisz wyważarkę, rozejrzyj się, jaki jest koszt ciężarków wyważających. I dopiero wtedy licz amortyzację wyważarki :P.
Chyba, że będziesz odważniki odlewał samodzielnie z ołowiu :D.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Avalon » Pn mar 26, 2012 8:20 am

Cieżarki klejone mam z pracy :tongue: Zreszta wcale nie są takie drogie. 50sztuk pasków po 60gram (kostki 5+10g) kosztuje 85zł.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Goral4t » Pn mar 26, 2012 8:30 pm

Rupert napisał(a):Tylko plec piekna tego nie rozumie :lol:
No i castorama to jedyny market po ktorym lubie chodzic :cool:



heh a ja nie jest tam drogo i sam badziew... niestety co dobre kosztuje;/ ale wole wydac wiecej za mniejszy zestaw niż potem zostać bez klucza w potrzebie:)

co do wyważarki ja bym się nie zastanawiał :) jeszcze kupić pożądne cięzarki na koła te na rant na srodku i bajka :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez rupert » Wt mar 27, 2012 7:45 am

Goral1906 napisał(a):heh a ja nie jest tam drogo i sam badziew... niestety co dobre kosztuje;/ ale wole wydac wiecej za mniejszy zestaw niż potem zostać bez klucza w potrzebie:)

Narzędzi tam nie kupuję, z byka nie spadłem :tongue:
No, prócz młotka, szpachelek, pędzli, wałków. Do prac konserwacyjnych w domu jest jak najbardziej. Do mechaniki, majsterkowania słabiutko
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Goral4t » Wt mar 27, 2012 10:21 am

sąłbiutko i drogo ale mieli szpachle z aluminium to sie chwali :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości

cron