Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Avalon » Pt mar 23, 2012 3:54 pm

Jak w temacie. Prostą wyważarkę statyczną można kupić za ok 160-200zł, a koszt wyważenia w zakładzie kształtuje się na poziomie 20zł od koła. Zacząłem się zastanawiać czy może nie zakupić takiej prostej wyważarki. (lub nawet zrobić jej we własnym zakresie)
Koszt nie jest zabójczy, po +/- 4 zmianach gum wyważarka by się zamortyzowała, a jak jeszcze komuś przy okazji wyważyć kólka w promocyjnej cenie ... :smoke:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez RxxxP » Pt mar 23, 2012 7:53 pm

Masz chęć, czas na to, nic nie stoi na przeszkodzie. Prawda?

Ja właśnie w żony Peugeocie podczas wymiany kół (letnie opony) urwałem klucz do kół!, żeby było śmieszniej to przy odkręcaniu. Ułamał się na styku rękojeść nasadka, zresztą on jest taki dziwny, że ta rękojeśc jest płaska *taki trochę jakby drut" - natomiast koła zawsze a zawsze dokręcam kluczem dynamometrycznym, nie ma mowy o innym rozwiązaniu.
RxxxP
 

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez raphi » Pt mar 23, 2012 7:54 pm

Masz miejsce, masz luźny grosz, lubisz - kupuj! Ja tak zawsze robię z różnymi narzędziami i potem nie żałuję. Zawsze do czegoś się przyda prędzej czy później ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez RxxxP » Pt mar 23, 2012 8:25 pm

raphi napisał(a):Masz miejsce, masz luźny grosz, lubisz - kupuj! Ja tak zawsze robię z różnymi narzędziami i potem nie żałuję. Zawsze do czegoś się przyda prędzej czy później ;)


Ja też tak mam;-)

jak już jestesmy przy inwestycjach w swój warsztat to ja zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://allegro.pl/coval-szafka-serwisow ... 58080.html
gabarytami mi idelanie wchodzi do garażu, tzn. pasuje tam gdzie powinno to moim zdaniem stać, zmieściłbym wtedy chyba wszystki drobne narzędzia, które mam plus wiertarki, wkrętarki, inne potrzebne rzeczy wykorzystywane średni raz na dwa lata;-) ale jak potrzeba i masz to jaka rodość. Prawda?
RxxxP
 

Odp: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez rupert » Pt mar 23, 2012 8:50 pm

Tylko plec piekna tego nie rozumie :lol:
No i castorama to jedyny market po ktorym lubie chodzic :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez raphi » Pt mar 23, 2012 9:33 pm

RNP napisał(a):
raphi napisał(a):Masz miejsce, masz luźny grosz, lubisz - kupuj! Ja tak zawsze robię z różnymi narzędziami i potem nie żałuję. Zawsze do czegoś się przyda prędzej czy później ;)


Ja też tak mam;-)

jak już jestesmy przy inwestycjach w swój warsztat to ja zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://allegro.pl/coval-szafka-serwisow ... 58080.html
gabarytami mi idelanie wchodzi do garażu, tzn. pasuje tam gdzie powinno to moim zdaniem stać, zmieściłbym wtedy chyba wszystki drobne narzędzia, które mam plus wiertarki, wkrętarki, inne potrzebne rzeczy wykorzystywane średni raz na dwa lata;-) ale jak potrzeba i masz to jaka rodość. Prawda?

Właśnie :-) Ja ostatnio jestem na etapie walizeczek i skrzyneczek z przegródkami na śrubki, wkręty, podkładki i dziesiątki innych rzeczy które zawsze miałem pomieszane. Ostatnio w lidlu kupiłem taka skrzynkę za grosze. I kupiłem też pudełeczko z podkładkami, których mi często brakowało. O takie, w prawem górnym rogu zdjęcia: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _25006.htm

Uwielbiam sobie kupować takie rzeczy a potem gdy potrzeba to sięgnąć do pudełeczka i mieć :-) :-) :-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez RxxxP » So mar 24, 2012 5:58 am

Rupert napisał(a):Tylko plec piekna tego nie rozumie :lol:
No i castorama to jedyny market po ktorym lubie chodzic :cool:


Jak kupię to zapyta Co to? i Czy jest mi to potrzebne? - Ja odpowiem, że tak i po sprawie. O cenę z reguły nigdy nie pyta bo wie, że Ją to doporowadza do pod denerwowania, więc to sobie już odpiściła (mowa o mojej żonce) a tak na poważnie to staram się kupować rzeczy potrzebne, choć mam trochę nadmiaru ich i od kwietnia (będę miał dużo czasu) wystawiam wszystko na Allegro, bo muszę porządki zrobić i może na ten wózek zarobię?


raphi napisał(a):
RNP napisał(a):
raphi napisał(a):Masz miejsce, masz luźny grosz, lubisz - kupuj! Ja tak zawsze robię z różnymi narzędziami i potem nie żałuję. Zawsze do czegoś się przyda prędzej czy później ;)


Ja też tak mam;-)

jak już jestesmy przy inwestycjach w swój warsztat to ja zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://allegro.pl/coval-szafka-serwisow ... 58080.html
gabarytami mi idelanie wchodzi do garażu, tzn. pasuje tam gdzie powinno to moim zdaniem stać, zmieściłbym wtedy chyba wszystki drobne narzędzia, które mam plus wiertarki, wkrętarki, inne potrzebne rzeczy wykorzystywane średni raz na dwa lata;-) ale jak potrzeba i masz to jaka rodość. Prawda?


Właśnie :-) Ja ostatnio jestem na etapie walizeczek i skrzyneczek z przegródkami na śrubki, wkręty, podkładki i dziesiątki innych rzeczy które zawsze miałem pomieszane. Ostatnio w lidlu kupiłem taka skrzynkę za grosze. I kupiłem też pudełeczko z podkładkami, których mi często brakowało. O takie, w prawem górnym rogu zdjęcia: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _25006.htm

Uwielbiam sobie kupować takie rzeczy a potem gdy potrzeba to sięgnąć do pudełeczka i mieć :-) :-) :-)


Ja 2 lata temu kupiłem w LM samą skrzynkę narzędziową (dużą), która w jej pokrywie ma wbudowane kilkanaście przegródek na drobnicę (podkładki, nakrętki, śrubki, wkręty) - fajna sprawa bo jak tą skrzynkę niesiesz ze sobą to wszystko masz pod ręką. Jak się ma te narzędzia i inne rzeczy dobrze zorganizowane to nie traci się czasu na szukanie. Bo czasem tak bywa, że znalezienie "czegoś" dłużej trwa niż czas na technikę wykonania.
RxxxP
 

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez Piotrek » So mar 24, 2012 8:47 am

RNP napisał(a):
jak już jestesmy przy inwestycjach w swój warsztat to ja zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://allegro.pl/coval-szafka-serwisow ... 58080.html


szafka piekna, zacnej firmy , nie powiem. Najpierw myslalem, ze to z kompletem narzedzi, a jednak pusta. No, cena w takim razie tez piekna........... Mi by żona głowe urwala gdybym wybulil tyle forsy na to. Ale jak Cie stac i nie stanowi to problemu dla budzetu, to bardzo fajne rozwiazanie. Mnie tez wkurza wyjmowanie walizeczek i skrzyneczek na narzedzia. Druga sprawa, ze czesto i tak mi czegos brakuje, jakiejs pierdoly i szlag mnie wtedy trafia. Docelowo chcialbym wlasnie miec wyposazony i uporzadkowany warsztacik, gdzie wszystko byloby pod reka.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez raphi » So mar 24, 2012 9:01 am

Piotrek napisał(a):Docelowo chcialbym wlasnie miec wyposazony i uporzadkowany warsztacik, gdzie wszystko byloby pod reka.

No właśnie ja też! I to jeden z powodów moich planów emigracyjnych :) Taki warsztacik musi być przy domu, w dużym garażu. Droga sprawa. Ba... nawet sama szafeczka 5 patyków prawie. Niełatwo zarobić na takie ekstrawagancje :P
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Wyważarka do kół -Warto zainwestować ?

Postprzez RxxxP » So mar 24, 2012 10:21 am

Piotrek napisał(a):
RNP napisał(a):
jak już jestesmy przy inwestycjach w swój warsztat to ja zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://allegro.pl/coval-szafka-serwisow ... 58080.html


szafka piekna, zacnej firmy , nie powiem. Najpierw myslalem, ze to z kompletem narzedzi, a jednak pusta. No, cena w takim razie tez piekna........... Mi by żona głowe urwala gdybym wybulil tyle forsy na to. Ale jak Cie stac i nie stanowi to problemu dla budzetu, to bardzo fajne rozwiazanie. Mnie tez wkurza wyjmowanie walizeczek i skrzyneczek na narzedzia. Druga sprawa, ze czesto i tak mi czegos brakuje, jakiejs pierdoly i szlag mnie wtedy trafia. Docelowo chcialbym wlasnie miec wyposazony i uporzadkowany warsztacik, gdzie wszystko byloby pod reka.


Piotrek, w tym sęk, że nie chodzi o to by wydawać pieniądze? Prawda? - moja żona mówi, że gdyby miała pieniądze to kupiła by to, tamto i owanto a Ja jej ciągle powtarzam nie chodzi o to by wydawać pieniądze tylko je wydawać mądrze. Czy z Mercedesa są wszyscy zadowoleni? Czy raczej bardziej z prestiżu?

do meritum: Ja jestem cholernie oszczędny, nie mylić w chytrością, bo oszczędny to wydaje pieniądze ale mądrze i zanim cos kupi po kilkanaście razy przemyśli natomiast chytry to wogóle nie wydaje pieniędzy.

Nie wydaje mi się, żeby wydawanie na ten wózek (do tego pusty) było rozsądnym rozwiązaniem ale spróbuję to kupić przez jakąś firmę, która dostanie pewnie zniżkę, odliczy VAT, i mi sprzedać to np. za ok. 3 tys. PLN - finansowanie jest takie, że z 2tys. będę miał np. ze sprzedaży różnych rzeczy (Allegro), które mi są nie potrzebne a 1000 zł zwyczajnie wyłożę, no może tysiąc z groszami.

więc chyba diabeł nie jest taki straszny prawda? i ostatnia rzecz: ten wózek nie jest dla mnie priorytetem, tzn. mogę go kupić nawet na koniec bieżącego roku, może będzie jeszcze lepsza okazje, zobaczymy, a może firmy Beta? - chodzi o to, żeby zakmnąć w jednym wszystkie narzędzia, pasowało to do garażu i nie kupowac już dodatkowy skrzynek w przyszłości (poza tym co mam).

A pieniędzy też na głupoty nie mam: wolę kupić ziemię!
RxxxP
 

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 160 gości