Strzały.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Strzały.

Postprzez Malenstfo » Śr mar 28, 2012 8:40 pm

goramo napisał(a):Nie wiem czy cię pocieszę, czy zmartwię... ale chyba większość kierowców wraz z wjeżdżaniem się w maszynę i zapoznawaniem z nią powoli odkrywa coraz to więcej dziwnych dźwięków. Czasami wręcz robi się to wkurwiające, bo się człowiek zaczyna stresować, czy aby nic złego się ze sprzętem nie dzieje, często się wydaje, że wcześniej czegoś nie było, że coś nowego się pojawiło... i mimo, że starasz się uspokoić, to jednak mimowolnie nasłuchujesz coraz bardziej... :biggrin:


Dzięki za odpowiedzi.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Strzały.

Postprzez Goral4t » Śr mar 28, 2012 9:05 pm

hmm mi cbf nawet na gaźniku nie strzela na org. wydechu co do x11 to jak sie zagrzeje to jak podczas wojny przy hamowaniu silnikiem,
moze moto po zimie strzela tak miałem w SV strzelała o wiele więcej po zrobieniu nią z 200km wróciła do stanu z przed sezonu :P

jak cos to kwestia synchronizacji zaworów gaźnika ew słabego odprowadzania spalin
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Strzały.

Postprzez Marcin73 » Cz mar 29, 2012 4:43 am

Malenstfo napisał(a):No nie wykluczam ze cos zle slysze. Tym bardziej ze to takie "plasniecia" sam nie wiem do konca - nie sa to strzaly takie jak nieraz slychac z innych moto - "popierdywanie" to raczej chyba odrozniam bez przesady. Ale moze to byc dzwiek np. ze skrzyni przy zmianie biegu na nizszy ? Bo mimo miedzygazu nie zawsze udaje mi sie zmienic bieg bez "klapniecia". Pojezdze troche i poprobuje roznych sposobow zmiany biegow, redukcji i zobacze. Jakie to czlowiek ma problemy na poczatku co ?


Siemka
Sądzę, że mylisz strzały z "gulgotaniem" przy odjęciu gazu. To "gulgotanie" mi osobiście bardzo się podoba :biggrin:
Marcin73
 

Re: Strzały.

Postprzez Trollsky » Pt mar 30, 2012 7:08 pm

jakie masz wydechy ?

bo na przyklad u mnie jak zchodze z wysokich obrotów to fajnie sie krztusi i popierduje :)

jak ja to uwielbiam !! :clap: :clap:
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: Strzały.

Postprzez rupert » Pt mar 30, 2012 8:50 pm

Trollsky napisał(a):bo na przyklad u mnie jak zchodze z wysokich obrotów to fajnie sie krztusi i popierduje :)

jak ja to uwielbiam !! :clap: :clap:

U mnie w pustaku podobnie. Czysta przyjemność i zadowolenie. Jakby ktoś potrafił wyregulować gaźniki tak by nie szlochał, to miałby zakaz zbliżania się do lochy :naughty:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Strzały.

Postprzez goramo » So mar 31, 2012 10:20 am

Trollsky napisał(a):jakie masz wydechy ?

bo na przyklad u mnie jak zchodze z wysokich obrotów to fajnie sie krztusi i popierduje :)

jak ja to uwielbiam !! :clap: :clap:

Obstawiam, że ma seryjne - moto jeszcze nie ma chyba pierwszego tysiąca przebiegu... :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Strzały.

Postprzez Piotrek » So mar 31, 2012 4:23 pm

kurcze: "strzaly, klamki, buty bojowe" czy to na pewno forum motocyklowe? :-)
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Odp: Strzały.

Postprzez Malenstfo » So mar 31, 2012 6:58 pm

goramo napisał(a):Obstawiam, że ma seryjne - moto jeszcze nie ma chyba pierwszego tysiąca przebiegu... :smile:

Tak mam seryjne. Motocykl jest tuż przed pierwszym przeglądem. Niestety załamanie pogody sprawiło ze nie mogłem uważniej się temu przyjrzeć. Ale mam nadzieję ze to jednak brak doswiadczenia i słuch plataja mi figla.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Strzały.

Postprzez kris » So mar 31, 2012 7:25 pm

Ja mam oryginalny ale wybebeszony i czasem ładnie strzela jak schodzi z obrotów albo przy redukcji nawet mi się to podoba :D
Malenstfo napisał(a):Nie wiem czy cię pocieszę, czy zmartwię... ale chyba większość kierowców wraz z wjeżdżaniem się w maszynę i zapoznawaniem z nią powoli odkrywa coraz to więcej dziwnych dźwięków. Czasami wręcz robi się to wkurwiające, bo się człowiek zaczyna stresować, czy aby nic złego się ze sprzętem nie dzieje, często się wydaje, że wcześniej czegoś nie było, że coś nowego się pojawiło... i mimo, że starasz się uspokoić, to jednak mimowolnie nasłuchujesz coraz bardziej...
też tak miałem na początku teraz to każde parsknięcie kichnięcie słyszę i zawsze muszę się przyjrzeć/przysłuchać tym odgłosom znaleźć źródło i sprawdzić czy wszystko gra takie chyba upośledzenie
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Strzały.

Postprzez Bosman78 » Cz kwi 05, 2012 8:51 am

sądze, że chodzi tu o tępe popierdywanie u mnie też coś takiego występuje.
Strzały to inna bajka i to jest wyraźnie odczuwalne
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

cron