pielęgnacja motocykla

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez raphi » Cz maja 10, 2012 11:10 am

Ja kupiłem spryskiwacz do kwiatków taki z pompką, w Lidlu za 15 zł jakoś. Jak się napompuje to przez 2 minuty psika mgiełką.
O taki: http://fanlidla.pl/gazetka/2011.04.14.d ... y,ogrodowy
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14115
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez 4kowal » Cz maja 10, 2012 6:19 pm

Malenstfo napisał(a):Kowal - a lepsza Twoim zdaniem pianownica czy taki rozpylacz jak Ty kupiles ? Chyba sie skusze na ta chemie.


Krzysiek powiedział, że Monostatic jest do mycia przez oprysk, wiec kupiłem rozpylacz. W sumie dziwne bo się nazywa "Daerg - Monostatic Piana aktywna". Są inne preparaty polecana do mycia pianownicą, ale Monostatic można używać na rozgrzany lakier.
Skuś się. Tania jest :)
Polecam kupić strzykawkę 20-50 w aptece za 1zł. Krzysiek powiedział, że ważne jest precyzyjne rozcieńczenie. Strzykawką chyba najtaniej, najdokładniej i najłatwiej. Ja mam strzykawkę 100ml - minus jest taki, że jest grubsza niż otwór pod korkiem i nie można jej wsadzić do środka.

Malenstfo napisał(a):I jeszcze jedno - na tych produktach pisze ze biodegradowalne w 80% - czy to cos zmienia pod kontem obslugi ? (miejsca) - czy moge np. na podworku sobie takie mycie urzadzic ? czy tylko na myjni ?

Spoko, tylko 20% trawy Ci zgnije :msn-wink: To pytanie chyba najlepiej skierować do Krzyśka.
Ja na myjni ręcznej z partyzanta stosuje własne środki i się oglądam za siebie, żeby mnie nie przyuważyli, co by po gębie nie dostać :) Ewentualnie można spryskać 100 metrów dalej i akurat za 30 sekund się dojedzie spłukać na myjni :biggrin:


Malenstfo napisał(a):kowal - mam pytanie - czy preparatem ktory kupiles myjesz caly motocykl ? czyli elementy lakierowane, szybe, lampe, felgi, siedzenie ? bo widuje preparaty do kazdego z tych elementow z osobna i juz mnie glowa rozbolala od tego :)
Da sie czyms uniwersalnym umyc calosc ?

Pryskam tym wszystko poza kanapą: elementy lakierowane, układ wydechowy, plastiki, szybki, chłodnice, felgi itd. Kanapę mam akcesoryjną Mariomoto i nie bardzo wiem z czego jest wykonana. Poprzedni właściciel ją wstawił. Boje się, że jest skórzana i mogło by jej zaszkodzić.
Trzeba być ostrożnym przy łańcuchu. Raz mi się opryskał i po myciu świecił jak armatura. Albo ten preparat zmył z niego wszystko, albo po prostu przyszedł czas na smarowanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Pt cze 01, 2012 9:05 am

Cześć wszystkim.
W nawiązaniu do pytania Malenstfo:
Jeśli chodzi o mycie preparatem Monostatic to polecam zwykły opryskiwacz (mgiełka rozcieńczenie 1:20-40). Pianownice firmy Epoca będą około 10 czerwca z pojemnikami 1l lub 2l do pianownic jak najbardziej polecam pianę Bays Wash roziceńczenie 1:15-30.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Pt cze 01, 2012 9:09 am

Przypomniałem sobie że było również pytanie o myciu łańcucha-silnika, polecam pianę dwuskładnikową Autocosmic:
http://sklep.beps.pl/daerg-autocosmic-d ... -p-33.html
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez 4kowal » Pt cze 01, 2012 9:52 am

Krzysiek jak już się rozpisałeś ,to poleć proszę jakiś wosk, albo inny preparat który nabłyszczy i zabezpieczy trochę przed przyklejaniem się nowego brudu.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Pt cze 01, 2012 10:50 am

Bardzo polecam teflon niemieckiej firmy Porzelack. Jest to wosk profesjonalny nie do kupna w supermarkecie.
http://sklep.beps.pl/porzelack-politura ... p-141.html
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez crash1990 » So cze 02, 2012 7:38 pm

A czym pielęgnujecie siedzenia? Mam na nich takie dziwne zabrudzenia jak od gumy. Pastuje się lub woskuje jakoś siedzenia?
crash1990
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 7:01 pm
Lokalizacja: P-ce
Imię: Mateusz
Motocykl: ZZR 1400
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » N cze 03, 2012 6:04 am

Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Wt cze 12, 2012 10:23 am

Witam wszystkich.
Chciałbym wam zaprezentować nowość w Polsce - ręczna pianownica firmy Epoca. Jest o niej głośno na forach motoryzacyjnych związanych z kosmetyką aut.
http://sklep.beps.pl/epoca-tec-one-foam ... p-777.html

Zapraszam do zakupu dla forumowiczów udzielam rabat w wysokości 5%.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Tiarus » N cze 17, 2012 6:47 am

Krzysiek napisał(a):Witam wszystkich.
Chciałbym wam zaprezentować nowość w Polsce - ręczna pianownica firmy Epoca. Jest o niej głośno na forach motoryzacyjnych związanych z kosmetyką aut.
http://sklep.beps.pl/epoca-tec-one-foam ... p-777.html

Zapraszam do zakupu dla forumowiczów udzielam rabat w wysokości 5%.
Pozdrawiam.




ooo słeee, taka reklama... :naughty: :lol:

Ale jako że na podlinkowanej stronie napisane jest " opryskiwaczy firmy EPOCA SPA" chciałabym zapytać, jakie toto ma ciśnienie?
Ostatnio edytowano N cze 17, 2012 7:59 am przez Tiarus, łącznie edytowano 1 raz
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości