pielęgnacja motocykla

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez gatorek » Pt kwi 06, 2012 4:25 am

gto napisał(a):Można się zaopatrzyć w myjkę z możliwością korzystania ze "zbiornika otwartego" np. http://hydromex.pl/sklep/myjki/bez_podg ... wody/Joker
Te jest nawet tania ;-)

Hehe. Też się ucieszyłem. Nawet miałem dzwonić i pytać czy w cenie jest dostawa, ale poniżej jest taki tekst:
"Uwaga: Ceny przedstawione jako 0.00zł ustalane są indywidualnie dla każdego klienta w zależności od wielkości zamówienia i podlegają indywidualnym negocjacjom."
Obrazek

Gatorek / CBF 1000
Avatar użytkownika
gatorek
Miłośnik
 
Posty: 550
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 8:28 pm
Lokalizacja: Józefów (k.Otwocka)
Wiek: 50
Imię: Michał
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez PeterS » Pt kwi 06, 2012 7:16 am

Hi, może ktoś ma doświadczenie i mógłby odpowiedziec z marszu.
Mam klasyczny zbiornik na deszczówkę 1000l. (1m x 1m x1m, w koszu) wkopany w ziemię. Wodę wypomowywałem pompką 450W, która jako jedyna ze znanych mi mieści sie do wlewu takiego zbiornika (fi coś 11-12cm), z tym, że ciśnienie daje marne. Jaki mocniejszy, dający przywoite cisnienie model pompy podejdzie do takiego otworu? Wszystkie są dolno-/górnossące i trzeba je zanurzyć w wodzie. Może jakaś zewnętrzna z wężem? coś mniejszego niż ten potwór 3kW :wink:
No i jak rozwiązać w takim przypadku kwestie mieszania preparatów do mycia (nie chciałbym wlewać do zbiornika żeby później np. trawa uschła). Gdzieś widziałem reklamy szamponu w sztyfcie, ale nie wiem jak to działa i czy w ogóle w to się bawić.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3166
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez RxxxP » Pt kwi 06, 2012 7:26 am

trampek napisał(a):Jesli ten test na zdjeciach na stronie to nie zadna podpucha i srodki rzeczywiscie tak dzialaja, to mysle, ze klientow bedzie mnogo ;-) Chociaz szczerze mowiac az mi sie wierzyc nie chce, ze sama piana bez machania gabka czy szmata daje takie efekty :-) Trzeba bedzie kupic i sie przekonac.


Kiedyś, tzn. parę lat temu korzystałem z takiej myjni, że średnio myli ok. 40 samochodów dziennie i nikt tam żadnej gąbki nie dotykał.

Proces mycia polegał na:
a. spryskaniu opryskiwaczem felg aluminiowych, lusterek, tablic rejestracyjnych, przedniego zderzaka,
b. gruntownym spłukaniu samą wodą pod ciśnieniem,
c. naniesieniu chemii za pomocą pianownicy i odczekanie kilka minut,
d. gruntowne spłukanie samą wodą pod ciśnieniem,
e. suszenie - tzn. ściąganie wody takimi ręcznymi wycieraczkami.

Samochód był super czyściutki bez żadnego dotykania gąbką. Więc chyba to zależy od chemii. Prawda?

Po jakimś czasie zrezygnowali z takiego procesu mycia. Zapytałem ich dlaczego? pracownik powiedział mi, iż pomimo, że efektywność mycia na dzień była wyższa (więcej myli samochodów) to jednak ta chemia wg nich była za droga by obrotem ilości obsłużonych Klientów osiągnąć zamierzony dochód.

Tak, że się da!

Super, że jest ktoś na forum kto tym handluje, pewnie wielkiego biznesu wśród Nas nie zrobi. Jeśli się okaże, że chemia jest jak najbardziej w porządku i nie niesie skutków ubocznych to Ja chętnie mogę to kupować w ilościach "dla domu", czyli niewielkich.
RxxxP
 

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez RxxxP » Pt kwi 06, 2012 7:44 am

PeterS napisał(a):Hi, może ktoś ma doświadczenie i mógłby odpowiedziec z marszu.
Mam klasyczny zbiornik na deszczówkę 1000l. (1m x 1m x1m, w koszu) wkopany w ziemię. Wodę wypomowywałem pompką 450W, która jako jedyna ze znanych mi mieści sie do wlewu takiego zbiornika (fi coś 11-12cm), z tym, że ciśnienie daje marne. Jaki mocniejszy, dający przywoite cisnienie model pompy podejdzie do takiego otworu? Wszystkie są dolno-/górnossące i trzeba je zanurzyć w wodzie. Może jakaś zewnętrzna z wężem? coś mniejszego niż ten potwór 3kW :wink:
No i jak rozwiązać w takim przypadku kwestie mieszania preparatów do mycia (nie chciałbym wlewać do zbiornika żeby później np. trawa uschła). Gdzieś widziałem reklamy szamponu w sztyfcie, ale nie wiem jak to działa i czy w ogóle w to się bawić.


Nie jestem hydraulikiem ale wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłby Hydrofor np. coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-hydroforowy-gr ... 50180.html

to jest przykład, dość drogi ale to Mercedes wśród hydroforów ale firmy OMNIGENA - http://allegro.pl/hydrofor-50l-pompa-jy ... 96527.html kupisz za grosze a ludzie to też chwalą i mówią, że super jakość. Ja nie wiem mam podłączony dom do wodociągu więc sprawa mnie nie dotyczy.

o chemię się nie martw, wlewasz ją do Myjni ciśnieniowej, jeśli kupisz wersję z wbudowanym zbiornikiem na chemię, wtedy myjka ciśnieniowa sama sobie pobiera chemię z tego zbiornika. Osobiście wolę pianownice zamontowaną na lancy, tzn. mam myjkę z tym dodatkowym zbiornikiem ale tej chemii idzie dużo więcej dlatego wolę pianownicę. Szybko się Ją montuje / demontuje na lancy i po sprawie.
RxxxP
 

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez klemens » Pt kwi 06, 2012 8:25 am

Potwierdzam, chemia ze zbiorniczka w Karcherze idzie momentalnie a kosztuje całkiem niczego sobie. Ale w instrukcji, o ile pamiętam było napisane, że można zasysać wodę np. z wiadra. Jednak nie jestem pewien a instrukcję wywiała mi już zawierucha dziejów. Można jednak wybrać sobie model gdzieś na ceneo, zadzwonić i zapytać. A teraz z innej beczki: RNP zamieściłbyś w końcu fotki swojego nabytku. Bo inaczej pomyślimy sobie, że wciskasz nam tylko cienki bajer a żadnego moto nie masz :naughty:
Albo kupiłeś GSa i teraz Ci głupio, to się podszywasz pod hondziarza :bash:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez PeterS » Pt kwi 06, 2012 8:28 am

RNP napisał(a): OMNIGENA - http://allegro.pl/hydrofor-50l-pompa-jy ... 96527.html kupisz za grosze a ludzie to też chwalą i mówią, że super jakość. Ja nie wiem mam podłączony dom do wodociągu więc sprawa mnie nie dotyczy.

o chemię się nie martw, wlewasz ją do Myjni ciśnieniowej, jeśli kupisz wersję z wbudowanym zbiornikiem na chemię, wtedy myjka ciśnieniowa sama sobie pobiera chemię z tego zbiornika. Osobiście wolę pianownice zamontowaną na lancy, tzn. mam myjkę z tym dodatkowym zbiornikiem ale tej chemii idzie dużo więcej dlatego wolę pianownicę. Szybko się Ją montuje / demontuje na lancy i po sprawie.

Ta Omnigena wydaje się całkiem spox.
Chciałbym dać mocniejsza pompę (hydrofor - też do podlewania ogródka) i nie bawić się juz w myjki ciśnieniowe.
Wybaczcie lamerskie pytanie - czy Karcher bierze wodę ze zbiorników otwartych czy z węża, juz pod ciśnieniem?
Pianownica na str. kol. Krzyśka wymaga cisnienia 160 bar, przepływu bodaj 20l/min, Omnigena ma 5 bar i 60l./min, nie wiadomo czy to się jakoś efektywnie zgra
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3166
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez klemens » Pt kwi 06, 2012 8:31 am

PeterS napisał(a):Wybaczcie lamerskie pytanie - czy Karcher bierze wodę ze zbiorników otwartych czy z węża, juz pod ciśnieniem?

j.w.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Pt kwi 06, 2012 8:35 am

Jesli chodzi o zdjęcia z pokazu są to jak najbardziej zdjęcia autentyczne robione osobiście przezemnie.
Karcher hmm, jeśli chodzi o wlewanie chemi bezpośrednio do karchera ( typ z supermarketu) to niestety nie jesteśmy w stanie ustawić konkretnego rozcieńczenia np 1:40, co przy używaniu pian aktywnych nie "szamponów" jest to dość ważny aspekt. Ja osobiście polecam pianownicę ewentualnie oprysk tz, rozcieńćzamy sobie chemię np 1:40 wlewamy do opryskiwacza ręcznego typu kwazar, epoca i spryskujemy samochód, czekamy chwilkę a następnie spłukujemy auto, motocykl.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez 4kowal » Pt kwi 06, 2012 8:58 am

Krzysiek co byś bardziej polecił do mycia motocykla przez oprysk:
Bays Wash http://sklep.beps.pl/daerg-bays-wash-piana-aktywna-efekt-sniegu-do-pianownicy-kg-p-5.html
Multi Wash http://sklep.beps.pl/daerg-multi-wash-piana-aktywna-do-nanoszenia-za-pomoca-oprysku-25-kg-p-65.html
Szkoda, że ta ostatnia w takim wielkim baniaku.

Nie za bardzo mam, gdzie myć motocykl, więc pojechał bym sobie na myjnie ciśnieniową, spryskał specyfikiem, odczekał i spłukał na myjni. Może by się nie zdenerwowali, że używam swojej chemii :)
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez RxxxP » Pt kwi 06, 2012 9:00 am

klemens napisał(a):...teraz z innej beczki: RNP zamieściłbyś w końcu fotki swojego nabytku. Bo inaczej pomyślimy sobie, że wciskasz nam tylko cienki bajer a żadnego moto nie masz :naughty:
Albo kupiłeś GSa i teraz Ci głupio, to się podszywasz pod hondziarza :bash:


Klemensie, widzę, że musiałeś dopiąć swego;-) Szkoda, że nie jest to poker! Skoro Ci to ma poprawić humor na święta to bardzo proszę, zrobiłem dla Ciebie na szybko a i jeszcze jedna rzecz: Swojej domeny życiowej nie buduję na kłamstwie więc uspokajam Cię.

GS-a na razie nie kupię, za bardzo opatrzony motocykl i nie ukrywam, że drogi;-) z rozsądnym wyposażeniem w wersji Adventure. Jeśli była by okazja to nie wiem czy w tym roku nie kupiłbym Corsstourera, chętnie mógłbym z rok nim pojeździć no chyba, że okazałby się bardziej poręczny niż CBF1000 ale nie sądzę. Wtedy sprzedałbym jeden motocykl.

Proszę bardzo.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
RxxxP
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości