pielęgnacja motocykla

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Browar » Śr sie 22, 2012 6:52 am

Jeżeli używasz normalnej przeglądarki a nie jakiegoś shit explorera to się wkurwiające latające mrugające banery nie pojawiają... np. do mozilli instalujesz AdBlock i po kłopocie... mnie tam nic nie wkurwiło, bo też nic mi przed ryjem nie fruwało :clap: :tongue: :smoke:
YNO JAZDA
Avatar użytkownika
Browar
Znawca
 
Posty: 293
Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 6:28 am
Lokalizacja: Sumina /k.Rybnika
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000 & WR250F
W siodle: 100-200 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Turos » Śr sie 22, 2012 6:54 am

Mi nic nie wywala, a dwa zainstaluj sobie dodatek ADBlock :) do każdej przeglądarki jest taki dodatek i działa świetnie na wszelkie reklamy :) po prostu je blokując.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Śr sie 22, 2012 8:41 am

ADBlock działa bardzo fajnie, swoja drogą usunę te reklamy. Dzięki za słuszną uwagę.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Browar » Śr sie 22, 2012 7:50 pm

WITOJCIE !!

Zakupy zrobiłem wczoraj, a dziś przyjechał kurier ... a mieszkam w totalnej dupie .. więc pierwszy szacun...

...no i zabrałem się za mycie motóra..dodam tylko,że nie myłem go od zakupu, a mam też oliwiarkę łańcucha, która to pięknie działała do momentu kiedy się od zbiorniczka z olejem nie odpiął wąż i całe moto zostało równiutko zalane olejem...oczywiście też tego nie myłem to do tego oleju się poprzyklejał kurz, błoto etc. .. piszę to wszystko, żeby wam uzmysłowić, że motór naprawdę był solidnie uwalony (nawet jak dla mnie) ...

... najpierw postanowiłem sprawdzić jak działa CHIMEL - coś na owady ... no to spryskałem całą szybę, czachę, lusterka.... odczekałem ok 1 min. i iiii ........... ożeszkurwajapierdole .... nawet nie wiedziałem, że szyba ma taki kolor :D zeszło co do jednego mikro-robala... mówie se OKEJ ale z tylną felgą to napewno nie podziała ... zrobiłem rotwór z Multiwasha 1:30 ... nie wiem czy nie miało być 1:40 .. ale to nic .. a więc zużyłem 50 ml Multiwasha na 1500 ml wody ... spryskałem opryskiwaczem firmy Epoca... poczekałem trochę ..może niecałą minutę i dokładnie spłukałem moto .... i tu już mi majty opadły ...bo odkryłem, że felgi są srebrne, a nie czarne, a motocykl jest niebieski, a nie moro-granatowy :) :) :) .... jedyną rzeczą (ale to już naprawdę nie było konieczne) to poprawiłem łańcuch, felgę z tyłu i wahacz środkiem do czyszczenia łańcuchów... i zeszło wszystko !!! do zera .... motóra pozniej jeszcze wytarłem irchą i mikrofibrą ale bez jakiegoś polerowania... i no cóż wygląda jakby wyjechał z salonu :)

Tak więc Krzyśku - dzięki! To był dobry zakup!

PS. moja uwaga...przy nalewaniu Multiwasha kilka kropel spadło na kostkę brukową ... i od razu wyżarło pigment :devil: MA MOC :scared:

BROWAR :buttrock:
YNO JAZDA
Avatar użytkownika
Browar
Znawca
 
Posty: 293
Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 6:28 am
Lokalizacja: Sumina /k.Rybnika
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000 & WR250F
W siodle: 100-200 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Sarnaon » Cz sie 23, 2012 5:12 am

Nooo,to środki muszą być dobre.
Jeżeli Browar nie kąpał motocykla kupionego u mnie,gdzie do czystych nie należał...
Muchy musiały być już zintegrowane z szybą,a smar na feldze wżarty na 3 cm :eek:
Sarnaon
 

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez rupert » Cz sie 23, 2012 8:14 am

A pytanie do "znafców". Jak często można tą chemię stosować, bez ryzyka uszkodzenia lakieru, uszczelek, elementów gumowych? Bo skoro to taki mocny środek, to podejrzewam działania nieporządane, nawet przy mocnym rozcięczeniu.

Znajomy prowadzi punkt o nazwie "kosmetyka samochodowa". Uzyskuje rewelacyjne efekty, autka wyglądają jak nówki. Od wewnątrz, to wiadomo, ręczna robota i szampony, od zewnątrz używa chemii i polerki. Jak dopytywałem o różne tam, to pamiętam, że wspominał, żeby zbyt często chemii nie stosować. I to chyba chodziło o mikropęknięcia i uszkodzenia machaniczne lakieru. Na "codzień" szampon i woskowanie.
Stare twarde lakiery podobno można spokojnie odświeżać, wodne już nie za bardzo.

Muszę chyba przy okazji dopytać.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Browar » Cz sie 23, 2012 10:09 am

aaa nie wiem czy szkodzi czy nie... ale ja sobie obliczyłem, że jakbym mył dwa razy w roku motonga to mi starczy tego środka (przy rozcieńczaniu 1:30) na 50 lat :clap: :clap: :clap:

...więc chyba będę jeszcze sobie czasami mył puszkę swoją i żony ... no i może motocykl ... a zaszaleje z 3 razy w sezonie :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Pozdrówka! :buttrock:
YNO JAZDA
Avatar użytkownika
Browar
Znawca
 
Posty: 293
Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 6:28 am
Lokalizacja: Sumina /k.Rybnika
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000 & WR250F
W siodle: 100-200 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Pt sie 24, 2012 9:03 am

Chemię można stosować często pod warunkiem stosowania się do zaleceń producenta :wink: czyli np rozcieńczenie 1:40, przy tak dużych rozcieńczeniach chemia jest bardzo delikatna.
Jeśli chodzi o pęknięcia to podejrzewam że chodziło o polerke mechaniczną zaleca się maksymalnie robić do 3 razy na całą żywotność lakieru, z każdym polerowaniem mechanicznym usuwamy powłokę lakieru bezbarwnego.

PS. Czy moge kożystac z waszych opinii wystawianych na forum dotyczących preparatów które sprzedaje w swoim sklepie.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Browar » Pt sie 24, 2012 9:06 am

Krzysiek napisał(a):PS. Czy moge kożystac z waszych opinii wystawianych na forum dotyczących preparatów które sprzedaje w swoim sklepie.
Pozdrawiam.


Możesz, możesz ... tylko w mojej niektóre słowa niecenzuralne...

Napisz mi jeszcze Krzysiek, czy do mycia motocykla wystarczy Multiwasha 1:40 czy 1:30 rozcieńczać ?

Pozdrawiam!
Browar :buttrock:
YNO JAZDA
Avatar użytkownika
Browar
Znawca
 
Posty: 293
Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 6:28 am
Lokalizacja: Sumina /k.Rybnika
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000 & WR250F
W siodle: 100-200 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez rupert » Pt sie 24, 2012 10:44 am

Krzysiek napisał(a):Chemię można stosować często pod warunkiem stosowania się do zaleceń producenta :wink: czyli np rozcieńczenie 1:40, przy tak dużych rozcieńczeniach chemia jest bardzo delikatna.
Jeśli chodzi o pęknięcia to podejrzewam że chodziło o polerke mechaniczną zaleca się maksymalnie robić do 3 razy na całą żywotność lakieru, z każdym polerowaniem mechanicznym usuwamy powłokę lakieru bezbarwnego.

Też tak myślę, że bardziej chodzi o mechaniczne polerowanie.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron