pielęgnacja motocykla

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez zbyhu » Cz kwi 05, 2012 5:20 pm

No tak, założeniem było, że czynnikiem ciśnieniotwórczym jest grawitacja ;).

A jakoś na super podwyższeniu to stać nie musi, bo w końcu samo urządzenie (karcher) leży na ziemi, a walczysz samą lancą na długim wężu. Więc sam karcher, jak na ziemi jest, to już jest zasilany słupem wody ze zbiornika.

Zapewne trzeba tylko uważać, aby nie zabrakło wody w zbiorniku, żeby urządzenia nie spalić. Pewnie bez wody zawału może dostać.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7394
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez RxxxP » Cz kwi 05, 2012 5:38 pm

zbyhu napisał(a):A ja widziałem kiedyś coś takiego w markecie.
Był zbiornik na wodę, przy jego dnie był króciec na szlauch z zaworem. Na króciec założony był wąż, ten podłączony do Karchera i jazda :).
Więc chyba się da...

Pzdr


No da się, np. masz zbiornik 1000l o wymiarach 1m3 to przy wyjściu u dołu przy króćcu (wylewce) jest ciśnienie spowodowane naporem masy wody;-)

Może się da? sam nie wiem, nigdy nie rozpatrywałem takiego problemu! bo nie miałem potrzeby kombinować. Co innego zrobić pokaz w Hipermarkecie gdzie myjka pracuj np. 15 sekund jednorazowo a co innego jak jedziesz samochód 5 minut bez "STOP"-u.

Trzeba zapytać sprzedawców, mniej zaawansowane urządzenia z mniejszym ciśnieniem roboczym pewnie dadzą radę.

Wiem, że pralka automatyczna bez odpowiedniego ciśnienia wody w kranie nie będzie pracować! a jak będzie to w bliskiej odległości czasowej pompa do wymiany.
RxxxP
 

pielęgnacja motocykla

Postprzez gto » Cz kwi 05, 2012 6:20 pm

Średniej klasy myjka zużywa około 10l na minutę, więc jak podłączysz małą beczułkę to da radę
gto
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:11 pm
Lokalizacja: Pomiędzy Piasecznem i Grójcem
Motocykl: CBF1000 '06

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez raphi » Cz kwi 05, 2012 6:26 pm

To teraz te myjki ekonomiczne. Ja pamiętam jak ojciec kupił kiedyś taka ruską pompę zanurzeniową. Wiadro wody wyciagala w 2 sekundy ;-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14125
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez matushi » Cz kwi 05, 2012 6:46 pm

Na mojej myjce (podejrzewam jak i na każdej innej) jest podane minimalne ciśnienie wody podawanej, nie sądzę żeby ciśnienie spowodowane samym naporem wody wystarczyło, pamiętaj że pompa jest chłodzona właśnie woda i jak jej będzie za mało to się po prostu uszkodzi. Reasumując, dal bym sobie spokój. :msn-wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 42
Motocykl: CBF1000

pielęgnacja motocykla

Postprzez gto » Cz kwi 05, 2012 8:40 pm

Można się zaopatrzyć w myjkę z możliwością korzystania ze "zbiornika otwartego" np. http://hydromex.pl/sklep/myjki/bez_podg ... wody/Joker
Te jest nawet tania ;-)
gto
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:11 pm
Lokalizacja: Pomiędzy Piasecznem i Grójcem
Motocykl: CBF1000 '06

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Cz kwi 05, 2012 9:00 pm

Witam.
Jeśli chodzi o myjkę to ta która jest polecana przez gto jest w miarę dobra jeśli chodzi o dane podane na papierze ( jeśli będzie trzymała 100 bar ciśnienia roboczego stale).
Jeśli chodzi o pianę aktywna Bays Wash nadaje się do motocykla ale trzeba ją odpowiednio bardziej rozcieńczyć:
- mycie samochodu za pomocą pianownicy rozcieńczenie 1:2-5
- mycie samochodu za pomocą oprysku rozcieńczenie 1:40-50
- mycie motocykla za pomocą piany 1:5-7
- mycie motocykla oprysk 1:40-50

Sprzedajemy tą pianę na myjnie samochodowe więc jeśli korzystacie to może spotkaliście się z chemią którą proponuje.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez RxxxP » Cz kwi 05, 2012 9:10 pm

Masz opcję odbioru osobistego? i na jaką zniżkę mogę liczyć? - chodzi mi o produkt Bays Wash (5kg).
RxxxP
 

Re: pielęgnacja motocykla

Postprzez Krzysiek » Cz kwi 05, 2012 9:38 pm

Jutro podam ci cenę. Piana Bays Wash jest naprawdę dobra tylko trzeba pilnować rozcieńczeń, nie wychodzić z założenia im więcej tym lepiej jest to chemia profesjonalną nie do kupna w supermarketach.
A co myślicie o stałym rabacie dla forumowiczów. Jutro przygotował bym jakąś ciekawą ofertę.
Avatar użytkownika
Krzysiek
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Wołomin
Wiek: 44
Motocykl: HONDA CBF 600 S/SA
W siodle: <100 kkm

Odp: pielęgnacja motocykla

Postprzez trampek » Cz kwi 05, 2012 9:52 pm

Jesli ten test na zdjeciach na stronie to nie zadna podpucha i srodki rzeczywiscie tak dzialaja, to mysle, ze klientow bedzie mnogo ;-) Chociaz szczerze mowiac az mi sie wierzyc nie chce, ze sama piana bez machania gabka czy szmata daje takie efekty :-) Trzeba bedzie kupic i sie przekonac.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 60 gości