Błotnik (tylny)

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez mxzibi » Śr gru 08, 2010 8:09 pm

Robulek napisał(a):Witajcie ,
to moj pierwszy post ,
ja zakupilem wspomiany z allegro, pomalowalem, zamontowalem i wyglada tak,

http://picasaweb.google.com/11116918261 ... directlink


Co do montażu ,
po prawej podpora wchodzi pod śrubę mocująca przewód do hamulca i abs , są tu zaznaczone 2 otwory (pasują) do wywiercenia, ja wierciłem 6mm.
Po stronie lewej z przodu jest tez zaznaczony pod otwór delikatny znak 10mm , z tylu nad duza zębatka ( nie mam zaznaczenia, sam decydujesz o odległości błotnika od nadkola) .
Ja wierciłem na samym dole, aby zrobić jak największa przerwę.(teraz wiercił bym trochę wyżej lepiej poziomuje całość).
Podsumowując dla mnie jest idealnie za 200 zl z malowaniem na czarny mat .

Zobaczcie i ocencie,


Widocznie trafiłeś na lepszą sztukę .
Ja również nawierciłem otwory w miejscu gdzie były znaczniki ale ni chu chu nie pasowało .
Co do czarnego mat koloru to ja bym to widział w kolorze Bika ale o gustach podobno się nie dyskutuje :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mxzibi
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Motocykl: CBF 1000 '08

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez RxxxP » Cz gru 09, 2010 7:46 am

Robulek napisał(a):Witajcie ,
to moj pierwszy post ,
ja zakupilem wspomiany z allegro, pomalowalem, zamontowalem i wyglada tak,

http://picasaweb.google.com/11116918261 ... directlink


Co do montażu ,
po prawej podpora wchodzi pod śrubę mocująca przewód do hamulca i abs , są tu zaznaczone 2 otwory (pasują) do wywiercenia, ja wierciłem 6mm.
Po stronie lewej z przodu jest tez zaznaczony pod otwor delikatny znak 10mm , z tylu nad duza zębatka ( nie mam zaznaczenia, sam decydujesz o odległości błotnika od nadkola) .
Ja wierciłem na samym dole, aby zrobić jak największa przerwę.(teraz wiercił bym trochę wyżej lepiej poziomuje całość).
Podsumowując dla mnie jest idealnie za 200 zl z malowaniem na czarny mat .

Zobaczcie i ocencie,



Bardzo Ci dziękuję za tą wiadmość. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, iż droga, która idę jest jak najbardziej prawidłowa - w końcu to tylko błotnik, więc nie mam sensu wydawać np. 700 PLN (za oryginał), nad PUIGiem można się zastanawiać - cena jak dla mnie jest do zaakceptowania.

Zależy mi na kontakcie z tobą - telefon, mail, GG - chcę porozmawiać na temat montażu i wynikłych problemów - nie chcę popełnić błędów a doświadczenie jest bardzo cenne.

Przeslij mi na mój GG kontakt.. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
RxxxP
 

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Robulek » Pn sty 24, 2011 6:30 pm

Czas mija, a jak tam Wasze błotniki ?
Robulek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 7:07 pm
Motocykl: CBF 1000 2006r

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Basti » Pn sty 24, 2011 10:58 pm

Robulek napisał(a):Czas mija, a jak tam Wasze błotniki ?


Ostatno trochę popłynąłem, zakupiłem nawigację, grzane manetki i drugi mniejszy kufer centralny oczywiście za zgodą żony :lol: .
Chwilowo błotnik zszedł na drugi plan.
Twój nowy nabytek bardzo dobrze się prezentuje, nie jest tak żle z tymi laminatami.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez zbyhu » Wt sty 25, 2011 8:20 pm

Yo!

Czas mija, a jak tam Wasze błotniki ?


A moj blotnik tylny ma sie dobrze :P. Zimuje sobie razem z moto :wink: ;).

Nie moglem :wink:

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Robulek » Śr sty 26, 2011 6:58 pm

Jakie manetki zakładacie , ja w trampku jezdzilem z daytona , ale cos mi po 2 miesiacach zdech zadajnik .Teraz tez o nich myslalem ale jakie.SAITO?
Robulek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 7:07 pm
Motocykl: CBF 1000 2006r

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez zbyhu » Śr sty 26, 2011 7:22 pm

Yo!

Ja uzywalem kiedys Saito II. Mialem je w Seven Fifty, TDM850, ojciec ma w XJR, mama miala w CBF.
Cztery komplety, dwa/trzy z nich sie zesraly.
Mi w TDM przestaly dzialac w dwoch pozycjach - zostala tylko jedna dzialajaca pozycja, ta najgoretsza. A i ona dzialala jak chciala.
U ojca popekal caly sterownik. W Sevence tez mi peklo mocowanie (ale tu chyba ktos mu pomogl) i musialem je kleic.
Takze ja Saito II nie polecam.
Do swojej CBFy zalozylem Oxfordy i sobie chwale. Moja mama teraz w CBF tez ma Oxfordy. Saito II w jej moto zostaly zdewastowane podczas szlifa.

Matka ma ten model:
http://allegro.pl/podgrzewane-manetki-o ... 10845.html
Sa troche upierdliwe, bo maja dwa sterowniki - jeden na kierownicy i drugi, ktory mozna gdzies ukryc. Przez cale moto trzeba ciagnac dwie zyly kabli. Na sterowniku diody oznaczajace rozne moce podgrzewania sa slabo widoczne. Fajnie rozwiazany uklad uruchamiania manetek.

Ja mam te:
http://allegro.pl/podgrzewane-manetki-o ... 12636.html
Troche gorszy uklad uruchamiania (trzeba przytrzymac przycisk "+" przez 3 sek). Jedna zyla kabli idzie przez motocykl. Diody na sterowniku zdecydowanie bardziej czytelne.
Ja chyba wole te swoje...

Sa jeszcze chyba manetki Daytona, ale nie mialem stycznosci z nimi.

Pozdro

PS
Trzeba uwazac, jak widze, bo na aukcjach pokazuja pomieszane zdjecia starego i nowego ukladu (z jednym lub z dwoma sterownikami). Nie wiadomo co sie dostanie przy zakupie :D.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Osu! » Wt cze 21, 2011 6:03 pm

a ktoś próbowal patentu z "dopasowaniem" czegoś od innego dawcy...?
Znaczy się, poprzedni wlasciciel mojej moci wykombinowal kawalek blotnika chyba z jakiegos ktossowego motocykla..male czarne cos...co chyba w sumie uratowalo wahach od czesciowego niebytu.
Niemniej jednak moim zdaniem jest ciut maly i zrobilbym podobny patent z czamys szerszym (obejmującym przynajmniej oponę...).
Nie zalezy mi az tak bardzo na tym by byl oryginal a po tym jak zgrabnie poprzednik dopasowal (jak komus nie powiesz to nawet nie rzuca sie w oczy) blotniczek to chyba da rade cos dobrac ze szrotu...?
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez RxxxP » Śr cze 22, 2011 7:05 am

W ubiegłym roku zakupiłem coś takiego: http://allegro.pl/nadkole-blotnik-tylny ... 08645.html

w tym roku (marzec) pomalowałem go na kolor taki jaki moto ten sam (czarna perła) - głębia koloru bardzo ładna dokładnie taka jak na moto niczym się nie różniąca - z pomalowania jestem bardzo zadowolony. Po zamontowaniu stwierdzam:

a. błotnik nie leży symetrycznie w osi z kołem - lekkie odchylenie (mi nie przeszkadza),
b. błotnik ma trochę ktrótką osłonę łańcucha - PUIG wyglada na to że też,
c. sztywność błotnika jak najbardziej wporządku.

koszt 110 zł plus przesyłka, malowanie i farba za darmo. jak na takie wydatki to nie mogę zbyt wiele wymagać - spełnia swoją rolę.

Na przyszłość wszystki radzę jednak kupować oryginał - ładnie wykonany, kolor fabryczny, długa osłona łańcucha jednak bardzo drogi - byłbym zainteresowany zmianą - może mi się uda kupić na allegro np. używany z moto n części - wtedy poddam go renowacji, ewentualnej zmienie koloru.

Kupowanie nowego błotnik z HONDY za ok. 800 PLN tp lekka przesada zwłaszcza, że planując trasy raczej chcę unikać deszczu a nawet jak będzie deszcz i zadupek zostanie osyfiony pod kołem tylnym to w domu mam KARCHERA, który doczyści jak nie na bieżąco to w następnym dniu. Błotnik ma służyć ochronie amortyzatora ale nie dajmy się zwariować. Prędzej ten amortyzator straci właściwości ze starpści niż z ciagłego błota (zresztą CBF nie jeździ się po błocie;).

Na koniec:
Moto z błotnikiem ładnie się prezentuje (estetyka) ale o gustach się nie dyskutuje więc przec podjęciem decyzji o zakupie warto się zastanowić. ja nie żałuję wydanych pieniędzy i montażu błotnika - będę dalej drążył temat w kierunku oryginału.
RxxxP
 

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Osu! » Śr cze 22, 2011 9:03 am

o!
o takich akceptowalnych kosztach myślałem... :)

Chyba skorzystam. Dzięki.
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości