Błotnik (tylny)

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Osu! » Pn maja 20, 2013 8:23 am

Polbaj napisał(a):
Osu! napisał(a):kumam, czyli nie bede zakładał tylnego błotnika :clap:


Ale przecież nie zakłada się tylnego błotnika po to by nie pryskało olejem. Główny powód to ochrona amortyzatora, na który leci cały syf z koła, i który to syf może znacząco skrócić jego żywot. Ja założyłem z tego powodu i z tej roli błotniczek wywiązuje się doskonale...


u mnie ochronę ów amorka stanowi amatorsko przymocowany błotniczek z innego moto... :thumbsup:

Chciałem jedynie ochronić sie od syfu z napędu...wkurza mnie to... :wallbash:
Może za dużo chlapie tym smarem... :(
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Dariusz » Wt paź 01, 2013 4:53 pm

Hej , właśnie dotarł do mnie tylny błotnik z firmy POKO. 118 wraz z przesyłką .
Pytanie do użytkowników tegoż wynalazku- patrząc od tyłu / lub z góry/ część błotnika która jest osłoną łańcucha idzie w moim po łuku, gdy trochę odciągnę jest w miarę prosto jak to Was wygląda , wyglądało . :blink:
Chyba będzie trochę trzeba po naciągnąć przy montażu :sly:
Wady które zauważyłem: za krótka osłona łańcucha od strony silnika - porównując do seryjnej osłony. :sad:
inne wyjdą w praniu :dusgust:
Błotnik kupiłem ze względu na estetykę motocykla , dla mnie jakoś łyso wygląda moto bez tego tylnego błotnika, i tu odkryłem jego największą wadę - patrzyłem na foty i nie widziałem :down:
stylistycznie nijak się ma do przedniego który jest trochę kwadratowaty i końcówki ma prosto ścięte a nie na jajo :eek:
Avatar użytkownika
Dariusz
Znawca
 
Posty: 359
Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 11:11 am
Lokalizacja: Tychy
Imię: Dariusz
Motocykl: Burgman 400, cbf1000

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Dariusz » Wt paź 01, 2013 8:25 pm

Wróciłem z garażu po pierwszych przymiarkach. Krótko - błotnik POKO jest dla zapalonych majsterkowiczów :naughty: , początkowo nic nie pasuje. Istotna uwaga- można go potraktować opalarką na pierwszym biegu i to co nam nie gra dogiąć na gorąco, w moim przypadku błotnik nad łańcuchem wygięty w łuk na zewnątrz , ściągało go na lewo. :angry:
Wstępnie go dopasowałem :sly: : przy silniku trochę mocowanie przyciąłem od dołu ok 5mm , osłona idzie niżej, bliżej łańcucha ale czubek błotnika nad oponą się uniósł i uniknąłem przedłużania / podwyższania/ przy tylnej zębatce tam otwór wywierciłem na samym skraju przesuwając błotnik max do tyłu - przydały się uwagi o chlapiącym smarze kolegów.
Mocowanie od strony tłumika nijak nie pasuje, więc je porostu odciąłem, kawałek blachy wygiętej w "L" i otwór z gwintem "5" w wahaczu załatwi sprawę. Nie udało się tam wykorzystać mocowania wężyka do hamulca , przesunięcie jest o jakieś 3 cm. Ważne jest pod jakimi katami są fabryczne mocowania osłony łańcucha, po dokręceniu na podkładkach potrafi ściągać na różne strony błotnik , odpowiednio je doginając dostroimy błotnik do koła z oponą.
Avatar użytkownika
Dariusz
Znawca
 
Posty: 359
Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 11:11 am
Lokalizacja: Tychy
Imię: Dariusz
Motocykl: Burgman 400, cbf1000

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez jawor13 » Śr paź 09, 2013 12:46 am

Czy ktoś montował błotnik tej firmy
http://allegro.pl/oslona-kola-tylnego-honda-cbf-1000-sc58-06-10-i3596163129.html
Przymierzam się w zimowe wieczory również do zamontowania błotnika i czytając posty w tym temacie to z firmy POKO czasami zdarzają się nieprecyzyjne. Więc może warto dołożyć 50 zł i mieć mniejsze problemy.
Avatar użytkownika
jawor13
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 7:53 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Dariusz » Pt paź 11, 2013 5:55 pm

Patrzę na te foty i mam w ręce moje POKO ..to jakby POKO po malowaniu :dusgust: , kształty identyczne no chyba że ten jest z plastiku a nie włókna szklanego jak POKO.
Avatar użytkownika
Dariusz
Znawca
 
Posty: 359
Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 11:11 am
Lokalizacja: Tychy
Imię: Dariusz
Motocykl: Burgman 400, cbf1000

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Tiarus » Wt paź 15, 2013 7:11 am

Dariusz, a jak się finalnie spasowało POKO?
Pisałeś "błotnik POKO jest dla zapalonych majsterkowiczów " i że poszło, ale testowałeś już "w ogniu"?
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez Dariusz » Śr paź 16, 2013 9:11 pm

Przykręciłem i zrobiłem rundkę , czasem tłukł mi łańcuch na większych dziurach na luzie lub hamując silnikiem, nisko idzie osłona łańcucha przy silniku , a ja mam za luźny łańcuch, po regulacji powinno się uspokoić . Mam go spasowanego, teraz malowanie , ale ale ale... tak jak pisałem wcześniej nie podoba mi się on za bardzo i teraz zastanawiam się czy samemu nie wyrzeźbić błotnika przez zimę wzorując się na przednim pozostawiając fabryczną osłonę łańcucha ... :tongue: a ten POKO byłby na zbyciu, tak teraz sobie o tym myślę :naughty: Potrzebne do spasowania wraz umiejętnością obsługi: Wiertarka , gwintowniki, szlifierka kątowa, opalarka, dremel, papiery ścierne ... no i klucze + czas i miejsce na zabawę :rolleyes:

Nie.... muszę się uspokoić z "rzeźbą" błotnika :biggrin:
Zapodam za jakiś czas temat oświetlenia LED pod reflektorami i drugiego stopu mam już projekt i ledy :naughty: rozważam automatyczny włącznik światła mijania :naughty: jeszcze zimy mi braknie na mody a do roboty gmole stelaże itd:smile:
Tylko ktoś musiałby mi podpowiedzieć jak foty prosto i szybko tutaj zapodawać :unsure:
Avatar użytkownika
Dariusz
Znawca
 
Posty: 359
Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 11:11 am
Lokalizacja: Tychy
Imię: Dariusz
Motocykl: Burgman 400, cbf1000

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez korzeń » Śr sty 29, 2014 10:45 am

A mój błotnik wygląda dokładnie tak:) jeszcze nawet go nie przykręciłem bo hania rozebrana stoi i obecnie maluję ja sobie na czarno biało:)

Obrazek

A to przedni, który okleiłem razem z kumplem w karbonie:

Obrazek
a w wolnych chwilach:
www.e36e38.blogspot.com
korzeń
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr kwi 24, 2013 11:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Jarek
Motocykl: Cbf 1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez jawor13 » N lut 02, 2014 2:04 pm

Napisz jakiej folii użyłeś tzn jakiś link. Jaki sposób oklejania żeby wyszło tak ładnie.
Avatar użytkownika
jawor13
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 7:53 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Re: Błotnik (tylny)

Postprzez korzeń » N lut 02, 2014 2:49 pm

Folia... Jedna z wielu na allegro :) pierwsza z brzegu. Przed oklejaniem zmatowilem na mokro błotnik i odtłuściłem. Kleiłem z kolegą ze 2 godziny, używając opalarki. Oklejanie jest czasochłonne i monotonne, trzeba dbać o to zeby nie było pęcherzyków powietrza, jeśli są albo wyjdzie jakieś załamanie odrywasz i znów przyklejasz. Próbowaliśmy też czasze w biały karbon dać ale ostatecznie zdecydowałem sie na malowanie i nawet jest już zamontowana :) wyszło ekstra!
a w wolnych chwilach:
www.e36e38.blogspot.com
korzeń
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr kwi 24, 2013 11:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Jarek
Motocykl: Cbf 1000 '06
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron