ABS wyłączyć ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

ABS wyłączyć ?

Postprzez SynekM » N lis 21, 2010 10:00 pm

Hej !
Teraz to chyba już naprawdę idzie zima , może by warto przez te martwe miesiące pokombinować jak wyłączyć ABS , aby w nowym sezonie trochę poszaleć . Nie myślę o wyłączeniu na stałe , ale o wyłączniku chwilowym - takim co by można stoppie poćwiczyć albo na szuterku trochę bokiem polatać . Ma ktoś jakieś pomysły ?
Myślałem o odcięciu czujników a może odcinać bezpiecznik ABS-u ?
Pzdr.
Synek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: ABS wyłączyć ?

Postprzez zbyhu » N lis 21, 2010 10:10 pm

Yo!

Najprostsza metoda:
Wypinasz bezpiecznik ABSu. Zamiast niego wpinasz na konektorach w gniazdo bezpiecznika dwa kable. Na jednym kablu zakladasz gniazdo na bezpiecznik (ten usuniety) i po drodze montujesz na kablu wlacznik, ktory umieszczasz na kierownicy.
Bezinwazyjny sposob, ktory da sie zdemontowac w kazdej chwili (wypinasz kable z gniazda bezpiecznika i podpinasz bezpiecznik).

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: ABS wyłączyć ?

Postprzez SynekM » N lis 21, 2010 10:42 pm

Hej !
Właśnie o tym myślałem , tylko obawiałem się jakichś powikłań w działaniu hamulca i w ogóle nie myślałem , że będzie to takie proste , sądziłem że zamiast czujnika trzeba wpiąć jakiś rezystor lub inny element .
Jeździłeś bez ABS-u ?
pzdr.
Synek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: ABS wyłączyć ?

Postprzez SynekM » N lis 21, 2010 11:22 pm

I jeszcze jedno - myślałem że będzie to zajęcie na długie zimowe miesiące , a tu jeden marny wyłączniczek ------
chyba kupię jakiś stary motor do dłubania może CX 500
pzdr.
Synek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: ABS wyłączyć ?

Postprzez zbyhu » Pn lis 22, 2010 3:04 pm

Yo!

Kiedys sobie na chwile wyjalem bezpiecznik i pokrecilem sie po uliczkach osiedlowych. Mozliwosc zarzucenia tylem na hamulcu - cos cudownego :D.

I jeden raz udalo mi sie pokonac system ABS, ze zwariowal. Szalalem sobie po trawie, probujac "palic gume" (na trawie) podczas jazdy. Czyli przyhamowywalem przodem i ciagle gaz, zeby tyl buksowal. I w pewnym momencie ABS sie poddal, bo nie wiedzial o co kaman :D. Wlaczyla sie kontrolka ABSu i nie chciala zgasnac.
Dopiero jak wyjechalem na asfalt, to po kilku kilometrach ABS sie skalibrowal i wrocil do zycia.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości