Procedura odpalania

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Procedura odpalania

Postprzez Piotrek » Pn maja 14, 2012 7:12 am

ja tez czesto wylaczam czerwonym i tak zostawiam. Moze to glupie, ale mam nadzieje, ze to dodatkowa czynnosc dla zlodzieja i moze spanikowac jak cos mu nie odpali i nie pomysli o najprostszym rozwiazaniu. Tak, posmiejcie sie, cha cha, wiem, ze to glupie, ale tak robie. Ale na pewno nic zlego z tym sie nie dzieje.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Procedura odpalania

Postprzez trampek » Pn maja 14, 2012 7:17 am

Piotrek napisał(a):ja tez czesto wylaczam czerwonym i tak zostawiam. Moze to glupie, ale mam nadzieje, ze to dodatkowa czynnosc dla zlodzieja i moze spanikowac jak cos mu nie odpali i nie pomysli o najprostszym rozwiazaniu. Tak, posmiejcie sie, cha cha, wiem, ze to glupie, ale tak robie. Ale na pewno nic zlego z tym sie nie dzieje.


To jeszcze na biegu zostawiaj... też nie zapali :biggrin:
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Procedura odpalania

Postprzez rupert » Pn maja 14, 2012 7:30 am

Żadko gaszę czerwonym. W garażu zostawiam na luzie i gaszę kluczem. w "terenie" parkuję na biegu i najczęściej gaszę kosą. Nie ma żadnych przeciwskazań by gasić boczną, czy czerwonym. Odcina iskrę i tyle.

Ssania używam zawsze po dłuższym postoju, wichajstra wyciągam w zależności od pogody/temperatury. Ponieważ moto nie zawsze odpala za pierwszym strzałem, znalazłem sobie takie rozwiązanie. Odkręcam bardzo delikatnie manetkę, odpalam starter i jak moto zakręci, to zaciągam ssanie. Działa zawsze. :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Procedura odpalania

Postprzez pat_pat » Pn maja 14, 2012 7:43 am

Ja robię tak - sprawdzam łapą czy zimny silnik - jak zimny to wyciągam ssanie liczę do 10, na wyciągniętym ssaniu przyciskam zapłon i z drugim zakręceniem odpala.
Zaciskam czarodziejską gumeczkę przy ssaniu czekam aż silnik się uspokoi tak spokojnie 2000 - wtykam ssanie i już możną manetką kręcić :)
Przekręcenie manetki przy ssaniu bez wprawy kosztowało mnie pchanie moto przez 1,5 km - pod garażem już z moto odparowało paliwo i mogłem jechać ;)

Nie wiem czy to dobra metoda .
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Procedura odpalania

Postprzez Domin » Pn maja 14, 2012 8:08 am

rupert napisał(a):Ssania używam zawsze po dłuższym postoju, wichajstra wyciągam w zależności od pogody/temperatury. Ponieważ moto nie zawsze odpala za pierwszym strzałem, znalazłem sobie takie rozwiązanie. Odkręcam bardzo delikatnie manetkę, odpalam starter i jak moto zakręci, to zaciągam ssanie.

Ile to jest wg Was dłuższy postój, dzień czy tydzień? Może lepiej faktycznie najpierw odpalić a potem ssanie, w tej kolejności, żeby świec nie podlewać? Czy to też nie gra roli?
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Procedura odpalania

Postprzez pat_pat » Pn maja 14, 2012 8:53 am

Dłuższy postój to czas po którym po dotknięciu silnika nie wyczuwasz ciepła.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Procedura odpalania

Postprzez Piotrek » Pn maja 14, 2012 9:08 am

trampek napisał(a):
To jeszcze na biegu zostawiaj... też nie zapali :biggrin:



oooo, dobry pomysl, bede tak robil. :-)
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Procedura odpalania

Postprzez rupert » Pn maja 14, 2012 9:11 am

Domin napisał(a):Ile to jest wg Was dłuższy postój, dzień czy tydzień? Może lepiej faktycznie najpierw odpalić a potem ssanie, w tej kolejności, żeby świec nie podlewać? Czy to też nie gra roli?

Zależy, w zimie po ok godzinie wymaga ssania, w upalne lato, tylko z rana. Nie ma reguły
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Procedura odpalania

Postprzez kris » Wt maja 15, 2012 7:42 am

Ja gaszę kluczykiem i potem wyłączam guzik chyba, że chodzi wentylator to wtedy na odwrót najpierw przycisk potem kluczyk. Co do rozgrzewania jak ktoś tu napisał to nie jest tak, że moto ma się szybko rozgrzać ma się rozgrzać równomiernie wystarczy spojrzeć na fazera 1000 tam podczas uruchomiania motocykla włącza się wentylator aby nie dopuścić do szybszego rozgrzania się przedniej części silnika i wyeliminować zbyt duże naprężenia spowodowane różnicą temperatur. Więc takie szybkie rozgrzewanie nie jest korzystne najlepiej to jest odpalić i jak się obroty ustabilizują przejechać się kawałek na bardzo niskich obrotach takie rozgrzewanie będzie lepsze niż na postoju.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Procedura odpalania

Postprzez rupert » Wt maja 15, 2012 8:19 am

Chyba za dużo kombinowania, łodpalać i jechać :thumbsup: To są sprzęty co niewiarygodne warunki przeżyją, nie ma co ich żałować
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości