Wibracje na podnóżkach

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wibracje na podnóżkach

Postprzez crash1990 » So cze 02, 2012 7:20 pm

Poprawienie montażu nie pomogło ale mam już plan jak usztywnić te gmole. Swoją drogą jest jakaś alternatywa dla tego Givi... :question:
crash1990
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 7:01 pm
Lokalizacja: P-ce
Imię: Mateusz
Motocykl: ZZR 1400
W siodle: <100 kkm

Re: Wibracje na podnóżkach

Postprzez 4kowal » N cze 03, 2012 12:28 am

SW-MOTECH i HEPCO chyba robią gmole. Możesz też przyczaić się w nocy z kluczami na parkingu policyjnym. Mają w swoich CBFach. :naughty:
Ewentualnie Crash Pady http://forumcbf.pl/viewtopic.php?f=3&t=1373. Ładne, tanie i dobre :devil: ... do pierwszej gleby
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Wibracje na podnóżkach

Postprzez tajland » Wt maja 28, 2013 1:14 pm

Co by nie zakładać nowego tematu. Też spotkała mnie taka przykrość i po montażu gmoli zwiększyły się wibracje na podnóżkach. Nie jestem tylko pewien czy były od razu po założeniu,czy pojawiły się z czasem (jeśli z czasem to można przypuszczać,że się poluzowały śruby,co mogło się zdarzyć bo chyba nie użyłem kleju do gwintów). Czy moment dokręcenia śrub silnika jest taki sam w CBF600 na stalowej ramie i na aluminiowej,czyli 59Nm (bo robiłem to na czuja,a żeby być już pewnym sprawdzę fachowym kluczem) ? Na dowód,że to nie moja fanaberia dodam,że odkręcił mi się klakson,więc raczej nie wymyślam. Wibracje zaczynają się od 4tyś.obr. i przynajmniej do 7tyś. sobie wibruje,a pewnie i powyżej. Ktoś ma jakaś radę ?
tajland
 

Re: Wibracje na podnóżkach

Postprzez crash1990 » N cze 09, 2013 4:40 pm

tajland napisał(a):Co by nie zakładać nowego tematu. Też spotkała mnie taka przykrość i po montażu gmoli zwiększyły się wibracje na podnóżkach. Nie jestem tylko pewien czy były od razu po założeniu,czy pojawiły się z czasem (jeśli z czasem to można przypuszczać,że się poluzowały śruby,co mogło się zdarzyć bo chyba nie użyłem kleju do gwintów). Czy moment dokręcenia śrub silnika jest taki sam w CBF600 na stalowej ramie i na aluminiowej,czyli 59Nm (bo robiłem to na czuja,a żeby być już pewnym sprawdzę fachowym kluczem) ? Na dowód,że to nie moja fanaberia dodam,że odkręcił mi się klakson,więc raczej nie wymyślam. Wibracje zaczynają się od 4tyś.obr. i przynajmniej do 7tyś. sobie wibruje,a pewnie i powyżej. Ktoś ma jakaś radę ?

U mnie problem wibracji od gmoli rozwiązał się jak mniej skręciłem gmole na środku. Wtedy zaczęła dzwonić ta śruba to nawaliłem silikonu i miałem spokój. Miałem też niezgodnie z instrukcją założone gmole (inna kolejność śrub i podkładek).
crash1990
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 7:01 pm
Lokalizacja: P-ce
Imię: Mateusz
Motocykl: ZZR 1400
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości