Podstawka centralna - wymiary

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Podstawka centralna - wymiary

Postprzez PeterS » Śr gru 01, 2010 8:44 pm

Witajcie,
taka gorąca prośba - o podanie rozstawu (szerokość wewnętrzna) "nóg" podstawki centralnej w CBF1000. Jeśli ktoś pokusiłby się o zmierzenie pozostałych wymiarów podstawki ew. rysunek poglądowy z wymiarami - byłbym już total happy :D
Sęk w tym, że oryginalnie nie była w mojej CBF zamontowana podstawka, a cena w autoryzowanym serwisie (>700zł) miażdży :shock: Firmy akcesoryjne mają tylko do CBF600 i w podobnych cenach.
Za to w najbliższą niedzielę jest w Katowicach motobajzel i może udało by się dobrać coś podobnego i zaadaptować.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez Basti » Cz gru 02, 2010 7:33 pm

Na allegro ostatnio pojwiło się trochę częsci do cbf 1000. Proponuje podzwonić, może ktoś ma w dobrej cenie, ale nie wystawił na aukcję. Często tak bywa. Powodzonka.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez motolukasz » N gru 05, 2010 8:08 pm

Ja też proponuje czesać regularnie allegro - sam tak kupiłem :D .
Moja F-ka też nie miała i kupiłem za jakieś 200-250 zł ze śrubą i sprężyną.
Tylko musiałem odbojnik gumowy dokupić - ale to sobie zamówiłem w serwisie za całkiem nieduże pieniądze (nie pamiętam dokładnie ile).
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez PeterS » Pn gru 06, 2010 6:59 am

Na razie okazuje się, że goście z Allegro oprócz części wystawionych mają w magazynie wszystko (łącznie ze skrzydłami do Dużego Fiata i lufą od czołgu po 2. szlifie :mrgreen: ), tylko nie centralkę. Ale nie ustaję w wysiłkach. >700 zł za 2 małe rurki z poprzeczką to chora cena, za tyle można kupić MZę na chodzie
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez raphi » Pn gru 06, 2010 10:29 am

Chętnie Ci pomierzę jak z Krakowa podjadę do Katowic do garażu poklepać po siedzeniu swoją CBF-kę.
A co do kategorycznego ignorowania zaporowych cen u autoryzowanych wysysaczy kasy to popieram obiema rękami i nogami!
Jak ich zbojkotujemy i nie będziemy u nich kupować w tych durnych cenach to może zmądrzeją...
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez motolukasz » Pn gru 06, 2010 12:50 pm

PeterS napisał(a):Na razie okazuje się, że goście z Allegro oprócz części wystawionych mają w magazynie wszystko (łącznie ze skrzydłami do Dużego Fiata i lufą od czołgu po 2. szlifie :mrgreen: ), tylko nie centralkę. Ale nie ustaję w wysiłkach. >700 zł za 2 małe rurki z poprzeczką to chora cena, za tyle można kupić MZę na chodzie


Polecam takie automatyczne powiadomienia z allegro o nowych wystawionych przedmiotach, i trohę cierpliwości :D. Chociaż może to być towar deficytowy, bo wersja bez ABS-u nie miała podstawki :o .
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez goramo » Pn gru 06, 2010 3:50 pm

motolukasz napisał(a): bo wersja bez ABS-u nie miała podstawki :o .


Ano nie miała.... :?

Ja mam wersję bez ABSu i podstawkę dokupiłem przy zakupie moto. Drogo to kosztuje, ale nie chciało mi się szukać i kombinować, a chociażby do smarowania łańcucha centralna stopka jest mega pomocna ...
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez PeterS » Pn gru 06, 2010 8:39 pm

motolukasz napisał(a): Polecam takie automatyczne powiadomienia z allegro o nowych wystawionych przedmiotach

Nie wiedziałem, że jest taki myk :) Jak to ustawić?
goramo napisał(a): chociażby do smarowania łańcucha centralna stopka jest mega pomocna ...

Na razie biorę moto na klatę i staram się obracać kołem, ale to nie sposób na życie :| :wink: Poza tym lepiej można kontemplować moto na podstawce centralnej :D .
Tak na marginesie - psychicznie nastawiałem się, że kupię moto z ABS-em (takich jest chyba najwięcej), godna uwagi okazała się CBF bez tego wynalazku. W sumie nie wiem czy to dobrze czy źle - z jednej str. jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja bym stracił kontrolę nad moto w hamowaniu, z 2. - na mieście mówią, że lepiej mieć w moto ABS niż nie mieć, z 3.- hamulce z ABSem wydały mi się jakieś tępe i żyjące swoim dziwnym życiem - na V-stromie 650 i BMW R1100RS (inaczej niż w samochodzie).
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez goramo » Pn gru 06, 2010 9:41 pm

Ja wielkiego wyboru nie miałem.
Założenie było takie, że motocykl ma być funkiel nówka, ale budżet miałem mocno okrojony....
I ślepy traf chciał, że udało mi się wstrzelić w podobno :roll: końcowe dwie sztuki z 2009roku. Obie były bez ABSu - z czego jedna już zaklepana. A zatem wziąłem tą która była :)
Tyle, że nawet gdyby były dostępne z ABSem to bym się chyba raczej na taką nie zdecydował. W momencie gdy kupowałem swoją, wyprzedażowe roczniki 2009 bez ABSu kosztowały 28,9 tys a wyprzedażowe 2009 z ABSem chyba 37 tys.... :lol:
Rocznik 2010 w "starej" wersji kosztował zaś 40,9 tys.... (no comment....)
Nawet w tej chwili modele 2009 z ABS (które są chyba jeszcze dostępne -pewnie jakieś pojedyncze sztuki u dealerów) kosztują 35,9 więc 7 tys drożej niż cena jaką zapłaciłem za swoją Hankę...

Jak widać po porównaniu cen - jak można było kupić nówkę sprzęt w cenie 600tki tyle, że bez ABS, to chyba nie było sensu dopłacać prawie 30% wartości moto za to urządzenie....


A co do przydatności - na pewno w wielu sytuacjach pomaga, zwłaszcza normalnemu, przeciętnemu kierowcy, który nie posiada umiejętności takich jak kolesie jeżdżący na wyścigach :wink:
Ale cóż..... przez dziesięciolecia ludziska jeździli na moto bez tego wynalazku i dawało radę, więc obejdę się bez niego...

Jak do tej pory 1 raz miałem sytuację, w której ABS przydałby się - mocne hamowanie na trasie Radom-Grójec z prędkości 210km/h. W pewnym momencie gdzieś tak przy 190km/h poczułem jak mi delikatnie zblokowało tylne koło (mocno odciążone z powodu dociśnięcia przodu).... Całe szczęście, że uślizg był bardzo delikatny i w porę odpuściłem nacisk na dźwignię, bo mogło być niewesoło....
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Podstawka centralna - wymiary

Postprzez motolukasz » Pn gru 06, 2010 9:50 pm

PeterS napisał(a):
motolukasz napisał(a): Polecam takie automatyczne powiadomienia z allegro o nowych wystawionych przedmiotach

Nie wiedziałem, że jest taki myk :) Jak to ustawić?


W okienku wyszukiwarki wpisujesz np. cbf 1000 i szukasz.
Wyświetlają Ci się aukcje. Z prawej strony masz coś takiego jak:
"Dodaj do ulubionych kryteriów wyszukiwania"
Zaznaczasz swoje opcje, a na dole zaznaczasz "włącz subskrypcję".
Od tej pory będziesz dostawał codziennie maila na pocztę z przedmiotami które wystawiono, które zawierają frazę którę wpiszesz w ustawieniach. Też mam wersję bez ABS-u i mi to zajęło 3 tygodnie i podstawka była założona :D .

Trzeba jeszcze tylko zrobić wycięcie na podstawkę w małej osłonce na tłumiku, ponieważ w wersjach bez ABS-u nie ma tego wycięcia.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości