Gaźniki czy na wtrysku ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Gaźniki czy na wtrysku ?

Postprzez kemyR » Wt cze 05, 2012 6:57 am

Ja miałem gaźnik i mimo iż teraz mam wtrysk, na gaźnik w cbf'ie złego słowa nie powiem. Mój egzemplarz mógł stać całą zimę w nieocieplonym garażu, po czym na wiosnę ze ssaniem odpalał do strzału.. dodatkowo to o czym kiedyś pisałem, ssanie chowało mi się samo.. Także od takiej strony użytkowej, przewaga wtrysku to tylko brak konieczności pociągnięcia za gadżet od ssania..
Odnośnie reakcji na gaz, spalania itp się nie wypowiadam, bo teraz całkiem inne moto więc porównać się tego nie da.

Jeśli trafi się fajny egzemplarz z gaźnikiem - bierz, tragedii nie będzie :)
CBF - Coś Bardzo Fajnego
Avatar użytkownika
kemyR
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 10:00 pm
Motocykl: CB1000Ra

Re: Odp: Gaźniki czy na wtrysku ?

Postprzez Piotrek » Wt cze 05, 2012 7:57 am

4kowal napisał(a):Wtrysk jest od modelu 2008 PC43, ale model 2008 w sprzedaży był już pod koniec 2007 roku. To sporadyczne egzemplarze jednak szukając na allegro model na wtrysku warto ustawić filtr od 2007 włącznie. Po zakupie przypominać w serwisie żeby się nie sugerowali datą produkcji przy zamawianiu części :)



dokladnie tak jest. ja swoja CBF 600 N kupowalem w 2009 r ale z rocznika produkcji 2008. W tym samym salonie byly tez egzemplarze juz nowego modelu, juz na wtrysku z 2007 r. produkcji. Więc mozna pewnie i na wtornym rynku je trafic.
Ja tam jestem zachwycony - stoi zawsze w nieogrzewanym garazu w zimie, nie wyciagam akumulatora i ZAWSZE mi odpalal za pierwszym razem.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Gaźniki czy na wtrysku ?

Postprzez HondaFUN » Wt cze 19, 2012 10:28 pm

Gaźnik w dużym moto to super sprawa - http://filmy.scigacz.pl/Honda_CBX1000_- ... _cylindrow
Niektóre pytania rodzą się dopiero po odpowiedziach
Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
HondaFUN
Użytkownik
 
Posty: 85
Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 10:17 am
Lokalizacja: Świdwin
Wiek: 47
Imię: Ţomasz
Motocykl: 600 SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Gaźniki czy na wtrysku ?

Postprzez Miedziany » Pt maja 03, 2013 3:56 pm

Ja mam efke n na gaźniku i nie narzekam - moim zdaniem cechuje go większa narwistość niź na wtrysku(ja to przyrównuję do sytuacji jakbyś dopiero ogiera miał usiodłać {gaźnik} , i ogiera już ujeżdźonego {wtrysk} ...a tak poza tym ... jak było raz -24 stopnie na mrozie ,w nieogrzewanym garażu to dopiero za 8 razem mi zaskoczył..przy ssaniu..wiadomo też że akumulator był na maxa zimny..
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Gaźniki czy na wtrysku ?

Postprzez rupert » Pn maja 06, 2013 8:37 am

Miedziany napisał(a):Ja mam efke n na gaźniku i nie narzekam - moim zdaniem cechuje go większa narwistość niź na wtrysku(ja to przyrównuję do sytuacji jakbyś dopiero ogiera miał usiodłać {gaźnik} , i ogiera już ujeżdźonego {wtrysk} ...a tak poza tym ... jak było raz -24 stopnie na mrozie ,w nieogrzewanym garażu to dopiero za 8 razem mi zaskoczył..przy ssaniu..wiadomo też że akumulator był na maxa zimny..

Olej był konsystencji miodu :wacko:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości

cron