Problem z kołem

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Problem z kołem

Postprzez - Mario - » Cz cze 07, 2012 4:44 pm

Witam
jakiś czas temu kupiłem sobie cbf-ke w czasie jazydy lekko szurała mi tarcza z tylu. Zakupiłem sobie podnośnik do moto żeby łożysko z tylu wymienić no i gdy sobie obracałem kolo się blokowało co jakiś czas np po 2 obrotach kołem w tedy też łańcuch jest mocno napięty zero luzu.
Po wymianie łożyska i tarczy bo już podchodziło pod żyletę problem nie zniknął :kwasny: . Koło sie obraca normalnie jak nie dokręcę śrub.
Może wie ktoś co może być grane ?
- Mario -
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 7:11 pm
Motocykl: cbf 500 '04

Odp: Problem z kołem

Postprzez rupert » Cz cze 07, 2012 4:55 pm

Zuzyty lancuch. Jest mocno naciagniety, nierownomiernie rozciagniety i pewnie sztywny jak pret zbrojeniowy.
Daj fotki okolic tylnej zebatki i lancucha
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Problem z kołem

Postprzez zbyhu » Cz cze 07, 2012 5:09 pm

A jak łańcucha nie ma, to też koło przestaje się obracać po dociągnięciu nakrętki osi?
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Problem z kołem

Postprzez - Mario - » Cz cze 07, 2012 8:35 pm

wieszcz motor jest u znajomego z dokręceniem bez łańcucha nie sprawdzalem, wydaje mi sie ze w tedy powinno być ok bo łańcuch sie napina tak co 2 do 2.5 obrotów kolem wiec to chyba będzie pełny obrót łańcucha. Zębatka z tylu ok łańcuch wydawał sie w porządku ale nie wiem jak z przednia zębatka, bo pewny bylem ze to wina łożysk bedzie. Lozysko wymienione bo luz byl w kole naciąg ustawiony na nowo i to samo. Do garazu znajomego zajrze w sobote wiec jak co pstrykne fotke chyba ze on cos wykmini
- Mario -
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 7:11 pm
Motocykl: cbf 500 '04

Re: Problem z kołem

Postprzez zbyhu » Pt cze 08, 2012 6:03 am

Pytałem, bo kumpel miał taki problem w moto, że z jakiejś przyczyny dokręcenie osi powodowało zaciśnięcie łożysk w kole.

Więc jeśli tak nie jest, to zgadzam się z Rupertem - napęd nierównomiernie wyciągnięty. Zębatki nie mają tu nic do rzeczy. Po prostu w jednym miejscu napęd jest nieco mocniej rozciągnięty, a w drugim mniej.
Jedyna opcja, aby to jakoś bezkosztowo ominąć, to ustawienie naciągu łańcucha w miejscu, w którym najbardziej się napręża. Wtedy w luźniejszych partiach może być za luźny, ale nie będzie tak dostawał po dupie wałek zdawczy skrzyni biegów.
No i oczywiście najlepiej jak najszybciej wymienić napęd. W GS500 miałem nierówno wyciągnięty, to się zerwał i narobił sporo szkód.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Problem z kołem

Postprzez - Mario - » Pt cze 08, 2012 6:56 am

Dzięki za szybką odpowiedź :thumbsup: Jak będzie postęp to napisze
- Mario -
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 7:11 pm
Motocykl: cbf 500 '04

Re: Problem z kołem

Postprzez martinez » Pn cze 11, 2012 10:00 am

zbyhu napisał(a):Pytałem, bo kumpel miał taki problem w moto, że z jakiejś przyczyny dokręcenie osi powodowało zaciśnięcie łożysk w kole.

Zgadzam się że prawdopodobnie chodzi o napęd. Miałem przed jego wymianą dokładnie tak samo przy nierównomiernie zużytym łańcuchu w miejscu, w którym był za mocno naciągniety.
Obrazek
Avatar użytkownika
martinez
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2012 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa / Legionowo
Imię: Marcin
Motocykl: CBF600SA '04
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z kołem

Postprzez - Mario - » Pn cze 18, 2012 7:18 pm

OK ludzie po wymianie napędu jest wszystko w porządku dzieki za odpowiedz :rolleyes:
- Mario -
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 7:11 pm
Motocykl: cbf 500 '04


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 145 gości