czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez Goral4t » Śr lip 18, 2012 3:16 pm

Patryk600 napisał(a):mam jeszcze tylko mały dylemat. nie wiem czy to usterka czy prawidłowość ,ale przy wkręcaniu na obroty moje żarówki dostają trochę wieksze napięcie chyba ponieważ delikatnie mocniej świecą- czy to normalne? czy mam jakąś usterkę ,a jeśli nie czy nie szkodzi to na układ Xenonu ,czy wręcz przeciwnie układ to zniweluje?




hmm nie powinno tak być ew niewielka różnica ale ogólnie nie powinno albo masz zaśniedziałe styki, kable pod xenon nic nie wadzi, pamiętaj ze możesz za niego stracić dowodzik ew troche kosztowna przeróbka lampy
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez 4kowal » Śr lip 18, 2012 3:25 pm

Goral1906 napisał(a):ja mam xenony za kilka złotych nie mają prawa oślepiać chyba że masz lampe angielską... jazda o wiele lepsza w nocy lepiej widoczny na drodzie, oraz lepsze długie :P nie mówie że wyglądaja o niebo ładniej:P

Pewnie, że mają prawo oślepiać i bardzo często to robią. Trzeba mieć tego świadomość. Wyjątkiem są reflektory soczewkowe, gdzie efekt jest mocno zminimalizowany, albo wcale nie występuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez rupert » Cz lip 19, 2012 8:39 am

4kowal napisał(a):
Goral1906 napisał(a):ja mam xenony za kilka złotych nie mają prawa oślepiać chyba że masz lampe angielską... jazda o wiele lepsza w nocy lepiej widoczny na drodzie, oraz lepsze długie :P nie mówie że wyglądaja o niebo ładniej:P

Pewnie, że mają prawo oślepiać i bardzo często to robią. Trzeba mieć tego świadomość. Wyjątkiem są reflektory soczewkowe, gdzie efekt jest mocno zminimalizowany, albo wcale nie występuje.

I reflektory samopoziomujące. Zresztą w Polsce nie wolno ksenonów używać bez tego systemu. Wystarczy odkręcić manetkę i każde dobrze ustawione światło zaczyna oślepiać. Jak ktoś ma ksenony na siłę wstawione w zwykłą lampę, to pomimo najszczerszych starań będzie oślepiać
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez Patryk600 » Pt lip 20, 2012 10:26 am

O, ja mam zestaw dokładnie tego producenta (takie samo pudełko) u siebie i działa od 2 lat:
http://allegro.pl/xenony-hid-h1-h7-h9-l ... 36121.html
Tylko nie mam przetwornicy SLIM, a taką większą, jak z linka wrzuconego wcześniej.
Kupiłem z kimś na spółkę, wyszły śmiesznie małe pieniądze.

Witam zamontowałem ten zestaw co kolega zamieścił w linku ,świeci mocno.tylko ciekawi mnie fakt że klosz lampy nagrzewa się ,podobno xenon oddaje mało ciepła. czy kolego masz jakieś zmiany w odbłyśniku lub kloszu,na forach różne opinie krążą o matowieniu luster.
Avatar użytkownika
Patryk600
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 12:20 am
Lokalizacja: GDYNIA
Wiek: 46
Imię: patryk
Motocykl: cbr f3
W siodle: <100 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez zbyhu » Pt lip 20, 2012 11:27 am

Nie, nic nie zmieniałem w kloszu. I nic nie zmatowiało póki co.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez matushi » Pt lip 20, 2012 12:44 pm

Też mam u siebie Xenon, ja mam zamontowany na obydwu światłach ale tylko dlatego że kupiłem właśnie zestaw samochodowy i i tak miałem 2 komplety. Na długich używam ich tylko do jazdy w nocy, nie migam nimi bo pewnie dosyć szybko szlag by trafił przetwornicę. Jeśli chodzi o świecenie, hmm ja u siebie nie zauważam jakiejś miażdżącej przewagi xenonu nad zwykłymi żarówkami, może jest trochę lepiej ale bez szału natomiast zdecydowanie lepiej widać mnie na drodze, zauważyłem to od pierwszego dnia po montażu, teraz bardzo ale to bardzo rzadko zdarza mi się żeby ktoś mi wyjechał czy zwlekał z ustąpieniem miejsca na drodze :msn-wink: i na tym właśnie najbardziej (zauważalności na drodze) mi zależało, dlatego też polecam.
Oczywiście pozostaje kwestia nielegalności takiego rozwiązania, zawsze jak widzę radiowóz to się lekko obawiam :tongue:
Należy też pamiętać i o to martwię się najbardziej, że tego typu niehomologowane przeróbki mogą spowodować (spowodują to na 99%) że w razie jakiejś kolizji czy wypadku ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania :idea: :thumbdown:

Same zestawy a jest ich duuużo na rynku, to po przeanalizowaniu tematu przeze mnie przed zakupem (i tuż po zakupie) w zasadzie ta sama chińszczyzna więc chyba należy zwrócić uwagę głównie na cenę. :msn-wink: Ja kupiłem ze średniej półki cenowej a potem padła mi najpierw jedna przetwornica a potem jeden żarnik i to w pierwszym tygodniu użytkowania :wallbash:, sprzedający na szczęście nie robił problemu i wymienił od ręki na nowe, zresztą tu było widać że to wszystko to samo badziewie bo nowe elementy wyjmował z zupełnie innego zestawu a sam element był identyczny :) Ja swój zestaw kupiłem w Warszawie na Krakowskiej w firmie FerroSound, i zdecydowanie ich polecam właśnie za jakość obsługi i podejście do tematu reklamacji.

P.S.

Oczywiście nie bez znaczenia przy zakupie był wygląd sprzętu, i tu się oczywiście nie zawiodłem :msn-wink: 8-)

Kiepskie zdjęcie ale innego na chwile obecną nie mam ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 42
Motocykl: CBF1000

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez 4kowal » Pt lip 20, 2012 6:30 pm

Patryk600 napisał(a):
O, ja mam zestaw dokładnie tego producenta (takie samo pudełko) u siebie i działa od 2 lat:
http://allegro.pl/xenony-hid-h1-h7-h9-l ... 36121.html
Tylko nie mam przetwornicy SLIM, a taką większą, jak z linka wrzuconego wcześniej.
Kupiłem z kimś na spółkę, wyszły śmiesznie małe pieniądze.

Witam zamontowałem ten zestaw co kolega zamieścił w linku ,świeci mocno.tylko ciekawi mnie fakt że klosz lampy nagrzewa się ,podobno xenon oddaje mało ciepła. czy kolego masz jakieś zmiany w odbłyśniku lub kloszu,na forach różne opinie krążą o matowieniu luster.


Teraz jest ciepło, lampa jest objętością zamkniętą. Pewnie dlatego się nagrzewa. Z tego co pamiętam, to wyładowcze źródło światła wprowadza o połowę mniejsze naprężenie temperaturowe odbłyśnika. Promieniowanie UV przyspiesza matowienie odbłyśnika. Jeśli skośni zapomną dodać filtra w źródle światła, to szybciej zużyjemy reflektor.
Przy zastosowaniu HIDa do lampy CBFy jesteś lepiej widoczny między innymi dlatego, że strumień światła zamiast na drogę leci w oczy jadącemu z przeciwka. Dobrze ustawione światła wyładowcze lepiej oświetlają drogę niż halogenowe, ale nie koniecznie są lepiej widoczne. Wystarczy spojrzeć na reflektory soczewkowe. Z daleka ledwo widać 2 punkciki. Dopiero jak podskoczą na dołku i dostaniemy po gałach to je zauważamy. Z tego właśnie względu wprowadzono światła dzienne. One mają za zadanie być widoczne, a nie oświetlać.
Oczywiście może zdarzyć się, że zastosowanie HIDa w reflektorze halogenowym poprawi sytuację, jeśli fartownie łuk znajdzie się w tym samym położeniu co żarnik. Jeśli się nie znajdzie, co często się zdarza większość światła wypromieniujemy w kosmos.

Warto zwrócić uwagę, że zbyt duża luminancja pojedynczego obiektu (czyli jasność) powoduje, że człowiek gorzej ocenia odległość od źródła. Przypatrzcie się. Jadąc na długich jesteście lepiej widoczni, ale trudniej ocenić Waszą prędkość i odległość od Was. Bardzo dobre efekty w zakresie bezpieczeństwa daje zastosowanie dodatkowych 2ch źródeł światła na brzegach motocykla.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez Malenstfo » Pt lip 20, 2012 8:17 pm

Okeeeeeeejjj
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez Ryży Koń » So lip 21, 2012 8:15 pm

Nie obraźcie się panowie ale xenony w motocyklu to wiocha i tyle. Niebezpieczna, arogancka, wiochowa wiocha EOT
Ryży Koń
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 6:36 am
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: czy ktoś ma zamontowane u siebie xenony...

Postprzez Piotrek » N lip 22, 2012 8:56 pm

EOT? Nie znam tego skrótu......
A co do jazdy na dlugich czy halogenach - absolutnie sie zgadzam z 4kowalem . Mnie samego to b denerwuje i rzeczywiscie oslepiajace swiatlo trudno mi okreslic jak daleko jest ode mnie. Czyli niebezpiecznie. Z tylu tez mnie wkurza jak widze w lusterku. A wczoraj na trasie wyskoczyl mi zza ciemnej ciezarówki wybajerzony, fajny, custumowy czarny motong z dwoma chyba soczewkowymi swiatelkami - w ostateniej chwili go zauwazylem, takie dwa malutkie, miniaturowe punkciki, jak swietl;iki...... Jechal z predkoscia swiatla z boku ciezarowki i zlał sie z nia kolorem i NIE WIDZIALEM go. przerazil mnie, na szczescie mienelismy sie bez kolizji, bez czolowki, ale ja go NIE WIDZIALEM. Wiec nie na darmo te swiatla do jazdy dziennej sa wymagane.

w autach chyba tez sa montowane jakies mocniejsze lub bardziej oslepiajace swiatla, bo co raz to widze jak jedzie jakis ........ i wali tymi swiatlami, a nie sadze, zeby tak wszyscy jezdzili na dlugich, zlwlaszcza w dzien. A nawet w dzein to oslepia. Zawsze takiemu zablysne swiatlami, niech nie zyje w nieswiadomosci, i niech wie, ze oslepia innych.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości