czyszczarka do łańcucha

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

czyszczarka do łańcucha

Postprzez pet3r » Pn lip 16, 2012 7:22 pm

dość mam leżenia przy sprzęcie i machania pędzelkiem z naftą żeby wyczyścić łańcuch, dlatego szukam rozwiązania takiego jak w rowerze - zakładam na łańcuch, wlewam naftę, kręcę kołem a łańcuch kąpie się beztrosko. problem w tym, że nie wiem która nada się do moto i nie będzie chlapać po całym garażu. na allegro znalazłem to, ale może wiecie o innych?? http://allegro.pl/jonnesway-przyrzad-do ... 57059.html
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez klemens » Pn lip 16, 2012 7:38 pm

pet3r napisał(a):dość mam leżenia przy sprzęcie i machania pędzelkiem z naftą żeby wyczyścić łańcuch, dlatego szukam rozwiązania takiego jak w rowerze - zakładam na łańcuch, wlewam naftę, kręcę kołem a łańcuch kąpie się beztrosko. problem w tym, że nie wiem która nada się do moto i nie będzie chlapać po całym garażu. na allegro znalazłem to, ale może wiecie o innych?? http://allegro.pl/jonnesway-przyrzad-do ... 57059.html

Nigdy w życiu nie czyściłem łańcucha i nie bardzo rozumiem, po co miałbym to robić? Psikam smarem, przecieram szmatką nadmiar i tyle. Chyba, że zmarnowałem tyle lat w nieświadomości ...? :bash:
PS. W rowerach robię dokładnie tak samo, nawet tym samym smarem.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez konjo8ds » Pn lip 16, 2012 8:03 pm

ja czyściłem łańcuch tylko raz. w sumie to mi wyczyścili - na smarowaniu łańcucha z liqui-moly

wtedy serwisant używał płynu do czyszczenia łańcuchów w szpreju. ja kręciłem kołem, On psikał tym ustrojstwem na łańcuch. syf spadał na karton podłożony pod moto. rozmawiałem z nim i sie pytałem co to za specyfik. dostałem odpowiedź, że to coś w stylu płynu do czyszczenia układów hamulcowych.

też nie za bardzo kumam po co czyścić łańcuch (poza względami estetycznymi :) ) od innego fachury usłyszałem, żeby łańcucha nie czyścić, tylko smarować. niby że się smar zbiera i łańcuch się sam uszczelnia. a dokładając smaru w szpreju uzupełniasz ewentualne ubytki smaru. natomiast czyszczenie usuwa ten smar, który trudniej uzupełnić. przez to łańcuch szybciej się zużywa.. coś w tym chyba jest. kilkaset km po akcji czyszczenia łańcucha gnój się wyciągnął strasznie i musiałem go podciągnąć (wcześniej przez 1,5tkm nic się takiego nie działo)
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez pet3r » Pn lip 16, 2012 8:10 pm

jestem nauczony, że co jakiś czas lub np. po jeździe w piachu łańcuch trzeba umyć, nie tylko nasmarować...
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez zbyhu » Pn lip 16, 2012 9:11 pm

Po jeździe w piachu może i faktycznie jest to zdrowe, ale przy normalnej eksploatacji nie jest konieczne.
Mój łańcuch ma ponad 45kkm, smarowany całe życie oliwiarką, nigdy go nie czyściłem. Czasem dostawał z myjki ciśnieniowej przy myciu motocykla, ze dwa razy zdjąłem suchą szmatą nadmiar syfu, żeby odkryć złoty kolor ogniw i tyle. Łańcuch żyje.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez rupert » Wt lip 17, 2012 6:38 am

Nigdy nie próbowałem "czyszczarki", kumpel ma i korzystał raz, nie był zadowolony.
Praktycznie od roku bujam na olejarce i myć nie ma sensu. Jak Zbyhu, czasami przelecę karszerem.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez Tiarus » Wt lip 17, 2012 7:10 am

Zdaje się, że "zbyt częste mycie, może skrócić życie" tego elementu.
Tak jak pisze Zbyhu - jak jest uwalany piachem, to można się pokusić o jakieś czyszczonko, ale tak poza tym to chyba można mu więcej szkody nić pożytku wyrządzić.

Gdzieś coś kiedyś było na ścigaczu, a morał o ile pamiętam brzmiał:
Są dwie szkoły, Falenicka i Otwocka...
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez zbyhu » Wt lip 17, 2012 7:17 am

Nie to ja specjalnie nie czyszczę myjką ciśnieniową łańcucha. Właściwie, to staram się go omijać ;). Ale przy czyszczeniu tylnej felgi czy ogólnie tyłu motocykla, trochę zwykle łańcuch też dostaje.
Nie polecam myć łańcucha karcherem, bo woda się może dostać pod ciśnieniem za oringi do przestrzeni, gdzie pracuje fabryczny smar.
Jak już czyścić, to pędzlem i naftą, ew. ropą.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez Tiarus » Wt lip 17, 2012 7:20 am

Zbyhu, ale to chyba normalne, że pewnych rzeczy się nie traktuje "karcherem" bo jest to woda było-nie-było pod konkretnym ciśnieniem. I zdaje się nie należy bezpośrednio lać na: chłodnicę, kokpit, łańcuch i... chyba coś tam jeszcze, ale nie pamiętam.

Ja tam mam taki spryskiwacz, jak (zdaje się) Raphi - coś tam daje, ale nic nie niszczy :biggrin:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: czyszczarka do łańcucha

Postprzez menel » Wt lip 17, 2012 8:24 am

zbyhu napisał(a):Mój łańcuch ma ponad 45kkm, smarowany całe życie oliwiarką, nigdy go nie czyściłem.


Zbyhu, czyścisz go na bieżąco :msn-wink: Olej podawany w sposób ciągły, prócz smarowania, wypłukuje również mnóstwo syfu.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości