Odstojnik skrzyni korbowej?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez Monte Christo » Śr lip 25, 2012 1:13 pm

Witajcie!
Tworzę nowy topic bo nie odnalazłem tematu (ralphi pewnie zaraz mnie udusi :crybaby: ).
Dynda mi się na dole taki przewód :eek: , z którego czasami lecz nie zawsze skapuje jakaś ciecz (olej, woda, olej + woda?). Leci tego tyle co rozmiar pięciozłotówki. Wczoraj jak pod robotą hanię odpalałem to zauważyłem, dzisiaj wylazłem i nie widzę by nakapało. Co to u licha jest i mam nadzieję, że ta ciecz to normalne w nowym moto - przejechane niespełna 400 km.
Poprzednio jak miałem skuter, to dyndało mi w nim coś podobnego tylko pamiętam, że było zatkane kruścem, tutaj przewód jest otwarty i kapie na dywan. Załączam fotkę - wisi centralnie przy przewodzie od chłodnicy pod plastikiem. Dajcie proszę wykładnię :bangin: .
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez goramo » Śr lip 25, 2012 6:03 pm

Nie mam manuala do 600-tki, więc na 100% pewny nie jestem co tam u Ciebie dynda, ale w 1000-cu są takie trzy rurki i żadna z nich nie jest odpowietrzeniem czy odstojnikiem skrzyni korbowej.

Tak podaje manual ->
rurki.jpg



A zatem, jak widać na załączonym obrazku, są to:
- odpowietrzenie zbiornika paliwa
- odpływ ze zbiornika paliwa
- rurka przelewowa ze zbiorniczka wyrównującego układu chłodzenia

:smile:


EDIT:
Natomiast odpowietrzenie skrzyni korbowej to taka rurka przy króćcu wychodzącym z airboksu ->
odpowietrzenie skrzyni korbowej.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez rupert » Śr lip 25, 2012 7:34 pm

Monte Christo, jeżeli jest to oleiste, ale wodne, sprawdź np zrulowanym ręcznikiem papierowym czy małym tamponem, czy rurka w środku jest zafajdana. Może być tak, że smar z łańcucha uwali rurki z zewnątrz, a krople deszczu, czy wilgoć skroplona przepływając przez gluta zrobią plamę olejo-wodną pod rurkami. Moja 8 letnia locha tak mi robiła zanim dostała olejarkę (też myślałem że to z rurek, ale po zimowym czyszczeniu okazało się, że rurki brudne są na ok 2 cm od spodu, to co wiatr pewnie w nie wcisnął, dalej były jak nowe).
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez MisiekK » Cz lip 26, 2012 6:24 am

Raz zdarzyło mi się że coś mi z jednej z tych rurek pokapało, też właśnie tak "na czubek palca". Też dostałem niemal paniki że motor zaraz zacznie lewitować zamiast jeździć, ale nic takiego się nie stało :)
Kumpel który jeździ XJ'tką mówił że może się tak zdarzyć. Na forum też się na to skarżyłem i też mnie raczej uspokojono że przesadzam :P

EDIT:
Udało mi się znaleźć ten wątek z moim problemem:
viewtopic.php?f=20&t=1008&p=35697#p35697
Avatar użytkownika
MisiekK
Fanatyk
 
Posty: 2400
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez Monte Christo » Cz lip 26, 2012 10:05 am

Wczoraj palucha włożyłem w tę rurkę i jest zapocona (żona nie chciała mi dać tamponu rupert :smile: ). Według mnie nie jest to smar z łańcucha ale ciecz oleista jakby właśnie ze skrzyni korbowej. Nadźgane tych przewodów tam, nawet nie mam zapału, żeby zobaczyć skąd to ustrojstwo dokładnie wychodzi. Dzwoniłem do serwisu, żeby się dowiedzieć co to jest i jegomość oznajmił, że tam jest szereg rurek i nie jest na 100% powiedzieć o co chodzi. Wspomniał o airboxie. Powiedział, żebym przy przeglądzie powiedział o tym mechanikowi. Tak więc nie omieszkam napisać co macherzy stwierdzili. Swoją drogą uspokajam się, że nowe moto więc nie może być to nic poważnego, tyle tylko że nie lubie jak mi coś kapie, a nie wiem czy to normalne, czy nie. W autach ma nie kapać, a tu jakiś typ dyndający wężyk pozostawił i o. Dam znać, dzięki za pomoc Panowie.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez rupert » Cz lip 26, 2012 1:37 pm

Ok. Wg mnie z airboxa też idzie rurka.

To tak. Zdejmij odmę airboxa (tą taką zaślepioną rurkę skierowaną w kietunku jazdy) i zobacz co tam siedzi. Jak jest pełna oliwy, to znaczy że airbox też masz ufajdany i trzeba wyjąć filtr i powycierać przy pomocy jakiegoś środka rozpuszczającego.

Opisuję jak to jest w moim gaźnikowcu, więc możesz napotkać problemy. Nawet dziwne by w nówce takie rzeczy się działy. Trzeba trochę pomęczyć maszynę by te objawy się pojawiły
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez Tiarus » Wt lip 31, 2012 9:31 am

Monte Christo napisał(a): (żona nie chciała mi dać tamponu rupert :smile: ).


A patyczków (takich do uszu) nie znalazłeś? :biggrin:
Tysz dobre i można głębiej sprawdzić zanieczyszczenia...
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Odstojnik skrzyni korbowej?

Postprzez Monte Christo » Wt sie 21, 2012 10:56 am

Witajcie,

Tak jak obiecałem, uprzejmie donoszę, iż dyndający przewód to nic innego jak "fuel tank drain hose", czyli wężyk spustowy/odpowietrzający od zbiornika paliwa (gratulację tym, którzy za tym optowali). Okazuje się, że musiałem nalać źle paliwa za którymś razem, nie trafiając centralnie i polawszy gdzieś obok w dziurkę paliwko skapnęło po dyndającym się ustrojstwie. Pan w MCS mi skrzętnie wyjaśnił. :smile:

Pozdrowionka
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości