Wlew paliwa/kluczyk

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez mlagod » Cz sie 02, 2012 1:20 pm

Cześć, właśnie wróciłem niezmiernie wściekły do domu i potrzebuje jakiejś dobrej rady.

Mianowicie, zacina mi się wlew paliwa, przekręcam kluczyk, korek troche odskakuje i dalej ani rusz. Do tej pory musiałem się troche poszarpać i się otwierał, ale dzisiaj przeszedł samego siebie, gdyż za cholere nie dało się go otworzyć.

Po 5 minutach spędzonych na stacji benzynowej, blokując dystrybutor i po tym jak udało mi się skaleczyć o kluczyk ( nie wiem jak) udało się otworzyć, zatankowałem i uśmiechnięty pobiegłem zapłacić za paliwo.

Ubrałem się, wkładam kluczyk do stacyjki i ani rusz. po kolejnych 5 minutach udało mi sie go wyjąc, ale jest skrzywiony - nie nadaje się do używania... więc musiałem zostawić moto na stacji i pobiec do domu po zapasowy, na szczęście nie było daleko.

Stąd moje pytania :

1. Czy ktoś miał problemy z zamkiem od wlewu paliwa i umie je rozwiązać ?
2. Czy da się jakoś dorobić kluczyk, tak żeby wyglądał jak oryginalny hondy ?
Avatar użytkownika
mlagod
Użytkownik
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 5:36 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Wiek: 32
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez dzik » Cz sie 02, 2012 1:38 pm

mlagod napisał(a):2. Czy da się jakoś dorobić kluczyk, tak żeby wyglądał jak oryginalny hondy ?


z tym nie powinno być żadnego problemu. wzory ma większość firm które trudnią się takimi tematami. przynajmniej w Wawce.
pierwszy lepszy przykład http://www.czeremaga.pl/ - wybaczcie krytoreklamę (nie wiem czy to dozwolone tu na forum) ale sam kilka lat temu dorabiałem tam kluczyk z immo (do vw o ile pamiętam) czy robią też do motocykli? trzeba zadzwonić i zapytać.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez zbyhu » Cz sie 02, 2012 1:39 pm

Może WD40 pomoże ;)?
A kluczyk - zamów w salonie Hondy "surówkę" - goły kluczyk, weź drugi normalny, prosty i leć dorobić.

A jeżeli masz immobiliser, to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, trzeba zamówić kluczyk goły z transponderem, dociąć go i zaprogramować.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez mlagod » Cz sie 02, 2012 1:46 pm

Ale wlasnie nie wiem nawet za bardzo gdzie tym WD40 popsikać, bo zamek działa dobrze i lekko, bardziej korek ma problem, musze sie wybrac i to na spokojnie dokladnie obejzec, tylko teraz się boje otwierać, bo mi jeden kluczyk został
Avatar użytkownika
mlagod
Użytkownik
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 5:36 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Wiek: 32
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez klemens » Cz sie 02, 2012 1:52 pm

Miałem dokładnie to samo. Odkręciłem cały wlew paliwa (imbusy dookoła) i wyjąłem. Ponieważ "na sucho" było OK, włożyłem go z powrotem i przykręciłem. Od tej pory chodzi bezproblemowo. Widocznie poprzednio coś zawadzało o metal baku albo tego pierścienia dociskowego. Cała operacja trwa kilka minut.
PS. Jak odkręcisz śruby, trzeba włożyć kluczyk w zamek i lekko przekręcić. Inaczej wlew nie wyjdzie.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez mlagod » Cz sie 02, 2012 3:09 pm

Dzieki bardzo za odpowiedź, będę walczył jak tylko kluczyk dorobie, bo teraz to boję się go gdziekolwiek włożyć :)
Avatar użytkownika
mlagod
Użytkownik
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 5:36 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Wiek: 32
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez Pitt » Cz sie 02, 2012 3:21 pm

Na pocieszenie - jakiś czas temu złamałem tak kluczyk i pchałem motocykl parę kilometrów do domu ;] Wystarczyło odkręcić 3 śruby i nasmarować zamek wd40 i jakimś smarem - póki co jest ok, choć jak jest bardzo gorąco trzeba się naszarpać.
Avatar użytkownika
Pitt
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): N maja 06, 2012 5:35 pm
Lokalizacja: Büren, Nordrhein-Westfalen
Wiek: 39
Imię: Piotr
Motocykl: brak
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez Smok » Cz sie 02, 2012 8:42 pm

Chyba każda CBF ma z tym korkiem problem. W mojej też było ciężko ale nasmarowałem zamek i prowadnice zatrzasku i teraz jest o niebo lepiej. Co do samego smarowania nie używajcie tylko WD40 bo to nie smarowidło ale środek odrdzewiający. Trzeba po prostu użyć oleju maszynowego.
Pozdrawiam. Jacek.

Obrazek
Avatar użytkownika
Smok
Znawca
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 10:20 am
Lokalizacja: SY - Bytom
Wiek: 44
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 1000 `08
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez pioterjawa » Pt sie 03, 2012 5:30 am

Pisalem juz gdzies o tym pod korek nalezy wlozyc cienke podkladki. Korek jest za gleboko osadzony wyglada to tak blaha od baku potem podkladka (cienka) i korek na koniec sruby. Problem znika raz na zawsze. Posmarowac zamki zawsze warto olejem lub smarem silikonowym.

w czerwcu 2011 kiedys pisalem na priva jak to robilem do tej pory nie mam problemu:

ostatnio posiedziałem przy tym problemie. zrobiłem to

jak się odkręci wlew to pod te 3 srubki podlozylem bardzo cienkie podkladeczki tym sposobem pozbylem sie tego problemu - wlew przy zamykaniu trafia idelnie w środek wczesniej nie trafiał w srodek przeez co sie blokował te dwa elementy blokujace nie trafiały w środek tylko troche niżej i blokowało sie.

podkładki musza byc cienkie ok. 0,5 mm

w przypadku jak ktos nie moze otworzyc wlewu lepiej odpuscic i odkrecic go kluczem... kluczyki sa tak chujowo dlugie ze sie wyginaja jak plastelina. Nie wiem na ki pies robia takie dlugie kluczyki...
Avatar użytkownika
pioterjawa
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 8:13 am

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez Goral4t » Pn sie 06, 2012 12:10 am

kluczyk dorobisz wszędzie gdzie maja takie usługi a co do hissa to juz 2 sprawa ja w kluczyki w korku baku złamałem
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 129 gości