Wlew paliwa/kluczyk

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez mlagod » Pn sie 06, 2012 9:05 pm

Dzisiaj naprawiłem,

Podkładki pod śruby wlewu spełniają zadanie perfekcyjnie, a kluczyk udało się wyprostować :)
Avatar użytkownika
mlagod
Użytkownik
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 5:36 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Wiek: 32
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez Robgold » Cz sie 09, 2012 5:25 pm

Z tego co widzę kolega ma CBF500 a tam nie ma HISS'a. W przypadku CBF600 w serwisówce jest bardzo ładnie wyjaśnione jak samemu zaprogramować od nowa IMO bez żadnych super narzędzi i programatorów.
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 99
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez snakes » Pt sie 10, 2012 5:05 pm

Gdyby ktoś miał problem z kluczykiem to powiem że do hondy jest całkiem łatwo dorobić drugi klucz.Warunkiem jest że trzeba mieć jeden sprawny klucz.Jeden gość ze znanego portalu sprzedaje takie klucze z wysyłką za 50 zł.Nacięcie takiego kluczyka to koszt ok 8 zł.A zakodować immo można w 10 minut na ulicy bez używania jakiś wymyślnych urządzeń.Wiem co piszę bo tak robiłem...
snakes
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N kwi 15, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: mielec
Imię: grzegorz
Motocykl: cbf 600n
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez mik72 » Pt sie 10, 2012 8:25 pm

snakes napisał(a):Gdyby ktoś miał problem z kluczykiem to powiem że do hondy jest całkiem łatwo dorobić drugi klucz.Warunkiem jest że trzeba mieć jeden sprawny klucz.Jeden gość ze znanego portalu sprzedaje takie klucze z wysyłką za 50 zł.Nacięcie takiego kluczyka to koszt ok 8 zł.A zakodować immo można w 10 minut na ulicy bez używania jakiś wymyślnych urządzeń.Wiem co piszę bo tak robiłem...


To świetnie, może podzielisz się ze wszystkimi na forum tą wiedzą?
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez kamoreks » N sie 12, 2012 9:06 am

snakes napisał(a):Gdyby ktoś miał problem z kluczykiem to powiem że do hondy jest całkiem łatwo dorobić drugi klucz.Warunkiem jest że trzeba mieć jeden sprawny klucz.Jeden gość ze znanego portalu sprzedaje takie klucze z wysyłką za 50 zł.


Kluczyk jest ale za 150 zł, http://allegro.pl/honda-kluczyk-klucz-c ... 82904.html

A tamte po 25 to raczej nie polecam :) Pominę jakosć, ale ciekawe jak odblokuje IMMO.

http://allegro.pl/kluczyk-honda-klucz-u ... 39189.html a ten?

A co do programowania to serwisówka: strona od 591, ale czy tak łatwo jest to nie wiem. Bo trzeba wprowadzić motor w tryb samodiagnozy złączką.
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez snakes » N sie 12, 2012 9:34 am

za 150 zł to masz 3 klucze i nawet ci zostanie.Coś słabo szukasz.Nie wiem czy wolno podawać link do aukcji z alledrogo ale jak ktoś chce to na priva wyślę link.Ja kupiłem i od oryginału nie odróżniam.Jak będę garażu to zrobię foto tego zlącza i napisze co i jak robić by mieć drugi kluczyk.
snakes
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N kwi 15, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: mielec
Imię: grzegorz
Motocykl: cbf 600n
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez snakes » Pn sie 13, 2012 6:02 am

Tutaj macie klucze za 50 z wysyłką http://allegro.pl/honda-kluczyk-hiss-transponder-klucz-nowy-model-i2534119173.html ja nabyłem taki i wszystko jest ok.Do zaprogramowania takiego kluczyka potrzeba dwa kabelki o długosci ok.1 m i działający kluczyk, rezystorek ok 1kilooma ,Może on być i 2 k to nie robi różnicy bo on będzie służył bardziej jako bezpiecznik w razie jakby ktoś cos podłączył.Miałem to wszystko sfocić ale skoro juz jest taki opis na necie to podaje linka.Wszystko jest tak samohttp://www.fireblade.pl/programowanie_kluczyka_honda_hiss.php no i jeszcze pokazane na filmie http://www.youtube.com/watch?v=6wzR7FJ-VNY.Pytać jakby co to pomogę.I jeszcze jedno jak zgubimy ostatni kluczyk to wtedy koszty rosną do 300zł i jest troszkę z tym roboty.Więc jeśli ktos ma jeden klucz to chyba lepiej sobie dorobić drugi za 50 zł
snakes
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N kwi 15, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: mielec
Imię: grzegorz
Motocykl: cbf 600n
W siodle: <100 kkm

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez żurawina » So sie 25, 2012 7:06 pm

zbyhu napisał(a):Może WD40 pomoże ;)?

jeśli mogę coś wtracic? wiem z pierwszej ręki (moja "gorsza połówka" jest zamkarzem) nie stosować WD 40 do zamków!!!! ten specyfik czyści, wypłukuje i wysusza zamek, który przestaje po pewnym czasie działać, dobrze jest używać 2 kłuczyków co jakiś czas bo jeden się wyciera (zamek też) i drugi później też nie będzie działał. No i zawsze po pewnym czasie kluczyk się wyciera i trzeba nowy dorobić (czasem niszczy się, wygina w kieszeni, upadnie itp).
Lepiej wpuścić do zamka oliwkę (np do maszyny) - lepiej będzie niż po WD40 (przynajmniej na dłużej zamek wystarczy)
Avatar użytkownika
żurawina
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 8:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: cbf600SA

Re: Wlew paliwa/kluczyk

Postprzez moris » So lip 13, 2013 8:25 am

Dzis pozbyłem sie tego problemu który pojawił się z dnia na dzień. Patent z podkładkami działa idealnie. A juz drygałem pare razy na stacji dalej od domu :) DZIEKI PIOTERJAWA.
The Energy Never Dies
Avatar użytkownika
moris
Użytkownik
 
Posty: 58
Dołączył(a): N gru 30, 2012 11:44 pm
Lokalizacja: Łuków
Wiek: 50
Imię: darek
Motocykl: CBF 600, HD RoadKing
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości