Piszczące hamulce

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Piszczące hamulce

Postprzez tajland » Pn sie 13, 2012 3:04 pm

Po wymianie klocków z przodu po wciśnięciu hamulca słychać bzyczenie. Od razu zaznaczam,że nie jest to tarcie klocka. Hamulce działają poprawnie,abs działa. Czy ktoś się zetknął z czymś takim?
tajland
 

Re: Piszczące hamulce

Postprzez zbyhu » Pn sie 13, 2012 6:27 pm

Bzyczy na wentylach tarcz. Znaczy dobre klocki masz.
Mi bzyczało na oryginalnych klockach, potem długo nic (Carbone Lorraine SBK5 i Ferodo ST), a teraz na EBC HH znowu bzyczy. Tarcza też się zdecydowanie wygładziła na tych klockach. Na poprzednich faktura tarczy była taka chropowata.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Piszczące hamulce

Postprzez tajland » Wt sie 14, 2012 10:56 am

Dzięki Zbyhu. Co prawda nie wiem co to są wentyle tarcz (może to te otworki w tarczy),ale czuje się spokojniejszy.
tajland
 

Re: Piszczące hamulce

Postprzez pioterjawa » So sie 25, 2012 2:59 pm

Siema

trafilem na filmik, w ktorym dokladnie slychac jak i w jakim momencie piszcza klocki u mnie jest identycznie :)

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 4Pe4E&NR=1
Avatar użytkownika
pioterjawa
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 8:13 am

Re: Piszczące hamulce

Postprzez Domin » N sie 26, 2012 9:44 pm

Ja mam ten sam problem piszczenia klocków z przodu w końcowej fazie hamowania :kwasny: Smarowałem smarem miedziowym Wurtha z tyłu klocki i nic nie pomogło. Czekam na sprawozdanie z użycia tej taśmy, może to coś pomoże bo to strasznie irytujące, zwłaszcza przy dojeżdżaniu do świateł :blink:
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące hamulce

Postprzez Perlaz » Pn sie 27, 2012 10:06 am

Domin napisał(a):Ja mam ten sam problem piszczenia klocków z przodu w końcowej fazie hamowania :kwasny: Smarowałem smarem miedziowym Wurtha z tyłu klocki i nic nie pomogło. Czekam na sprawozdanie z użycia tej taśmy, może to coś pomoże bo to strasznie irytujące, zwłaszcza przy dojeżdżaniu do świateł :blink:


Miałem to samo po zmianie klocków na nowe. Przez dwa miesiące tak jeździłem, któregoś razu jak myłem motocykl, to rozmawiałem z pewną osoba odnośnie tego piszczenia i poradził, żeby posmarować nie tylko tylną część klocka ale również krawędź tłoczka i rzeczywiście pomogło - teraz nie ma żadnego piszczenia.
Nie wiem czy ma to znaczenie, ale poradził mi, żeby smaru nie żałować i dać trochę większa warstwę - ok 2-3mm.

Daj znać czy pomogło :msn-wink:
Nie szpanuj, jedz dla przyjemnosci...
Avatar użytkownika
Perlaz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn kwi 23, 2012 10:06 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 32
Imię: Daniel
Motocykl: Cbf600sa
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące hamulce

Postprzez splashone » So wrz 01, 2012 9:41 am

Witam,
wychodzi na to że miałem więcej szczęścia bo po wymianie na EBC FA226 piszczenie po prostu ustało :)
niestety nie wiem jakie klocki były wcześniej bo poszły zbyt szybko do kosza...

:clap:
Avatar użytkownika
splashone
Użytkownik
 
Posty: 78
Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Imię: Maciej
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące hamulce

Postprzez adbok » N wrz 02, 2012 9:31 pm

pioterjawa napisał(a):Siema

trafilem na filmik, w ktorym dokladnie slychac jak i w jakim momencie piszcza klocki u mnie jest identycznie :)

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 4Pe4E&NR=1

Ale tylko na asfalcie ;p :thumbup:
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące hamulce

Postprzez Peeterpan » Wt paź 16, 2012 5:01 pm

Niestety ale muszę odgrzebać temat.
Mam taką przypadłość, wydaje mi się od kilkudziesięciu kilometrów, iż moje przednie hamulce wydają dziwne dźwięki. Mam moto z tego roku, rocznikowo 2011 z absem, najechane 8500 km. Otóż u mnie nie jest to takie piszczenie jak z filmiku powyżej, ale jakby masowe tarcie klocków/absu o tarcze. Dzieje się to zaraz jak zaczynam hamować no i nie przestaję póki nie zwolnię przedniego hamulca. Dźwięk jest dość donośny bo hamując np. ze stu na godzinę słyszę to wyraźnie nawet przez kask... Tylny hamulec nie wydaje takich dźwięków. Dodam że nie odczułem spadku wydajności hamowania, kontrolki absu też mnie nie niepokoją i nawet jazda z pasażerem nie usuwa tego dźwięku. Postaram się na dniach wrzucić filmik no ale może ktoś miał taką przypadłość? Do serwisu się jeszcze nie umawiałem bo może to jakaś pierdoła i Wy mi pomożecie...
Avatar użytkownika
Peeterpan
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So kwi 07, 2012 9:54 pm
Lokalizacja: Krk/Łazy
Wiek: 36
Imię: Piotrek Sz.
Motocykl: brak ;/
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące hamulce

Postprzez raphi » Wt paź 16, 2012 8:50 pm

Dotarły Ci się klocki w końcu ;)
U mnie jest to samo (jeśli dobrze zrozumiałem). U mnie słychać trochę nawet jak nie łapię klamki. Klocek pływa na tarczy, a że tarcza ma otwory wentylacyjne to słychać. IMO to nie jest żaden niepokojący objaw.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości