Drgająca wskazówka prędkościomierza

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez jokansen » Wt sie 21, 2012 7:45 pm

Pojawia się u mnie owa irytująca cecha, zwłaszcza przy prędkościach ok 100km/h wskazówka sobie szaleje pomiędzy wartościami 80 a 100. Da się to w jakiś sposób wyeliminować?
P.S mój zestaw wskaźników nosi z lewej strony ślady bliskiego kontaktu z nawierzchnią, czy to może być przyczyną? Obrotomierz nie wykazuje objawów delirium, cała reszta przycisków i wskaźników pracuje bez zarzutów.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Odp: Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez motolukasz » Wt sie 21, 2012 8:10 pm

jokansen napisał(a):Pojawia się u mnie owa irytująca cecha, zwłaszcza przy prędkościach ok 100km/h wskazówka sobie szaleje pomiędzy wartościami 80 a 100. Da się to w jakiś sposób wyeliminować?
P.S mój zestaw wskaźników nosi z lewej strony ślady bliskiego kontaktu z nawierzchnią, czy to może być przyczyną? Obrotomierz nie wykazuje objawów delirium, cała reszta przycisków i wskaźników pracuje bez zarzutów.

A czy u Ciebie prędkościomierz jest napędzany mechanicznie czyli linką czy elektronicznie? Jak linką to znaczy że linka się zaciera w osłonie lub nawet może być pękniętą.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez jokansen » N wrz 16, 2012 5:03 pm

We wszystkich CBFkach zegary dostają dane elektronicznie
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez aferko » So wrz 29, 2012 3:06 pm

Witam. Mam ten sam problem który się pojawił po połowie roku od założenia nowego licznika. Myślę, że to jest wina drgań, które uszkodziły licznik, albo cewkę. Już parę razy rozbierałem zegar w mojej cebeefie, z czego jeden bo nie skręciłem do końca wszystkiego w środku, a drugi, to żarówka się spaliła..
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez jokansen » Śr paź 03, 2012 4:49 pm

Hej,
A czy demontaż zegarów to rzeczywiście taka straszliwa operacja związana z luzowaniem górnej półki etc. czy idzie to jakoś prościej zrobić?
Jesteś już niejako weteranem wykonywania tej operacji :smile: . Napisz coś więcej jak wygląda procedura ściągania zegarów z moto.
Pozdrawiam
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez aferko » Śr paź 03, 2012 6:10 pm

Zatem krótki opis jak ściągnąć zegary :)
Pierwszy raz jak wyciagałem zegar to go połamałem, jak wkładałem nówkę, to bez odkręcania półki, na chama :P też się da.
Do rzeczy:
Nie pomylić się w kolejności wykonania operacji, booo... coś może się połamać:) Cała operacja ma za zadanie odblokowanie koszyczka w którym są zatrzaśnięte zegary.

-Pierwsza sprawa to wyposażyć się w zestaw nasadek + imbusy .
-Jak taki zestaw posiadamy rozpoczynamy od odkręcenia kierownicy, którą przerzucamy zegary i kładziemy na błotniku przednim
-Kolejno ściągamy lampę ( połóżcie jakąś szmatę na błotnik z przodu, żeby nie zarysować od kiery i lampy),
-W tym momencie kiedy mamy lepsze dojście od spodu do zegarów, trzeba koniecznie odkręcić wszystkie śruby spod niego ( chyba 4)
-Kolejną najprzyjemniejszą sprawą jest ściągnięcie, bądź wysunięcie ok 2.5cm górnej półki poprzez odkręcenie śruby centralnej + bocznych trzymających golenie - ja wykorzystałem do tego młotek i kawałek twardego plastiku - trzeba po kawałku stukać od spodu to z jednej to z drugiej strony półki od spodu podkładając sobie kawałek plastiku (u mnie to była skrobaczka do szyb), żeby nie uszkodzić lakieru, inną opcją jest użycie ściągacza do takich rzeczy, ale wątpię, że ktoś będzie takowy miał pod ręką ;)

-Jesteśmy właśnie u celu, w tym momencie koszyczek został uwolniony - można to sprawdzić patrząc czy spod półki wyszedł element, może być, że wyjdzie z gumami. wystarczy odkręcić 3 śrubki boczne w lampie w celu odłączenia kabelków od zegarów. można równie dobrze zrobić to na początku zabawy.

- No i zapomniałbym. Ściągnięcie to nie koniec zabawy. Jak będziecie zakładać z powrotem patrzcie żeby koszyczek wskoczył na swoje miejsce od spodu górnej półki. Półkę zakładamy biorąc nasadkę i przystawiając ją do środka półki( tam gdzie odkręcaliśmy śrubę centralną) i stukając młotkiem, cały czas monitując czy koszyczek wchodzi na miejsce.
W sumie wam się to przyda, np. ja stukałem po bokach z 15 min. zastanawiając się czemu to nie wchodzi - z jednej strony się obniżało z drugiej podnosiło :D

Jakby coś było nie jasne proszę pisać, poprawię :)

Wrzucam fotkę rozbiórki sprzed tygodnia, tak wychodzi, że przy każdej operacji fotografuję;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Drgająca wskazówka prędkościomierza

Postprzez jokansen » Cz paź 04, 2012 2:31 pm

Dzięki, jesteś wielki :D:D
Myślę, że byłoby fajnie jakby moderatorzy podpięli Twoją instrukcję gdzieś wysoko.
Pozdrawiam
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości