Navi

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Navi

Postprzez Arti » Cz sty 27, 2011 9:46 am

Mam pytanko o navi.
Ponieważ wiosna zbliża się w ekspresowym tempie :wink: , coraz bardziej dojrzewam do zamontowania navi w motongu.
W jaką jest sens się bawić? I jak to ustroństwo wpiąć bez utraty gwarancji.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: Navi

Postprzez raphi » Cz sty 27, 2011 9:57 am

Ja ostatnio też się zastanawiałem nad Navi i chciałem kupować, ale postanowiłem, że zostanę przy swoim starym dobrym HP iPAQ na którym mam mały ekranik, ale Automapa działa bez zarzutu. Wystarczy włożyć ją do tankbaga w przezroczystą kieszeń i tylko wyprowadzić kabelek zasilający. Tano i skutecznie. A co do gwarancji... dlaczego miałbyś ją stracić? Będziesz z nią robił coś nieprawidłowego? Wpinasz ją zwyczajnie, do gniazdka zapalniczki. Jeśli takiego nie masz, to na allegro są po 20 zł. Montujesz do kierownicy a kabelki wpinasz do akumulatora, to wszystko :wink:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Navi

Postprzez Arti » Cz sty 27, 2011 10:26 am

Raphi chodzi mi o gwarancję na moto a nie nawigację.
A jak podłączasz kabelek? masz jakieś ekstra gniazdo?
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: Navi

Postprzez raphi » Cz sty 27, 2011 10:40 am

Jasne, nie zatrybiłem.
Nie odpowiem Ci czy montaż gniazda zapalniczki może odebrać gwarancję. Moim zdaniem nie powinien, ale dobrze jest się zapytać w serwisie.

A gniazdo zapalniczki to np. coś takiego:
gniazdo-zapalniczki.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Navi

Postprzez Basti » Cz sty 27, 2011 11:27 am

raphi napisał(a): Wpinasz ją zwyczajnie, do gniazdka zapalniczki. Jeśli takiego nie masz, to na allegro są po 20 zł. Montujesz do kierownicy a kabelki wpinasz do akumulatora, to wszystko :wink:


Gniazdo zamontowałem w wypełnieniu owiewki. Można na kierownicy, lub pod siedzeniem jak komu wygodnie. Są różne rodzaje gniazd. Przy montażu nie ingerujesz w instalację motocykla, gniazdo jest dodatkowym wyposażeniem montowanym bezpośrednio do aku, można zastosować przekażnik, ale nie koniecznie. Aby rozwiać swoje obawy o gwarancję przedzwoń do serwisu, lub zleć im montaż.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Navi

Postprzez Arti » Cz sty 27, 2011 5:55 pm

Basti napisał(a):Gniazdo zamontowałem w wypełnieniu owiewki. Można na kierownicy, lub pod siedzeniem jak komu wygodnie. Są różne rodzaje gniazd. Przy montażu nie ingerujesz w instalację motocykla, gniazdo jest dodatkowym wyposażeniem montowanym bezpośrednio do aku, można zastosować przekażnik, ale nie koniecznie. Aby rozwiać swoje obawy o gwarancję przedzwoń do serwisu, lub zleć im montaż.


Ponieważ moto jest w serwisie i czeka na nową stacyjkę i zamki do kufrów to zleciłem zamontowanie gniazda przy kierownicy. W ASO wycenili to na max 150 zł z montażem. Teraz chyba pozostaje mi rozejrzeć się za tankbagiem i navi samochodowa może ze mną latać.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości