Pływające tylne koło

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Pływające tylne koło

Postprzez m227 » Pn wrz 10, 2012 6:22 pm

Witam,

Na moim NC700S nakręcone trochę powyżej 3000 km. Od wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie motocykla. Zarówno na zakrętach, jak i na prostej tylne koło zaczęło pływać. Na zakrętach na zewnątrz, a na prostej jak mu wygodniej. Jazda stała się niekomfortowa (tak jakby koło miało mniejszą przyczepność). Sprawdzałem ciśnienie, i musiałem dopompować z 2,6 do 2,9. Ale cały czas jest to samo. Podejrzewam, że ponieważ nie mam centralnego stojaka, to bez wizyty w serwisie się nie obejdzie. Jeździłem trochę ostatnio z plecaczkiem (ale razem nie przekroczyliśmy 150kg, przy ładowności pow. 200kg).

Z tego, co wyczytałem na forach, to może to być zarówno uszkodzona opona jak i łożysko. Macie jakieś doświadczenia?

Mam nadzieję, że niezależnie od przyczyny, naprawią to na gwarancji?

Michał - m227
m227
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 11:01 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 49
Imię: Michał
Motocykl: NC700S
W siodle: <100 kkm

Re: Pływające tylne koło

Postprzez Avalon » Pn wrz 10, 2012 7:19 pm

Nie ma co "gdybać". Wal do serwisu, niech robią co do nich należy. Może zwyczajnie cos nie jest skręcone tak jak być powinno. (oś wahacza tylnego, amortyzator ? )
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Pływające tylne koło

Postprzez Natka » Pn wrz 10, 2012 8:38 pm

Wydaje mi się, że to łożysko. Nie ma co ryzykować, jedź natychmiast do serwisu! Powodzenia
Natka
 

Re: Pływające tylne koło

Postprzez m227 » Wt wrz 11, 2012 7:53 am

Dziękuję za porady. Dziś pojadę do sprzedawcy: Profi Łódź. Swoją drogą, chyba nie wytrzymało zbyt dużo to łożysko?
Ciekawe, czy takie rzeczy robi się "na dniach", czy sezon dla mnie się skończył...
M.
m227
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 11:01 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 49
Imię: Michał
Motocykl: NC700S
W siodle: <100 kkm

Re: Pływające tylne koło

Postprzez Natka » Wt wrz 11, 2012 9:11 am

Jeśli nie zrobią Ci tego na gwarancji i będziesz musiał zapłacić za łożyska, to nie bierz z Hondy!!
Części im donieś, różnica w cenie jest kolosalna... Możesz przy tym zaoszczędzić nawet 200zł, na samych łożyskach.
Sezon masz w pełni, jeśli robią tak jak u nas w Hondzie, to w ciągu kilku dni będziesz miał moto do odbioru :msn-wink:
Natka
 

Odp: Pływające tylne koło

Postprzez motolukasz » Wt wrz 11, 2012 4:58 pm

m227 napisał(a):.....
Ciekawe, czy takie rzeczy robi się "na dniach", czy sezon dla mnie się skończył...
M.


Jeśli to łożysko, to uważam, że powinni zrobić to w jeden dzień. Należy ich tylko dobrze zmotywować na wstępie do działania :-).
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Pływające tylne koło

Postprzez Smok » Wt wrz 11, 2012 9:01 pm

A dlaczego nie mieliby zrobić tego na gwarancji? Produkt wadliwy, bo żadne łożysko nie ma tak krótkiego czasu używalności. Do tego to cholernie niebezpieczne i sam moto staje się nie do używania (co chyba przeczy z jego zastosowaniem - więc działa rękojmia). Zbyt dużego wyjścia chyba nie mają.
Pozdrawiam. Jacek.

Obrazek
Avatar użytkownika
Smok
Znawca
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 10:20 am
Lokalizacja: SY - Bytom
Wiek: 44
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 1000 `08
W siodle: <100 kkm

Re: Pływające tylne koło

Postprzez Malenstfo » Wt wrz 11, 2012 9:35 pm

Też uważam że nie powinno być problemu z gwarancją.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Pływające tylne koło

Postprzez marcin » So wrz 22, 2012 7:11 am

m227 napisał(a):Dziękuję za porady. Dziś pojadę do sprzedawcy: Profi Łódź. Swoją drogą, chyba nie wytrzymało zbyt dużo to łożysko?
Ciekawe, czy takie rzeczy robi się "na dniach", czy sezon dla mnie się skończył...
M.

Co z tym kołem?
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: Pływające tylne koło

Postprzez mossberg » Cz wrz 27, 2012 7:01 pm

marcin napisał(a):
m227 napisał(a):Dziękuję za porady. Dziś pojadę do sprzedawcy: Profi Łódź. Swoją drogą, chyba nie wytrzymało zbyt dużo to łożysko?
Ciekawe, czy takie rzeczy robi się "na dniach", czy sezon dla mnie się skończył...
M.

Co z tym kołem?


Też się dołączam do pytania.
Serwisuję w Profi swojego Trampa i strasznie są nie mili i ociężali :-(
Generalnie to zachowują się za każdym razem jakby byli obrażeni, że to nie u nich kupiłem motor...

A niestety na okresowe przeglądy gwarancyjne w Łodzi i okolicach to tylko do nich mogę jechać :-(
Avatar użytkownika
mossberg
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2012 3:53 pm
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: sprzedany
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości