dodatkowe światła w CBF600S

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez screech » Wt wrz 11, 2012 9:15 am

Na prośbę 4kowala zamieszczam parę fotek świateł, które zamontowałem przy mojej 600.
Światła to zwykłe Wesemy z homologacją dzienną (takie same mam w samochodzie zamiast halogenów). Żarówki 21w nie obciążają jakoś strasznie alternatora. Oczywiście świecą razem z głównym reflektorem, co jest niezgodne z przepisami, ale mam wrażenie, że żadne dodatkowe światła w motocyklu nie są zgodne.

Tyle teorii, tu praktyka: montaż do otworów w płaskiej części gmola GIVI za pomocą urżniętego uchwytu balkonowego na doniczki skrzynkowe :thumbup:

Podłączenie: przewody puszczone w peszlu rurą gmola na sam dół, skąd idą sobie razem z różnymi fragmentami wiązki do przekaźnika, umieszczonego w lewym zadupku. Przykręcony jest przekaźnik do takiego ustrojstwa na gumowych mocowaniach zalanego silikonem (co to takiego?). Sterowanie przekaźnika podpięte pod tylną lampę (można by po bożemu przez skrzynkę bezpieczników, jak gniazdo zapalniczki, ale muszę pogrzebać jeszcze).

Całość kosztowała 80 zł (lampy z przesyłką) i pewnie koło 10 zł za przekaźnik. Reszta własnym sumptem wydobyta z garażu.

Tu wynik świecenia, a poniżej fotki z bliska (zaplątało się parę z deflektorem Darojaka - też testuję) :

http://youtu.be/rymAHo5P83w?hd=1

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
screech
Użytkownik
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 9:13 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez Sarnaon » Wt wrz 11, 2012 11:06 am

:clap: :clap: :clap: :clap:
nie mogłem wytrzymać , Konrad - tylko litr,600-ki też......
Sarnaon
 

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez Sarnaon » Wt wrz 11, 2012 11:06 am

Ale światełka fajne,cała plama światła z daleka!
Sarnaon
 

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez konjo8ds » Śr wrz 12, 2012 6:21 pm

Sarnaon napisał(a)::clap: :clap: :clap: :clap:
nie mogłem wytrzymać , Konrad - tylko litr,600-ki też......

oj jak zwykle się czepiasz :tongue: mi sie wydaje, że to przez niską rozdzielczość nie widać co powinno :smoke: kolega screech przyjedzie na zlota, to sprawdzisz... organoleptycznie :devil:


a poważnie już, to lampy całkiem fajne. screech - jeździłeś już z nimi w nocy?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez 4kowal » Śr wrz 12, 2012 7:32 pm

Fajne. Dziękuję screech za zdjęcia. Też będę musiał sobie coś takiego wystrugać w przyszłości.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez screech » Śr wrz 12, 2012 9:00 pm

konjo8ds napisał(a):a poważnie już, to lampy całkiem fajne. screech - jeździłeś już z nimi w nocy?


Jeździłem z podobnymi na poprzednim bmw. Miały nieprzezroczysty klosz, nie widać było zarysu żarówki. Nikt mi nie migał, że oślepiam, ale też nie oświetlało to za bardzo. Nie do tego służy z tymi świeczkami 21w. Do porządnego oświetlenia drogi to raczej inne rozwiązania potrzebne, choć nie bardzo wiem, jakie, jeżeli miałoby to być na stałe.
Avatar użytkownika
screech
Użytkownik
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 9:13 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez pat_pat » Cz wrz 13, 2012 11:34 am

No nie wiem, trochę to ekstrawaganckie :)
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez konjo8ds » Cz wrz 13, 2012 7:01 pm

screech napisał(a):
konjo8ds napisał(a):a poważnie już, to lampy całkiem fajne. screech - jeździłeś już z nimi w nocy?


Jeździłem z podobnymi na poprzednim bmw. Miały nieprzezroczysty klosz, nie widać było zarysu żarówki. Nikt mi nie migał, że oślepiam, ale też nie oświetlało to za bardzo. Nie do tego służy z tymi świeczkami 21w. Do porządnego oświetlenia drogi to raczej inne rozwiązania potrzebne, choć nie bardzo wiem, jakie, jeżeli miałoby to być na stałe.

może zenony? chociaż nie wiem czy się kto nie przyczepi, np. podczas przeglądu technicznego :kwasny:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez Aydaho » Śr gru 26, 2012 6:08 pm

IMO totalnie nie pasuje. Za duze obudowy do CBFki - co innego w GoldWingu :biggrin:

Pogrzebalbym raczej z ledami - ostre swiatlo i mniejszy element montazowy
Avatar użytkownika
Aydaho
Użytkownik
 
Posty: 173
Dołączył(a): Pn wrz 03, 2012 6:10 am
Lokalizacja: W-wa
Wiek: 47
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 SA '12
W siodle: <100 kkm

Re: dodatkowe światła w CBF600S

Postprzez Piotrek » Śr gru 26, 2012 6:47 pm

Mi sie podoba taka idea, nawet sam rozwazalem kiedys cos podobnego, tylko w mniejszych obudowach, ale za to duuuuzo drozsze. Wg mnie - bardzo fajny pomysl i wykonanie, zwlaszcza za takie pieniadze, choc moze sam wolalbym miec mozliwosc wlaczania i wylaczania ich samemu, a nie, zeby swiecily razem z glownym (np. jak bedzie padal aku to lepiej je wylaczyc). No i jednak troche duze sa - moze rzeczywiscie jakies ledy...? Mi do nakeda by pasowaly, bo i tak mam udziwnione, a do S to chyba troche mniejsze.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości