Jaki Alarm do CBF 600 ??

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez mausus » So wrz 15, 2012 10:52 pm

W moim poprzednim motocyklu mialem alarm..... Cbf-a jest niedawno sprowadzona z niemiecka i nie ma zadnych zabezpieczen. zastanawiam sie jaki alarm zamontowac ( z powiadomieniem, z lokalizacja)?? ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie??

Pozdrawiam
Grzes
zdrada.. przesiadka na fz8..nie znalazłem fajnej cf 1000 :(
Avatar użytkownika
mausus
Znawca
 
Posty: 267
Dołączył(a): Cz lip 12, 2012 9:04 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 45
Imię: Grześ
Motocykl: fz 8
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Brylant86 » N wrz 16, 2012 9:01 pm

Też miałem taki problem (dylemat) i odpuściłem ze względu na akumulator...
Inne 2 rozwiązania które rozważam to AC - ale koszt jest zwalający z nóg oraz lokalizator GPS - ale tu też są koszty: urządzenie i abonament gsm...
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Natka » N wrz 16, 2012 11:13 pm

Blokada na koło i half life :thumbsup: Jak ktoś będzie chciał Ci skubnąć moto, to i tak go nie powstrzymasz :kwasny:
Przy świeższych rocznikach rzeczywiście AC, ale starsze? Nie ma się co spinać, bo ubezpieczalnie i tak się w to nie bawią.
Natka
 

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Tiarus » Pn wrz 17, 2012 7:25 am

Brylant86 napisał(a):Też miałem taki problem (dylemat) i odpuściłem ze względu na akumulator...
Inne 2 rozwiązania które rozważam to AC - ale koszt jest zwalający z nóg oraz lokalizator GPS - ale tu też są koszty: urządzenie i abonament gsm...


Też o tym myślałam, ale... na < TO > też trzeba abonament? :eek:
Wiem, że dziadostwo trza ładować, ale koszty i tak relatywnie niewielkie.

To jak to jest? :blink:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Brylant86 » Pn wrz 17, 2012 8:25 am

MINILOKALIZATOR GPS CIEŃ GL200
http://www.alfatronik.com.pl/lokalizacj ... 57a228edeb

...ale ta cena zakupu.... :kwasny:
z drugiej strony przerabiałem już urządzenia znacznie tańsze, dość szybko kończyły współpracę. Rekordzistą była kamera za jakieś 300zł. Działała ze 3 godziny od zakupu...

Wniosek: Niska cena niekoniecznie ma coś wspólnego z oszczędnościami...
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Monte Christo » Pn wrz 17, 2012 8:49 am

Jeśli zależy Ci na alarmie w CBFie, to ja ze swojej strony mogę polecić Patrol line. Ja osobiście używam chyba jego najbardziej ubogiej wersji i nie mam na razie na co narzekać. Zaletą tego typu alarmu jest niski pobór prądu i brak kłopotów z odcinaniem zapłonu podczas jazdy (czytałem, że niektóre alarmy utrudniają życie). Podobno można swobodnie rozłączyć akumulator i nic sie z alarmem nie dzieje - tego co prawda nie sprawdzałem jeszcze, ale takie zapewnienie otrzymałem od dżentelmenów w serwisie. Koszt tego urządzenia to coś ok. 300 zł.
Poszukaj w sieci, masz mnóstwo testów, ofert i porównań.
Ja tam lubie mieć coś co hałasuje, jak się moto ruszy, a dodatkowo mam blokadę na tarczę. Nie ma skutecznego zabezpieczenia, jak będą chcieli wziąć to i tak wezmą :crybaby: A z blokadami na tarczę to jest tak, że najskuteczniej mieć dwie, bo tak to przód na wózek wezmą i sobie przepchną. Ostatnio myśle o zakupie takiego czegoś http://patrolline.pl/index.php?option=c ... &Itemid=54
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Turos » Pn wrz 17, 2012 8:51 am

Łańcuch i disclock z alarmem, jeśli chcesz mieć wewnętrzny spokój. Bo alarm powyje, a i tak nie zwróci na niego uwagi, ewentualnie tylko Cię opieprzy jak Ci się włączy w nocy. Taka prawda.
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ocyklowych
pozwolę sobie wkleić to tu oraz w dziale testów dla motocykla :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez zbyhu » Pn wrz 17, 2012 10:02 am

Myślę, że w dzisiejszych czasach nikt już nie bawi się w kradzież poprzez rozwalanie zabezpieczeń i próbę uruchomienia motocykla na miejscu.
2-3 chłopa, bus, na pakę i mogą sobie wyć alarmy i wisieć blokady tarczy. W dziupli się rozpracuje ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Turos » Pn wrz 17, 2012 10:54 am

zbyhu napisał(a):Myślę, że w dzisiejszych czasach nikt już nie bawi się w kradzież poprzez rozwalanie zabezpieczeń i próbę uruchomienia motocykla na miejscu.
2-3 chłopa, bus, na pakę i mogą sobie wyć alarmy i wisieć blokady tarczy. W dziupli się rozpracuje ;).

Dlatego pisałem też o łańcuchu ;) przecież razem powiedzmy z kawałkiem ogrodzenia albo kraty nie zabiorą. No jak się uprą to i kawałek budynku zabiorą :P ale to raczej kogoś zainteresuje, że ktoś wyburza kawałek budynku i pakuje moto na łańcuchu z kawałem gruzu.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Monte Christo » Pn wrz 17, 2012 11:08 am

zbyhu napisał(a):Myślę, że w dzisiejszych czasach nikt już nie bawi się w kradzież poprzez rozwalanie zabezpieczeń i próbę uruchomienia motocykla na miejscu.
2-3 chłopa, bus, na pakę i mogą sobie wyć alarmy i wisieć blokady tarczy. W dziupli się rozpracuje ;).


W rzeczy samej masz rację, pozostaje mieć tylko nadzieję, że te chłopy nie zauważą naszego sprzęta, pełno jest filmików na twoimodbycie.pl (czyt. youtube.pl) z akcji 2, 3 chłopa + bus. :kwasny:
sa różni złodzieje, tacy którzy się nie patyczkują czyli biorą na pakę moto i tacy, którzy nie potrafią kraść - i dla tych ostatnich są przygotowywane przez nas te wszystkie pochłaniacze czasu (alarmy, łańcuchy, blokady). Ech.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 141 gości